Skocz do zawartości
atk

Siatka na akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

Czytałem różne tematy, szczególnie dość stare, być może ktoś ma wypraktykowane z ostatnich prac...

Gdzie i jaką kupić gotową siatkę (w miarę estetyczną) na akwarium 150x50 lub w jaki sposób (jakich materiałów użyć) zrobić pokrywę/siatkę samemu? ;)

Zdjęcie jak wygląda to mniej więcej z góry :D

Z góry dziękować za wszelkie uwagi i sugestie.

Pozdrawiam

IMG_20190812_071239.jpg.624c1378dc1ffa8b0fc9f0259e074528.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red sea ma też siatkę na całe akwa. Ja właśnie dziś położyłem moskitierę zamówioną na wymiar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, LordMatthew napisał:

Ja właśnie dziś położyłem moskitierę zamówioną na wymiar. 

Hey... A możesz wrzucić fotki? Jakaś firma Tobie to robiła czy sam? Jaką siatkę dałeś i jaka średnica oczek? Nie tłumi za bardzo światła? 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Kup plexi na wymiar, oprzyj o wzmocnienia i do plexi przyklej siatkę od moskitiery. Ja tak do swojej kostki będę robił.

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, atk napisał:

Hey... A możesz wrzucić fotki? Jakaś firma Tobie to robiła czy sam? Jaką siatkę dałeś i jaka średnica oczek? Nie tłumi za bardzo światła? 

Pozdrawiam

Firma co sprzedaje okna itp. Wymiar 30x60 kosztował mnie 25 PLN. Siatka jest nad lampą więc nie tłumi światła. Jak wrócę z pracy to wrzucę zdjęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zdjąłem szybkę bo mimo plusów w postaci mniejszego parowania to jednak syf na niej zbierał się niemiłosiernie i wyglądała groteskowo :/

Z taką drobną siatką nie będzie podobnie? W sensie wytracająca się sól i kurz z góry np. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jednak siatka jest te 6-7 cm na woda a nie 2. Szybę miałem w poprzedniej kostce i rzeczywiście utrzymać to w czystości to był wyczyn. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Ja nie mam komina :/

Też nie mam. Nie mam sumpa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale zapytam po co ci siatka nad akwarium?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ale zapytam po co ci siatka nad akwarium?
Bo zbierałem już z podłogi babkę kopiąca która na mój widok postanowiła zrobić sobie skok 1.5m w dół na parkiet? ;) / :(

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona plus światło nocne powinny skutecznie zabezpieczyć cię przed takimi zdarzeniami.

Miałem jeden przypadek wyskoku doktorka w nocy tylko dlatego, że padł programator czasowy włączający światło nocne (moonlight). Ryba musiała się czegoś przestraszyć w zupełnej ciemności i wyskoczyła. Poza tym od 5 lat żadna babka ani inna skoczna ryba nie wyskakiwała.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.