Skocz do zawartości
Karolem88

Majano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Co polecacie sprawdzonego na majano ? Mam kilka sztuk , które jakiś czas temu potraktowałem joice juice ( dowiedziałem się o działaniu na tym forum ) ale znowu wróciło . Czy jest jakaś sprawdzona metoda ( najlepiej coś żywego ) co wykosi to dziadostwo do cna ? 

Dzieki z góry za pomoc ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę Cie zmartwić ,ale  nie ma czegoś takiego,jedynie co to mechanicznie trzeba usunąć poza zbiornikiem ,jeśli jest na szybach to dosyć proste to jest ,ostra plastikowa "łopatka" i można powolutku to ściągnąć, ze skal jest gorzej.

Sprawdzalem preparatami na aiptasie ,brzydalem ,chelmonem, berghiami..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby czyste, podłoże czyste, ale na skale ( oczywiście na największej poklejonej bryle) pojawiło się z 12-13 szt ... potraktowałem je jakiś czas temu joice’m i nie wiem czy przytachalem z nowa szczepką, cxy się odrodziło :-( 

Myślałem o brzydalu ale zdania są podzielone . Tak samo jak wundermani krewetki ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zeżarł to brzydal lub chelmon miałem tego łąki kiedys bylem pewny ze zrobil to brzydal ale jego juz niemam od dłuższego czasu i majano tez wiec może jednak chelmon:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu dylemat :-) Hehehe brzydal ostateczność , a auriga odpada po tym co czytałem ( żarłok nie z tej ziemi jeśli chodzi o korale ) Chelmon super tylko pytanie czy to fsktycznie to.... zobaczymy, może ktoś miał taki przypadek ze Chelmon zjadł majano jak u Ciebie . Dzięki za info 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już tak będzie jeśli nie będziesz miał czegoś co na bieżąco będzie niszczyć populację to będzie się odradzać jak aiptasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytaj o sposobie z NaOh. Pamiętaj że trzeba uważać z ilością bo podnosi kh i ph. Czyli zabijaj je nie wszystkie na raz, a po kilka raz w tygodniu. Przy wybijaniu wyłącz cyrkulację żeby koralowce obok nie dostały strzała ;)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, =Fresz= napisał:

Poczytaj o sposobie z NaOh. Pamiętaj że trzeba uważać z ilością bo podnosi khi ph. Czyli zabijaj je nie wszystkie na raz, a po kilka raz w tygodniu. Przy wybijaniu wyłącz cyrkulację żeby koralowce nie dostały strzała ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Fresz a żywych kilerow tego dziadostwa ( sprawdzonych ) nie ma ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby joue juice cos daje ale to jest tak inwazyjne że jak juz jest jakis to masz z 10 mikro 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NaOH  tu masz opis co i jak
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Luk napisał:

NaOH  tu masz opis co i jak
 

 

Dzięki , ale to już ostateczność ... mam taki scisk w akwa ze szkoda byłoby poparzyć coś koło tych majano ... wole na teraz spróbować czegoś żywego ... tylko dylemat między brzydalem a chelmonem ... 

dziekuje Ci za ‚przepis-opis’ ale to już będzie ostateczność :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli chodzi o inne rozwiązania to są jeszcze chaetodony ale one lubią zjadać wszystkie koralowce łącznie z polipami acropor :P  i to jest pewna rybka bo z brzydalem czy chelmonem może być niestety różnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zjadaly krewetki na aiptasie od nanokaczora jak brakło aiptasi. Teraz została jedna krewetka to się odradzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.