Skocz do zawartości
grzegorz77

Mitrax podjada euphyllie

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że od pewnego czasu euphyllia która pięknie się pompowała mocno się skurczyła.Wczoraj w nocy gdy wróciłem do domu,patrzę a tu mitrax na niej siedzi i coś tam skubie.Pytanie czy wyżera glony,czy koralowca?Nie wiem czy rozwiązaniem jest dokarmienie mitraxa,a może macie jakiś inny pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix to chyba krab typowo roslinozerny, czy się mylę?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnie,oczywiście preferuje "zieleninę" ale jak się trafi coś innego to tez nie pogardzi,ogólnie kraby to wszystkożercy.Sam osobiście widziałem jak mój mitrax wcinał padlinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mitraxy skrobały akropory u podsawy doprowadzając do stopniowego zawijania się tkanki od dołu.

Tym krabom nie można wierzyć na 100%.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mitrax opedzlowal pare  główek dunki


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dunke przestawiłem wyżej i juz jej nie obgryzał. Po trzeciej wylince problem sie rozwiazal sam mitrax padł.


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzegorz77 napisał:

Pytanie tylko jak sobie z tym poradziliście?

dokarmiać, mój wcina mrożonki i algi nori bo z glonami dużo roboty u mnie nie miał. Na początku podskubywał acry i acany ale się uspokoił po ok. tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam okazję kroję mięso z fileta przeznaczonego na obiad, krewetke, małże itp na małe kawałki, wkładam do pustych przegródek po mrożonce i zalewam solanką ze zbiornika. Taki pakiet do zamrażarki. 1-2 w tygodniu rozmrażam przy karmieniu i krabowi pod szczypce podaje. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.