Jump to content
Sign in to follow this  
sky

jakie świetlówki?

Recommended Posts

potrzebuje porady odnośnie świetlówek, wcześniej miałem 4 x39 (ATI blue pluis x2, coral plus, ab special), ale niestety kolor "akwarium" mi się średnio podobał i dołożyłem ledy blue/royal blue i jakoś to wyglądało.

Niedawno kupiłem 6x39 bo stara padłą i zastanawiam się jakie świetlówki wybrać, biorąc pod uwagę że na led już nie mam miejsca...

Zastanawiam się nad 3x blue plus, ab special, coral plus i purple ??

Co sądzicie nie będzie zbyt biało ??

Najlepiej to chyba jakbyś znalazł kogoś kto ma stare świetlówki do sprzedania / oddania (czasem na fb lub olx takie ogłoszenia są) i sam sprawdził co Ci się najbardziej podoba. Kolor to rzecz gustu.

Skoro jednak do starej lampy dokładałeś ledy blue oraz rb i dopiero wtedy efekt Ci się podobał, to nie wiem czy 3 niebieskie na 6 świetlówek to nie za mało.

Ja obecnie mam 4x 24W, z czego 3 świetlówki do wymiany. Zastanawiam się nad giesemann'em, dla co poniektórych efekt podobno dają lepszy.

Ja u siebie mam 4xblue plus i 2x coral plus. I powiem tak trochę osób widziało mój zbiornik i jedni twierdzili za biało inni za niebiesko.. 

Do tego zestawu dołożyłem sobie 54W Royal Blue także dla mnie teraz jest fajny efekt. 

Edited by rumik21 (see edit history)