Skocz do zawartości
pokson

Maxspect Recurve 240W czy GHL Mitras LX7 7206

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chcę się was poradzić, którą lampę wybrać, ale może najpierw coś o akwa. Lampa będzie świecić nad baniakiem 100x100x70. Powierzchnia "użytkowa" to nie więcej jak 80x80 a nawet 70x70.

Akwarium będzie typowo LPS-owe. Jeżeli zdecyduję się na jakieś sps-y, będą to najłatwiejsze z nich i będą one posadzone jakieś 20cm poniżej powierzchni wody.

Z racji tego że mieszkam za granicą to budżet podaje w erło i jest to 900€ które jest nie przekraczalną granicą zarządzoną przez żandarma :) Preferował bym jedną lampę, nową. Nie chcę też bawić się w DIY. Radiony i Hydry odpadają bo musiał bym zakupić 2 sztuki plus sterownik do bezprzewodowego sterowania.

Moje typy to:

Maxspect Recurve 240W (promo w sklepie 840€ ) https://zeeaquarium-winkel.nl/maxspect-recurve-240w

GHL Mitras LX7 7206 ( 860€ )  https://store.aquariumcomputer.com/en/product_info.php?products_id=91

Jest jeszcze, ewentualnie opcja 2x maxspect RSX 150W ale trochę przekracza budżet. ( 475€ sztuka) https://zeeaquarium-winkel.nl/maxspect-rsx-150w

Mi najbardziej przypadła do gustu GHL Mitras bo ma bardzo wysoki PAR, zamiast soczewek są odbłyśniki, 9 sterowalnych kanałów i czego nie ma w innych lampach, bezprzewodowe sterowanie wbudowane w lampę.

Jakieś sugestie? 

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Recurve R6-120 - zacna lampka.

Mam ja z modułem zdalnego sterowania, ale nie udało mi sie zalogowac do niej spoza domu. Jak jestem w tej samej sieci to jest ok. Nie jest to jednak coś co mi jakoś doskwiera.

Podoba mi sie w niej to, że doświetla całe akwarium. Lecę na ustawieniach standardowych. 

Wygląda bardzo nowocześnie i elegancko. 

Jak coś to pytaj.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recurve, RSX czy Razor, wszystkie mają klastry LED wzdłuż obudowy przez co są to lampy do typowych długich akwariów. Nie mam pojęcia jak by to się sprawdzało w kostce. Oczywiście Recurve ma skrzydła z ledami które doświetlaja boki, tylo czy te ledy nie są za słabe do zbiornika 70cm gł.? Do tego ta lampa jest do akwariów do 120cm, więc będzie niepotrzebnie świecić poza akwa???

W GHL-u producent porównuje moc lampy do 380W HQI. Ledy są rozmieszczone w 6 klastrach na powierzchni zbliżonej do kwadratu a nie długiego prostokąta. Pytanie tylko, czy to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dorzucę do zamieszania jeszcze propozycję nowej lampy orpheka. 

https://www.bulkreefsupply.com/video/view/brstv-investigates-orphek-atlantik-v4-possibly-the-best-light-for-a-reef-tank/

W takim zbiorniku przy zastosowaniu jednej lampy typu razor części koralowców które najbardziej są wyeksponowane dla obserwatora są niedoświetlone, czyli właśnie boki od strony szyb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, dadario napisał:

No to ja dorzucę do zamieszania jeszcze propozycję nowej lampy orpheka. 

https://www.bulkreefsupply.com/video/view/brstv-investigates-orphek-atlantik-v4-possibly-the-best-light-for-a-reef-tank/

W takim zbiorniku przy zastosowaniu jednej lampy typu razor części koralowców które najbardziej są wyeksponowane dla obserwatora są niedoświetlone, czyli właśnie boki od strony szyb. 

1129€ z systemem bezprzewodowego sterowania i 999€ bez. Za droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze nad tym budżetem. Planujesz specyficzny zbiornik 700L, z racji rozmiaru pewnie widoczny z 3stron. Nie oświetlisz go jedną lampą z centralnie umieszczonym źródłem światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik już stoi od dawna :) Budżet jest nie negocjowalny...  :(  Wiem że całego nie oświetlę, chcę żeby jedna lampa ogarnęła jak największą powierzchnie. Wertując internet coraz bardziej skłaniam się ku GHL. :help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pokson napisał:

Recurve, RSX czy Razor, wszystkie mają klastry LED wzdłuż obudowy przez co są to lampy do typowych długich akwariów. Nie mam pojęcia jak by to się sprawdzało w kostce. Oczywiście Recurve ma skrzydła z ledami które doświetlaja boki, tylo czy te ledy nie są za słabe do zbiornika 70cm gł.? Do tego ta lampa jest do akwariów do 120cm, więc będzie niepotrzebnie świecić poza akwa???

W GHL-u producent porównuje moc lampy do 380W HQI. Ledy są rozmieszczone w 6 klastrach na powierzchni zbliżonej do kwadratu a nie długiego prostokąta. Pytanie tylko, czy to wystarczy.

Recurve czy RSX nie maja problemu z penetracją slupa wody do 100cm

ponadto Recurve ma ta oryginalną właściwość, że wizualnie akwarium może być bardzo jasne, a koralowce nie będą przeswietlone. A to za sprawą podziału - moduły led w korpusie lampy dają główną dawkę energetyczną, a boczne paski led za mleczną szybą rysują światłem. Dzięki temu trudniej jest coś zepsuć światłem/swoimi życzeniami względem tego jak ma rafa wyglądać. Przy wyżej podanych wymiarach Recurve 090 wydaje się być dobrą opcją. A prawda jest taka, że przy 70x70cm swiecenia i najmniejszy Recurve by dalo rade. żeby miec jednak mozliwość korygowania swoich danych wizji wziąłbym średni model 090.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z szerokością akwa? Lampa jest długa więc tu nie ma problemu, ale zostaje jeszcze szerokość. Z drugiej strony, można by ją podwiesić wyżej... hmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy R6 090, ktora ma http://csfrey.pl/recurve.html 90 cm dlugosci. Jesli podwiesimy wyzej na linkach, lub postawimy na koronie powinno ogarnąć ładnie obrysem światła, bez wychodzenia swiatła poza...

a tak to uzbrajamy czasami pokazowo zbiornik ok 100x100x100 cm lampa Recurve 060 czyli najmniejszą. Lampa stoi na nóżkach na wzmocnieniach akwarium i wizualnie daje rade :) 

(poglądowe foto baniaka z Nadarzyna) ocean1.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągła zmiana zdania...  :) Przeglądam najróżniejsze fora w poszukiwaniu zdjęć baniaków z GHL-em i wszystkie akwaria z jedną lampą GHL są małe, około 300-400l. Do większych ( podobnych do mojego) dają już dwie. 

Wracam do pierwszego typu, Recurve.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz 2 to daj sobie RSX ;) :P 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przewertowaniu sporej ilości info z neta zamówiłem Recurve 240W. Jutro ma dojść, zobaczymy co to to potrafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70513667_1636872476448426_2590001988297031680_n.thumb.jpg.270967e9d0eb7e1ce73c06c75e61da45.jpg

Dziś wieczorem będzie co robić :) 

Obawiałem się tego że trzeba będzie manualnie ustawiać lampę, a nie przez apkę, ale wygląda na to że to prościzna... . Pierwsze co się rzuca w oczy, a raczej nie rzuca to to że lampa nie daje po oczach.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje

no dzieki skrzydełkom mozna ustawic sobie kąty etc.

Szkoda, że nie wziąłeś sobie ICV6 do kompletu. 2 dni jarałem się apką sprawdzając w praktyce wiedzę z Syna-G :) 

 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie pozwalał na zakup kontrolera. Może się kiedyś trafi używka. Jest coś czego nie można ustawić bez kontrolera ICV6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pokson napisał:

Budżet nie pozwalał na zakup kontrolera. Może się kiedyś trafi używka. Jest coś czego nie można ustawić bez kontrolera ICV6?

znaczy tu chodzi o to, że klikając sobie 6, 8, 10...18, 20 tys K, następnie X propozycji świecenia skrzydełek, moc swiatla dla danych grup... skończywszy na propozycjach dla danych podgrup koralowców np scolymia/acana - to tego bez apki w 5 minut nie zrobisz, ale zrobisz :) Chyba, że masz w zasięgu na zywo jakiegos znajomka co Ci na godzinke pożyczy? 

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skrzydłami można sterować oddzielnie??? Zauważyłem że jak zmieniam lub wyłączam poszczególne kanały manualnie to diody wyłączają się te główne i te na skrzydłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oddzielnie. ;) Wiem, że budżet ale dałeś za lampę ponad 4tys. a na kontroler brakło. Szkoda. Z nim ustawianie, sterowanie super sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z manuala tylko całością. Lampę w obniżce kupiłem, na zł wyszło około 3600. Jako że w przyszłości zamierzam zmienić cyrkulację tez na maxspecta to sterownik też już jedzie.

luft dzięki za info. dotyczących lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam po 20 dniach? Dogadałeś się z lampą? Znalazłeś właściwe ustawienia?

Jak oceniasz oświetlenie w skrzydełkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się dogadujemy :) Co do ustawień, to poza kanałem  białym, który mam ustawiony na 90% wszystko jest na 100%. Różnicę w oświetleniu z i bez skrzydełek dopiero zobaczyłem po podłączeniu sterownika, bo z poziomu menu lampy nie da się ich oddzielnie ustawić, wyłączyć. Nie jest to kolosalna różnica ale jak na moje akwarium jest widoczna. Wcześniej miałem lampę DIY Led z ledami uv aktynika rb i 15000k. Pod Recurvą tak jak by więcej kolorów mają i ryby i korale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp do ustawień spoza domu? Ja mogę się tylko zalogować jak na tej samej sieci. 

Nie jest to jakiś problem ale nie wiem czy mam wszystko dobrze ustawione


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest w ogóle taka możliwość? Wydaje mi się że można sterować tylko w obrębie własnej sieci WiFi. Ja mam troche inny problem. Gdy chcę się połączyć przez router to nie widzi sterownika, a gdy łączę się bezpośrednio ze sterownikiem przez telefon to łączy bez problemu. 

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.