Skocz do zawartości
chwialek

Odpieniacz - czy bubble king nadal pozostaje nr1...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie lata w użytkowaniu odpieniaczy białek mijają a pomimo to nadal mam wrażenie iż najczęściej spotykam się z opinią ....

Jak ma być cicho, niezawodnie i dobrze to tylko BK. Cenowo trzymają swój pułap, jak to wygląda jakościowo.

Czy faktycznie nadal BK napędzany RD pozostaje nr 1 w waszej opinii ?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr wg mnie tak,zmieniłam rok temu na BK wydatek spory, ale bez porównania z Deltec który miałam pierwsze (1660)

przy mojej rafie i zupie rybnej sprawdza się b.dobrze.

cichy,stabilny,bez przelewania kubka,dobrze pieni.

Do nowego projektu zdecydowanie zakładam.

"Supermarin"250+RD3 Speedy" wg opini np na YT odpieniacze BK to sprawdzony pewny sprzęt z klasą ( sprzęt na lata)

oczywiście nie twierdzę że inne marki nie dają radę,ale pytasz o BK to moja skromna opinia po roku użytkowania.

:)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialekzaraz się podniosą głosy, że po co wydawać kasę na odpieniacz... Niepotrzebny grat i tyle.

Ja tam odpieniacz mam, twistmana 150 i sobie chwalę. Nie jest cichy, nie wiem czy jest awaryjny (pompa aquabee i na razie mnie nie zawodzi), ale robotę robi i to jest dla mnie ważne. A czy wydawać 3xtyle za stosunkowo proste w działaniu urządzenie ma sens... Wszystko zależy od tego kto tą kasę chce wydać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - tak spokojnie czytam i tak ludzie prowadzą bez odpieniacza - ale odpieniacz jest w systemie. Inni prowadzą bez podmian ale podmiana jest co 3 miesiące...
Więc słowo bez nabrało nowego znaczenia :)

Druga poruszona kwestia - ekonomia straciła sens bycia od kiedy założyliśmy akwarium morskie. Z tym chyba nie sposób się nie zgodzić - jeśli jest to dla nas hobby a nie sposób na zarobek.


Cisza jest bezcenna. Podobnie jak stabilność pracy. Sam używam innej produkcji odpieniacza - demon ciszy to może nie jest , ale działa sprawnie. A mimo to coś skłoniło mnie do poznania obecnej opinii o odpieniaczach marki słynącej od lat pod nr 1. Czy ktoś przewyższył ich jakością, wydajnością, ciszą, niezawodnością ?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie trzeba by zadać osobom które przerobiły kilka modeli. Jeżeli jakość jest proporcjonalna do ceny, to w mojej ocenie byłby to najlepszy odpieniacz. Ale że nie miałem - to nie wiem.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj o Red sea ponoc są ciche.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem hałas to kwestia względna. W moim poprzednim domu za oknem miałem dość ruchliwą ulicę więc i poziom ciszy był inny niż w tym domu co teraz. Dlatego wszystko teraz wydaje się głośniejszy. Z drugiej strony nie ma odpieniaczy całkowicie bez głośnych, więc jeśli akwarium jest przy łóżku to nie ma szans żeby nie było nic słychać. A jeśli w domu są dzieci albo jest ciągle włączony telewizor to i szum odpieniacza tak nie przeszkadza


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd tak naprawdę wynika ta powielana przez lata opinia iż BK jest aż tak cudownym odpieniaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 Odpieniacze BK, zapominam ze są. Robią robotę i tyle

Miałem octopusa i jakieś tam, leżą w piwnicy -powodów nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja mam używanego BK - ale wolałem kupić używanego BK niż nówkę innej firmy, praca tego odpieniacza jest bardzo stabilna, ustawiam i zapominam, kubek czyszczę i tyle - bardzo fajny sprzęt i cichy, akwarium w sypialni i dodatkowo na wsi, gdzie jest bardzo cicho i wszystko słychać z większą "mocą" , z tego co czytałem na forum to bardzo fajny Royal ma serwis,  pompa solidna działa już u mnie 3 lata, a u poprzedniego właściciela też 3 razem 6 lat pracy bez przerwy i nic jej nie dolega - mam pompę na 220V bez elektronicznej regulacji, starego typu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka lat BK 200 supermarin. Rzeczywiście raz ustawiony, działał niezawodnie. Był jednak bardzo wrażliwy na wkładanie tak do wody i musiałem raz wymieniać os w pompie red dragon 1500.

Nie kojarzę go jako jakiegoś ultra cichego. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tester napisał:

Z drugiej strony nie ma odpieniaczy całkowicie bez głośnych, więc jeśli akwarium jest przy łóżku to nie ma szans żeby nie było nic słychać

Też tak myślałem, ale kolega miał akwarium z sumpem i odpieniaczem przy samym łóżku. A że był bardzo wrażliwy na hałas, nie mogło nic być słychać w nocy. I nie było. :)

Uwierz mi - da się.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Co prawda mam inne body ,ale pompa ,to Red Dragon Bubble King 2000
Nigdy nie miałem problemu , a jeśli chodzi o ciszę , to jest , uwierzcie.
Pozdrawiam
 
  •  

     

     

     

     

 
Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w innym wątku, miałem BK DC 200. Od 6 lat służy komu innemu. Nadal jest bezgłośny i bezawaryjny.

Do uruchamianego zbiornika też wybrałem BK DC, ale 150. Zapytałem producenta, czy nowe pompy (RD6) są tak samo ciche jak wcześniejsze modele. Odpowiedzieli, że najcichszy jest jednak "stary" model RD3. Z wcześniejszych doświadczeń wiem, że przy otwartej szafce i pracujących pompach odpieniacza i obiegowej rozpozać czy są włączone można było jedynie po ruchu wody i pianie. Fakt, że nigdy nie pracowały z pełną mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka odpieniaczy i skończyło się na BK 300 jednym a potem drugim,nowszym modelu.Jak dla mnie był cichy i dobry,ale teraz kupiłem AF250 i jestem zdziwiony jego wydajnością i stałą pracą,ale na maksymalnej mocy jednak jest głośny.Damian poradził mi ją zmniejszyć i jest dużo ciszej.Pamiętam jak wkładałem watę to BK siadał a temu nie robi różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.