Skocz do zawartości
Lolek520

Seriathopora zielona traci tkanke

Rekomendowane odpowiedzi

Moja seriathopora zielona po trzech tygodniach od wlozenia zaczela tracic tkanke od szczytow. Akwarium ma dwa miesiace parametry w normie oprocz no3 i po4 pierwsze mam 31 a drugie 0. Przez te tygodnie byla ladniutka a teraz nae trup. Co moze byc przyczyna zeslalem ja dzis na dol bo byla na szczycie skal.

2C1AE40C-E785-4C23-9EB9-B510E42B9D7A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium miało trochę ponad miesiąc jak wsadziłeś takiego korala i no3 31

tutaj pewnie jest pies pogrzebany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fannadil napisał:

akwarium miało trochę ponad miesiąc jak wsadziłeś takiego korala i no3 31

tutaj pewnie jest pies pogrzebany

Tez tak myslalem i wzialem go na probe czy moze da rade i przez te kilka tygodni wygladalo na to ze da a teraz mu sie odwidzialo? Wszystkie miekkie i euphylie polipuja jak przystalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miękkie to inna bajka.

Ja przez następne miesiące (o ile w ogóle) żadnego lps czy sps nie wsadzę. 

Tu masz cytat:

W momencie posiadania wysokich parametrów fosforanów i azotanów koralowce mogą zmieniać kolor na brązowy. Ciężko jest im później powrócić do swojej kolorystyki, dlatego SPS-y nie nadają się do niedojrzałych zbiorników, ani zbiorników z wahającymi się parametrami.

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, FajnyRadziu napisał:

No miękkie to inna bajka.

Ja przez następne miesiące (o ile w ogóle) żadnego lps czy sps nie wsadzę. 

No teraz to ja widze ze na sps tez nie mam co sie kusic juz jeszcze dlugo pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dochodzi jeszcze rozmiar baniaka bo malutki. Dopiero w przyszłym roku przesiadka :)

A z ciekawości jakie masz światło? Bo z tego co czytałem ten sps oprócz dużego prądu wodnego wymaga mocnego światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, FajnyRadziu napisał:

U mnie dochodzi jeszcze rozmiar baniaka bo malutki. Dopiero w przyszłym roku przesiadka :)

A z ciekawości jakie masz światło? Bo z tego co czytałem ten sps oprócz dużego prądu wodnego wymaga mocnego światła. 

Mam trzy x t5 54w z tego dwie marine biale a jedna blue actinic wiec chyba nie mogla narzekac na brak swiatla , jesli chodzi o cyrkulacje to w dzien dwie pompy zasuwaja na pol mocy co i tam robi niezla pralke a gdy swiatlo gasnie zmniejaszaja moc o polowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym sobie poradziłeś?

Coś tam na bank przekombinowałeś :P wrzuć zdjęcie całego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 białe vs 1 niebieska? Nie powinno być odwrotnie? Czy w T5 się inaczej liczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

2 białe vs 1 niebieska? Nie powinno być odwrotnie? Czy w T5 się inaczej liczy? 

A kto powiedział że nie może być odwrotnie :P 

U mnie np przy przewadze białego światła lepiej wybarwiają się i rosną twarde koralowce, a przy przewadze niebieskiego lepiej w tym świetle wyglądają/świecą się.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, =Fresz= napisał:

Z tym sobie poradziłeś?

Coś tam na bank przekombinowałeś :P wrzuć zdjęcie całego zbiornika.

To ogarniete ph testy pokazywaly mi z bledem teraz jest nowa sonda ph i w dzien dochodzi do 8.30 a w nocy spada do 8.19 

kh trzymam kolo 8 niestety z jakiegos powodu musze je podnosic co jakis czas 

C86B3690-4C05-45FB-BE95-CA54850FF2EF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, =Fresz= napisał:

Zbiornik wygląda bardzo świeżo. Balling znasz? jak nie to poczytaj o nim i zacznij dozować kh,ca,sbs. Jaką masz temp w zbiorniku? to jest korona czy pokrywa?

Jest jeszcze swiezy ma dopiero dwa miesiace ale myslalem ze ballinga to dopiero jak ma sie gro spsow?? To jest zestaw juwela z pokrywa a temp okolo 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest jeszcze swiezy ma dopiero dwa miesiace ale myslalem ze ballinga to dopiero jak ma sie gro spsow?? To jest zestaw juwela z pokrywa a temp okolo 25
Już kiedyś pisałem że między bajki można włożyć to że nie potrzeba od startu dozować ballinga. Jak nie spsy to inne życie zużywa. No można by było robić częstsze podmiany czy jedną dużą raz w tygodniu ale to moim zdaniem za duże skoki czy brak ekonomicznego wytłumaczenia.

Sporo masz tam rybek stąd problem z No3.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, =Fresz= napisał:

Już kiedyś pisałem że między bajki można włożyć to że nie potrzeba od startu dozować ballinga. Jak nie spsy to inne życie zużywa. No można by było robić częstsze podmiany czy jedną dużą raz w tygodniu ale to moim zdaniem za duże skoki czy brak ekonomicznego wytłumaczenia.

Sporo masz tam rybek stąd problem z No3.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

To w takim razie poczytam i zabiore sie do ballinga 

dzieki za pomoc

4 minuty temu, =Fresz= napisał:

Już kiedyś pisałem że między bajki można włożyć to że nie potrzeba od startu dozować ballinga. Jak nie spsy to inne życie zużywa. No można by było robić częstsze podmiany czy jedną dużą raz w tygodniu ale to moim zdaniem za duże skoki czy brak ekonomicznego wytłumaczenia.

Sporo masz tam rybek stąd problem z No3.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Mam nadzieje ze no3 spadnie z czasem bo mam tam duzy kubel eheima zasypany matrixem a w tym wewnetrznym filtrze jest purigen i chemi pure no i oczywiscie 30 kg skaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście balling to tak przy okazji bo tu problem z seriatoporą może być zupełnie inny. Ogarnij podstawę czyli parametry i później na próbę kup jakiegoś prostego spsa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.