Skocz do zawartości

Historia edycji

Luigi

Luigi

W dniu 20.09.2019 o 14:14, Bishop358 napisał:

Kh było kilka tygodni temu ok 8, jednak przez walnięty refraktometr podnosiłem zasolenie A że mam bogatą sól red sea coral pro to i kh skoczyło.

Czyli zasolenia nie zmniejszać aby znów parametry nie spadły?

Co do  soli red sea coral pro.

* sam wprowadziłem tą samą sól. Lecz wcześniej podnosiłem stopniowo Kh roztworem do 10,5. 

*Przy mix rafie zasolenie 34ppm

* Wysokiego czy niskiego kh niema  co się bać  tylko Tylko musi być stabilne.

Lecące euphillie.

* miałem niedawno ten sam problem. Było to związane z dodaniem sporej ilości korali i zbiornik się trochę rozhulał. 

* Od 5 dni podaje jod . tkanka powraca i pompuje się euphillia, caluastra widoczna poprawa.

* Jeszcze do tego wprowadzam trochę strontu .

 

Myślę  że będzie dobrze. Skoryguj zasolenie i czekaj na icp  . Zmiana lampy zwiększyła wzrost  glonów  A one lubią wyciągać dużo z wody.

Podmiany częstsze by pomogły ALE  zmieniłeś sól na wysokim kh. Więc  nie podmieniaj odrazy 30% zrób słabsze zasolenie  i nim  skoryguj zasolenie. 10% objętości zbiornika.

 

 

Luigi

Luigi

W dniu 20.09.2019 o 14:14, Bishop358 napisał:

Kh było kilka tygodni temu ok 8, jednak przez walnięty refraktometr podnosiłem zasolenie A że mam bogatą sól red sea coral pro to i kh skoczyło.

Czyli zasolenia nie zmniejszać aby znów parametry nie spadły?

Co do  soli red sea coral pro.

* sam wprowadziłem tą samą sól. Lecz wcześniej podnosiłem stopniowo Kh roztworem do 10,5. 

*Przy mix rafie zasolenie 34ppm

* Wysokiego czy niskiego kh niema  co się bać  tylko Tylko musi być stabilne.

Lecące euphillie.

* miałem niedawno ten sam problem. Było to związane z dodaniem sporej ilości korali i zbiornik się trochę rozhulał. 

* Od 5 dni podaje jod . tkanka powraca i pompuje się euphillia, caluastra widoczna poprawa.

* Jeszcze do tego wprowadzam trochę strontu .

 

Myślę  że będzie dobrze. Skoryguj zasolenie i czekaj na icp  . Zmiana lampy zwiększyła wzrost  glonów  A one lubią wyciągać dużo z wody.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.