Skocz do zawartości
erni20133

Caulastrea furcata Candy Cane

Rekomendowane odpowiedzi

no nie do końca rośnie a raczej schodzi od dołu,jakie masz parametry 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak wyglądała calaustrea która zaczynała schodzić ale też się nie pompowała jak Twoja, od dołu było coraz mniej tkanki i odsłaniał się biały szkielet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie caulastrea tak wyglądała, jak miała mało światła. To niby LPS ale kocha światło. Jak ma mało rośnie na takich osobnych łodyżkach i szkielet poniżej główki jest goły, jak ma dużo światła wygląda jak kalafior, zwarta i wtedy szkielet może być pokryty tkanką nawet 5-7cm poniżej. i jeszcze na tej odmianie co u ciebie szkielet jest dłuższy, niż na zielonej fluo, przynajmniej u mnie. Na zielonej fluo szkielet pokrywa gąbka, na niebieskiej jej nie ma.

Tu masz zdjęcie z mojego matecznika, i na dnie jak powiększysz zdjęcie na piasku są dwie szczepki po 4-5 cm dlugie, całe pokryte szkieletem. W dobrym świetle wszystkie główki są połączone tkanką i się wzajemnie żywią, te szczepki były ucięte spod spodu kalafiora, gdzie miały mniej światła.

20190830_120452411

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tu mnie masz !

Świecę codziennie przeważnie niebieskim  100 %,  przez 10 dni podczas urlopu swiecone było 5% niebieskiego tylko,  przez 24 h kazdego dnia 

Czy  orzyje moją caulastrea jeszcze  dostając więcej światła?

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, erni20133 napisał:

O tu mnie masz !

Świecę codziennie przeważnie niebieskim  100 %,  przez 10 dni podczas urlopu swiecone było 5% niebieskiego tylko,  przez 24 h kazdego dnia 

Czy  orzyje moją caulastrea jeszcze  dostając więcej światła?

a to czemu tak mało świueciłeś tylko 5%?ja bym się bał zaryzykować na 10 dni,jeśli będzie więcej światła to sobie poradzi i będzie ok


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejszy sposób świecenia wymyśliłeś. Skąd taki pomysł?

na pytanie już ci odpowiedział Sylwek.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie więc musiało się tak świecić , tylko rybki ktoś karmił przez ten czas ....

Jak wróciłem niby wszystko ok z koralami i rybkami  było , 

Plus był taki że prawie wszystkie glony mi zeszły ze skały i szyby były czyste jak wróciłem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz lampę? Jak nie ma sterowania, kup prosty włącznik czasowy w castoramie lub podobnym sklepie. Tak ina przykład:

https://www.morele.net/blow-elektroniczny-wlacznik-czasowy-tfe-2-72-010-768756/

Ustawiasz i sama lampa będzie się włączać i wyłączac o zadanych godzinach.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja caulastrea Green fluo wyglądała tak jak leciala. Przez miesiac się nie pompowala ani nie pokazywała polipow. W moim wypadku pomogło dozowanie jodu, efekt z dnia na dzień dosłownie. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to  może być to , jeszcze nigdy nie podawałem jodu 

Co proponujesz i ile na 64l

 

Daje to Reef Plus seachem wystarczy ?

„Reef Plus” dostarcza szerokiej gamy pierwiastków śladowych, takich jak jod (w postaci jodków), brom (w postaci bromków), molibden, żelazo, mangan, kobalt, potas. Jest też źródłem inozytolu oraz choliny, a także ważnych witamin, między innymi C i B12 oraz aminokwasów – cysteiny, proliny, glicyny, alaniny i lizyny.

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U niego jest inna sytuacja. U mnie tak samo wygląda caulastrea ale ja mam dużego kalafiora już i główki tak jakby szły w górę zacieniając to co pod główkami stąd tkanka odsłania bardziej szkielet.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, =Fresz= napisał:

U niego jest inna sytuacja. U mnie tak samo wygląda caulastrea ale ja mam dużego kalafiora już i główki tak jakby szły w górę zacieniając to co pod główkami stąd tkanka odsłania bardziej szkielet.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Ta caulastrea może zaczynać lecieć - też mam kalafiora i dodatkowo w słabo oświetlonym miejscu i tkanka jest na całym szkielecie - nie tylko przy polipach. Tutaj ewidentnie tkanka się cofa - ja bym spróbował DELIKATNIE dodać jodu i obserwować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, erni20133 napisał:

I to  może być to , jeszcze nigdy nie podawałem jodu 

Co proponujesz i ile na 64l

Jak nie masz wiarogodnego testu to kup jod w akwarystycznym i stosuj zgodnie z zaleceniem na opakowaniu. Tu masz pierwszy z brzegu:

https://www.coralhouse.pl/aquaforest-iodum-50ml~p33632

Dozowanie: 1 kropla na 100l wody dziennie.

Ewentualnie płyn lugola (wodny roztwór jodu) z apteki, cena 8-10 zł za 40 gram, 1 kropelka na 100litrów raz w tygodniu. Masz niecałe 100l to 1 kroplę tygodniowo.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seachem - reef Plus

Daje to dwa razy w tygodniu po 3ml

W tym  reef plus są pierwiastki jak jod ( w postaci jodków) to to samo wystarczy ? Bo żebym nie przedawkował lejąc nowy jod

 

Bo jeżeli ten jod z reef plusa to nie ten co ma być 

To zaraz jadę do apteki kupić co trzeba ....

 

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, erni20133 napisał:

Seachem - reef Plus

Daje to dwa razy w tygodniu po 3ml

W tym  reef plus są pierwiastki jak jod ( w postaci jodków) to to samo wystarczy ? Bo żebym nie przedawkował lejąc nowy jod

 

Bo jeżeli ten jod z reef plusa to nie ten co ma być 

To zaraz jadę do apteki kupić co trzeba ....

 

Podmiany i to co dodajesz powinno wystarczyć. Zaraz zacznie się kombinowanie i problemy w drugą stronę :P już sam powinieneś wyciągnąć wnioski z tego co tu pisano o ilości światła i jego wpływie na akwarium... Jak już wróciłeś do "normalności" to obserwuj podstawowe parametry i koralowce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, erni20133 napisał:

Seachem - reef Plus

Daje to dwa razy w tygodniu po 3ml

W tym  reef plus są pierwiastki jak jod ( w postaci jodków) to to samo wystarczy ? Bo żebym nie przedawkował lejąc nowy jod

 

Bo jeżeli ten jod z reef plusa to nie ten co ma być 

To zaraz jadę do apteki kupić co trzeba ....

 

Nie ma co kombinować jak wnioskuję wcześniej było ok dopiero problemy zaczęły się dziać jak zmieniłeś moc oświetlenia.Co tygodniowe podmiany światło do normy jak było wcześniej i będzie dobrze.Korala masz od mnie od czerwca jeśli dobrze pamiętam i nawet sporo urósł patrząc na główki.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2019 o 16:37, Sygen napisał:

Korala masz od mnie od czerwca jeśli dobrze pamiętam i nawet sporo urósł patrząc na główki.

Tak to Twój koral .. mam nadzieję że przetrwa chociaż nie widzę postępów, ładnie się pompują codziennie główki ale od spodu się kurczy...

 

Chyba problem mojej solniczki jest słabe oświetlenie korale ładnie się pompują ale jakoś nie rosną ....

 

Akwarium 64l

Lampa  nemolight 18w 

37 diody 0.5 w

 

21 diody niebieskie  daje 10.5w

13 białe       daje 6.5w

3 ( 2 czerwone 1 zielona) daje 1.5 w

 Ile mi brakuje ? 

 

 

 

 

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watty mniej wiecej się zgadzają. Ale czy świecisz 100%mocy? Bo pewnie mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz świecę pełną mocą wcześniej też świeciłeś   ( mialem przerwę małą w pelnym swieceniu )ale patrząc to tylko glony mi rosną  przy takim oświetlenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pokaż aktualne zdjęcie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.