Skocz do zawartości
Luk

Prośba o identyfikację - taka jakby gwiazdka.

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik dojrzewa - takie oto małe, wielkości max1,5mm, siedzą na szybach. Szukałem sporo w necie - nie mogę nic znaleźć - może ktoś wie co to takiego - pozdrawiam

 

IMG_20190918_093143504.jpg.73cb48dab40cce4db6634fee5c1d46bf.jpgIMG_20190918_0931435042.jpg.104c822b34f0fc7d1f34d34e8ca9acf5.jpgIMG_20190918_2037048552.jpg.c0d09627e9b26cdab6899f950e18734d.jpg

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jakby hydroidy?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak żeś to kutfa znalazł ?? ;)) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie pod temat, korzystając z okazji, dziś nurkując w Adriatyku znalazłem piękna kolonię miekkasów, rurówek i czegoś twardego wygladajacego jak caulastrea, aczkolwiek z twardą główką, co to może być ?

32F7DBFC-A9AA-4F2E-A6F7-FC4D7DD9B47E.jpeg


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dzięki! Na to wygląda, że to jest to

 

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pikal napisał:

co to może być ?

Ale koniecznie trzeba było urwać kawałek, wyciągnać z wody, pewnie jeszcze do domu "na pamiątkę" zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę zabierać, zapewne skończyłoby się to dla mnie dodatkowymi dniami nieplanowanego urlopu. Co do główki, to została ponownie przytwierdzona do skaly po zrobieniu zdjęcia  (na wypadek spotkania się z twoim postem). Ps. A Ty próbowałeś przewozić ? Bo mi nawet do głowy nie przyszło!

29 minut temu, chwialek napisał:

57673_5c6aad83d2ac0.jpg


https://pl.reeflex.net/tiere/2938_Balanophyllia_Balanophyllia_europaea.htm

 

coś takiego ?
To z Twojej fotki jest jeszcze żyjące czy tylko szkielet?

Nie mam pojęcia, było ich więcej niż na zdjęciu które podesłałeś, wszystkie wyglądały tak samo wiec zapewne żyjące. Dla Słonego Leszcza - nie martw się, jeśli żył to będzie żył. :)


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pikal napisał:

Bo mi nawet do głowy nie przyszło!

Uwierz mi, jest wielu takich, którym to do głowy przyszło:-( Odstawiłeś na miejsce, plus dla Ciebie. Może przeżyje. Ale lepiej by było w ogóle nie wyciągać. Pomnóż to przez te hordy turystów, co by było gdyby każdy tam jakiś kamyk przestawił, jakiegoś korala wyciągnął do zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Uwierz mi, jest wielu takich, którym to do głowy przyszło:-( Odstawiłeś na miejsce, plus dla Ciebie. Może przeżyje. Ale lepiej by było w ogóle nie wyciągać. Pomnóż to przez te hordy turystów, co by było gdyby każdy tam jakiś kamyk przestawił, jakiegoś korala wyciągnął do zdjęcia...

Ja nie twierdzę ze zrobiłem dobrze, masz rację. Wyciągnąłem, bo nigdy nie spotkałem się jeszcze z rafą w Chorwacji mimo ze jestem tu już nasty raz... i nie miałem przy sobie żadnego sprzętu który mógłbym zatopić. A moje podekscytowanie było zbyt wysokie no i popełniłem ten grzech. Z racji tego nie darował bym sobie gdybym to poprostu zniszczył, szanujemy naturę i tak ma zostać. 


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pikal napisał:

Ja nie twierdzę ze zrobiłem dobrze, masz rację. Wyciągnąłem, bo nigdy nie spotkałem się jeszcze z rafą w Chorwacji mimo ze jestem tu już nasty raz... i nie miałem przy sobie żadnego sprzętu który mógłbym zatopić. A moje podekscytowanie było zbyt wysokie no i popełniłem ten grzech. Z racji tego nie darował bym sobie gdybym to poprostu zniszczył, szanujemy naturę i tak ma zostać. 

W Adriatyku tak samo nie powinny występować salariasy. A od Podgóry do Dubrownika jest ich całe hordy. Może to efekt prądów morskich, albo klimat się już naprawdę tak zmienił. Jak tak dalej pójdzie to niebawem acry pojawią się w Śródziemnym morzu... 

Sorry za offtop 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat zamiast z giftami z Chorwacji będziemy wracać z ładunkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Za kilka lat zamiast z giftami z Chorwacji będziemy wracać z ładunkiem [emoji3]
Taa i mandatami hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.