Skocz do zawartości
Gość

Chemia z AquaForest

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Chciałbym pochwalić Aquaforest że w końcu po moich kilku uwagach poprawili jakość swoich produktów konkretnie w moim przypadku buteleczek z chemią. Kupowałem buteleczki gdzie deklarowana ilość na ulotce kompletnie nie zgadzała się z tym co było w środku co widać na zamieszczonych fotkach porównawczych. Nowe buteleczki są napełnione tak jak być powinny a dozownik/pompka jest dużo lepszej jakości i płyny już nie powinny wyparowywać. Problem już jakiś czas temu poruszałem na forum i niestety ale końcówki partii jeszcze leżą na sklepowych półkach, dziwne bo powinny być moim zdaniem wycofane. Ta buteleczka po lewej kupiona była w zeszłym tygodniu, a ta po lewej przyszła do mnie po reklamacji bezpośrednio z fabryki AF :czapkizgłów:)

P.s. zakupy zrobiłem w sklepie akwarystyczny24 i bez problemu rozwiązali moją reklamację oraz czekali na info czy dostałem przesyłkę z dobrym produktem bezpośrednio z AF.

uGzpu2k.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość. Te stare buteleczki rzeczywiście były tragiczne. Na 5 butelek po 10ml które mam obecnie na stanie, w trzech uszkodzeniu uległ dozownik (część plastiku z tą gumową końcówką zaczęła odchodzić od reszty), a czwartej nie idzie poprawnie zakręcić. Nie zużyłem ich nawet do połowy...

Nowe buteleczki idzie poznać po białym zakraplaczu czy mają jeszcze jakieś cechy szczególne?


c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zauważyłem że ogólnie cała nakrętka z zakraplaczem jest dużo lepszej jakości i nie dzieje się tak że przy mocniejszym dokręceniu wyskakuje ta gumka górą z zakrętki bo i takie miałem przypadki. Trzeba było bardzo uważać przy zakręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, =Fresz= napisał:

z dobrym produktem bezpośrednio z AF

Jak już wszyscy sobie po buziaczku dali, to napisz Freshu, po co Ci ten fluor w ogóle?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Jak już wszyscy sobie po buziaczku dali, to napisz Freshu, po co Ci ten fluor w ogóle?

 

Ja tak jak AnT lubię kombinować na żywym organizmie ;) chcę zobaczyć jak wpłynie na acropory, ich kolor i wzrost. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Freszu ile ml brakowało w butelce po lewej 2ml? robiłeś pomiar? na oko też widać że ta bulelka jest inna grubsza trochę co...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tej nie mierzyłem bo znałem już problem i widziałem jak duży jest brak płynu. Powinno być napełnione prawie pod korek. Masz dostęp do ukrytych (usuniętych) tematów więc poszukaj "Opinie na temat produktów AF" i tam już raz pianę biłem o to, o ile dobrze pamiętam zamiast 10ml było tylko 6ml. Jak nie znajdziesz to wrzucę korespondencję z Deborą z AF ;)

 

Żeby nie było to buteleczka stara jest niższa ale grubsza więc na jedno kopyto jak to mówią i jest tej samej pojemności... ;)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

a457d1564f627ec566347557d10a11f3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, =Fresz= napisał:

Chciałbym pochwalić Aquaforest że w końcu po moich kilku uwagach poprawili jakość swoich produktów konkretnie w moim przypadku buteleczek z chemią. 

 

chyba nie jakość produktów bo nie wiem czy on jest lepszy czy gorszy i nie zamierzam wiedzieć tylko jakość opakowania czyli butelki ;).


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakość produktu jako takiego pewnie też bo skoro płyn "wyparował" ulotnił się z nieszczelnej buteleczki to jego wartość też może być poddana ocenie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, =Fresz= napisał:

chcę zobaczyć jak wpłynie na acropory, ich kolor i wzrost

Ale jakiś niedobór Ci wyszedł, czy tak zupełnie w ciemno strzelasz? Fluor to chyba jak jod, barwa niebieska? Tak pytam, bo to nie jest aż tak powszechna suplementacja jak jod czy żelazo. Skąd pomysł na fluor akurat, i to jeszcze taki "jednopierwiastkowy" a nie jakiś miks mikroelementów zawierający też fluor?

Tak na logikę to się trochę wydaje sztuka dla sztuki. "Dozowanie: 1 kropla na 100 l wody dziennie. 1 ml Fluorine (~15 kropli) w 100 l wody podnosi poziom fluoru o 0,06 ppm", a dalej:"Zalecany poziom fluoru w wodzie akwariowej to 1.2-1.4 mg/l (ppm)" Czyli zalecane dozowanie jest tyle co nic w stosunku do poziomu fluoru w wodzie. Wniosek - konsumpcja jest praktycznie żadna i podmiany spokojnie to uzupełnią. A raczej "?"

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Słony leszcz napisał:

Tak na logikę to się trochę wydaje sztuka dla sztuki. "Dozowanie: 1 kropla na 100 l wody dziennie. 1 ml Fluorine (~15 kropli) w 100 l wody podnosi poziom fluoru o 0,06 ppm", a dalej:"Zalecany poziom fluoru w wodzie akwariowej to 1.2-1.4 mg/l (ppm)" Czyli zalecane dozowanie jest tyle co nic w stosunku do poziomu fluoru w wodzie. Wniosek - konsumpcja jest praktycznie żadna i podmiany spokojnie to uzupełnią. A raczej "?"

Zadałem AF to samo pytanie tylko dotyczące K, do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi.Teraz wprowadzili nowe butelki z pierwiastkami gdzie stężenie jest sporo większe.Te wcześniejsze buteleczki z co niektórymi pierwiastkami których stężenie w akwarium jest nie w ug/l a mg/l to było czyste nabijanie kasy,bo tak jak piszesz co zmieni jedna kropla na 100l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
34 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Ale jakiś niedobór Ci wyszedł, czy tak zupełnie w ciemno strzelasz? Fluor to chyba jak jod, barwa niebieska? Tak pytam, bo to nie jest aż tak powszechna suplementacja jak jod czy żelazo. Skąd pomysł na fluor akurat, i to jeszcze taki "jednopierwiastkowy" a nie jakiś miks mikroelementów zawierający też fluor?

Tak na logikę to się trochę wydaje sztuka dla sztuki. "Dozowanie: 1 kropla na 100 l wody dziennie. 1 ml Fluorine (~15 kropli) w 100 l wody podnosi poziom fluoru o 0,06 ppm", a dalej:"Zalecany poziom fluoru w wodzie akwariowej to 1.2-1.4 mg/l (ppm)" Czyli zalecane dozowanie jest tyle co nic w stosunku do poziomu fluoru w wodzie. Wniosek - konsumpcja jest praktycznie żadna i podmiany spokojnie to uzupełnią. A raczej "?"

Tak to jest miks jodu z fluorem ponoć i podkreśla niebieski i biały kolor u acropor oraz podkręca fluorescencję koralowców - w niebieskim intensywniej świecą. Leję oczywiście na oko a podmianki robię raz w miesiącu ;) ja daję 4 krople codziennie i obserwuję czy będą jakieś zmiany.

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, =Fresz= napisał:

Tak to jest miks jodu z fluorem ponoć i podkreśla niebieski i biały kolor u acropor oraz podkręca fluorescencję koralowców - w niebieskim intensywniej świecą. Leję oczywiście na oko a podmianki robię raz w miesiącu ;) ja daję 4 krople codziennie i obserwuję czy będą jakieś zmiany

Mam nadzieje że u ciebie nie będzie to kasa wyrzucona w błoto,u mnie niestety była,tylko że dotyczyła potasu.Dopiero na reefhubie Tester podał przepis na roztwór z KCl,który pięknie podbija K w wodzie.A cena zrobienia takiego roztworu,to kilkanaście złoty za dziesiątki litrów roztworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, grzegorz77 napisał:

Te wcześniejsze buteleczki z co niektórymi pierwiastkami których stężenie w akwarium jest nie w ug/l a mg/l to było czyste nabijanie kasy,bo tak jak piszesz co zmieni jedna kropla na 100l.

Mnie nie chodzi o niskie stężenie. Podejrzewam, że dla AF zrobić płyn o stężeniu x2 czy x10 to żaden koszt, pewnie i tak większość kosztów to butelka, opakowanie i marketing (i reklamacje Fresha;-). Ale skoro zalecają takie "śladowe" dozowanie, to logiczne było by założyć, że dysponują jakimiś badaniami wykazującymi właśnie taką znikomą konsumpcję fluoru. A skoro konsumpcja jest znikoma, to same podmiany na przyzwoitej soli sprawę załatwiają. Czyli, "ściema" była by nie w niskim stężeniu płynu w buteleczce, ale w samym twierdzeniu, że dozowanie fluoru jest niezbędne. Bo tak to trochę wygląda, że sprzedają placebo, które ma na tyle niskie stężenie, żeby czasem ktoś nie zrobił sobie krzywdy i nie miał potem pretensji.

19 minut temu, =Fresz= napisał:

Leję oczywiście na oko

Ok:-) No to czekamy na efekty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, grzegorz77 napisał:

Mam nadzieje że u ciebie nie będzie to kasa wyrzucona w błoto,u mnie niestety była,tylko że dotyczyła potasu.Dopiero na reefhubie Tester podał przepis na roztwór z KCl,który pięknie podbija K w wodzie.A cena zrobienia takiego roztworu,to kilkanaście złoty za dziesiątki litrów roztworu.

Też idą do mnie proszki z warchemu i będę robić własny potas i stront ;) A jeżeli chodzi o fluor od AF to jest to mój pierwszy zakup taki na próbę hehe zakup przy okazji zakupu nowych bakterii i nowego testu na kh.

14 minut temu, Słony leszcz napisał:
36 minut temu, =Fresz= napisał:

Leję oczywiście na oko

Ok:-) No to czekamy na efekty.

Zrobię fotę żeby mieć porównanie ;) za miesiąc porównamy heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Słony leszcz napisał:

Mnie nie chodzi o niskie stężenie. Podejrzewam, że dla AF zrobić płyn o stężeniu x2 czy x10 to żaden koszt, pewnie i tak większość kosztów to butelka, opakowanie i marketing (i reklamacje Fresha;-). Ale skoro zalecają takie "śladowe" dozowanie, to logiczne było by założyć, że dysponują jakimiś badaniami wykazującymi właśnie taką znikomą konsumpcję fluoru. A skoro konsumpcja jest znikoma, to same podmiany na przyzwoitej soli sprawę załatwiają. Czyli, "ściema" była by nie w niskim stężeniu płynu w buteleczce, ale w samym twierdzeniu, że dozowanie fluoru jest niezbędne. Bo tak to trochę wygląda, że sprzedają placebo, które ma na tyle niskie stężenie, żeby czasem ktoś nie zrobił sobie krzywdy i nie miał potem pretensji.

Ciężko jest przeprowadzić takie badanie bo ubytki makro i mikroelementów są uzależnione od wielu czynników jak obsada,wielkość zbiornika,sprzęt do filtracji itp. i dla każdego akwarium ubytki będą inne.Dlatego uważam że żadnych udokumentowanych badań ubytków w tym przypadku fluoru w przeciągu dłuższego czasu nie mają.Dozowanie tych pierwiastków opierają na badaniach ICP,co zresztą nie ukrywają.Po prostu masz czegoś za mało to kupujesz magiczną butelkę i dozujesz, a po jakimś czasie znów wysyłasz na badania ICP,skoro dalej masz mało,znaczy mało dozujesz,i tak w koło Macieju.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, =Fresz= napisał:

Też idą do mnie proszki z warchemu i będę robić własny potas i stront

Robiłeś jakiś test na poziom potasu w akwa? Podobno przedawkowanie jest groźne. Pytam bo sam jakiś czas temu zamówiłem proszek na potas (czerwone zoa zrobiy się u mnie brązowe) ale jakoś nie mam odwagi tego dozować, a testów nie mam ;) Póki co chyba tylko raz dodałem... 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas w nadmiarze uszkadza stozki wzrostu. A czy przypadkiem to ze zoski zrobily sie brazowe nie jest wynikiem tego ze maja duzo swiatla i wiecej zoksanteli w nich sie zadomowilo?


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
34 minuty temu, goclik napisał:

Pytam bo sam jakiś czas temu zamówiłem proszek na potas (czerwone zoa zrobiy się u mnie brązowe) ale jakoś nie mam odwagi tego dozować, a testów nie mam ;) Póki co chyba tylko raz dodałem...

Przy spsach to wiem że ma potas wpływ na wybarwienie i wzrost ale przy zoanthusach? hmm światła nie zmieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mib86 napisał:

Potas w nadmiarze uszkadza stozki wzrostu. A czy przypadkiem to ze zoski zrobily sie brazowe nie jest wynikiem tego ze maja duzo swiatla i wiecej zoksanteli w nich sie zadomowilo?

 

Godzinę temu, =Fresz= napisał:

Przy spsach to wiem że ma potas wpływ na wybarwienie i wzrost ale przy zoanthusach? hmm światła nie zmieniałeś?

Akwarium mam 7 m-cy, przez 5 świeciły 3x 24w t5. 2 miesiące temu dodałem 4 rurę. Wychodzi więc 96 W na 120 litrów. Do tego pierwsze 3 rury są już do wymiany więc nie wiem czy to dużo światła. No i zoa są na samym dnie.  A informację że odpowiedzialny za zbrązowienie zoa może być potas otrzymałem na forum. 

Z drugiej strony mała szczepka seriatropory postawiona na górze skały zaczęła mi się wyginać w dół. Może więc faktycznie jest coś na rzeczy z tym światłem

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, goclik napisał:

Akwarium mam 7 m-cy, przez 5 świeciły 3x 24w t5. 2 miesiące temu dodałem 4 rurę. Wychodzi więc 96 W na 120 litrów. Do tego pierwsze 3 rury są już do wymiany więc nie wiem czy to dużo światła. No i zoa są na samym dnie. 

Widzę że od początku coś tam już namieszałeś w zbiorniku.

Ostatnie zdanie w tamtym temacie - Skłaniam się ku opinii, że przekroczyłem podmianą jakieś parametry. 

Podmianą najczęściej poprawisz parametry i skłaniał bym się tu teraz do częstszych podmian żeby te parametry wyrównać jeżeli lałeś coś na przysłowiową pałę :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, =Fresz= napisał:

Skłaniam się ku opinii, że przekroczyłem podmianą jakieś parametry. 

Podmianą najczęściej poprawisz parametry i skłaniał bym się tu teraz do częstszych podmian żeby te parametry wyrównać jeżeli lałeś coś na przysłowiową pałę :P 

Być może coś przekroczyłem bo wtedy zrobiłem większą podmianę po dłuższym czasie (około 15%). Poleciała wtedy jedynie ta acra. Teraz robię 5% raz w tygodniu. Czerwone zoa o których mowa mam jednak dużo dłużej. W zasadzie dostałem je na samym początku. Pamiętam, że miały krwisto czerwone i dużo dłuższe te "włoski" znajdujące się na około każdego polipa. Po miesiącu ich długość zmalała do 1/3 tego co było i zrobiły się praktycznie brązowe. Stan ten trwa do dziś. Nie wiem czy światło może być tego powodem. Ale zostawmy może już ten temat bo odbiegamy od wątku Chemii z AF ;) 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak robisz podmiane to czesc wody wywalasz i dajesz nowa. Czyli wyrownujesz poziomy. Sol ktora kupujesz od producenta ma odpowiednio zmieszane wszystkie sole i szczerze watpie zeby to bylo przyczyna, chyba ze cos dodatkowo poza podmianami dawales do wody. 


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2019 o 16:23, =Fresz= napisał:

Ja tak jak AnT lubię kombinować na żywym organizmie ;) chcę zobaczyć jak wpłynie na acropory, ich kolor i wzrost. 

Hihi  Wysiadam . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.