Skocz do zawartości
niwre37

MAXSPECT JUMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

pompa obiegowa MAXSPECT JUMP

Czy ktoś używa pomp z tej serii?Jak jest z ich praca? tzn .czy pracuje stabilnie ,nie ma wąchań mocy ,jak jest z głośnością ?

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6K od dwóch tygodni. Cicha, stabilna, w moim systemie niesłyszalna (odpieniacz mimo, że cichy jest najgłośniejszy i zagłusza wszystko). 

Jak porównuje do wcześniej posiadanej pomy Tunze (dwa razy słabszej) to moim zdaniem bez porównania wyższa kultura pracy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dla mnie najwazniejsza jest stabilnosc bo mam juz disc Jebalek ktire faluja jak zwariowane przez co dolewka wariuje i chlupie w przelewie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

produkt jest stosunkowo świeży, ale pierwsze wrażenia z kultury pracy jakie dostaje od użytkowników są bardzo pozytywne jeśli chodzi o: cichość, słup podnoszenia wody, czy stabilnością pracy.

 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: 

zakupiłem MAXSPECT JUMP POMPA DC MJ-DC8K.

mam dopiero 3 dni ale już mogę coś o niej powiedzieć :) porównuje tylko do Jebao DCP 8000 (ponieważ takowa używałem )

na plus :

- wykonanie zdecydowanie lepsze i estetyczniejsze niż w Jebao 

-wielkość zdecydowanie mniejsza niż Jebao

-kultura pracy tez super ,wcale jej nie słychać

-stabilność jak do tej pory nie zauważyłem wahań mocy  gdzie przy Jebao musiałem 2 -3 razy regulować moc

-posiada oprócz normalnego pompowania wody jeszcze dwa tryby pulsacyjne (nie sprawdzałem jak to wygląda przy użytkowaniu)

-przy takim samym ustawieniu spływu jak przy Jebao ta pompa pobiera 15w gdzie Jebao pobierało 35w

-pracuje na 3 stopniu (przy 20 maksymalnych) Jebao 54 stopniu przy 100 maksymalnych.

na minus :

-niestety sile pompy można regulować tylko  co 5 % jest to  kłopotliwe jak się ma zawór kulowy bo bardzo ciężko ustawić poprawna prace .Jak na razie to moim zdaniem jedyny minus .Zobaczę co będzie dalej .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież testuje od kilku dni Jumpa, wcześniej miałem Jebao ktore miało już takie falowania mocy, że w końcu przyszedł czas na zmiene.  Mam wrażenie, że Jebao zawyża wartości przepływu, Jump chodzi  o jakieś 30-40% wydajniej, musiałem bardziej otworzyć zawor na spływie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam te Jumpy nadal wam się sprawuja ?

Zastanawiam się nad wersją dc12

Mam dcp 20000 skrecone na 60%, pracuje stabilnie ale jest głośna. Słychać wycie silnika - moja na pewno jest wadliwa, bo sprawdzałem z inną dcp 20000 i tam jest dużo ciszej, ale i tak jest slyszalna na 60%. Stąd pomysł na jumpa.

Niestety na sieci nie znalazłem żadnych filmików żeby zobaczyć jak z głośnościa jej pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zmianą pompy. Obecnie posiadam aqua nova 4000l i chodzi na max - 1. Tylko że ma już 3,5roku. Myślę że nie dużo już jej życia zostało. W grę wchodzi duo albo jump. Duo dla mnie ma tą przewagę, że jeden obieg puścił bym na powrót a drugi aby wymusić większy przepływ przez sumpa. Nie mam odpieniacza więc większy przepływ przez złoże bakteryjne będzie dużym plusem. Chciałbym poznać opinię w którą pompę zainwestować. W obiegu mam ok 250l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku już pracuje i ani jej nie słyszę ani nie muszę nią się zajmować. Jak raz ustawiłem na 60% mocy tak sobie bez zakłóceń działa.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zdecydowanie polecam ,juz troche ja mam i nie zaiwazylem jakichkolwiek minusow ,cicho i bez wachan mocy ,bardzo prosta w czyszczeniu [emoji14] .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, do 8k  wszystko spoko

Tzn., że mogę testować 12k i powinno być wszystko super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jump jest dobra. A jak to się ma do turbine duo? Która jest głośniejsza, stabilniejsza itp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2019 o 08:49, niwre37 napisał:

Witam .

pompa obiegowa MAXSPECT JUMP

Czy ktoś używa pomp z tej serii?

Własnie stałem się posiadaczem 

 Maxspect Jump Pompa DC MJ-DC6K 

Pierwsze wrażenie Mega i to co  lubię cisza :) 

W porównaniu do wielu innych pomp które miałem to JUMP pobił wszystkie .

Zwłaszcza że akwa mam obok łóżka :) i ma być cicho . 

Teraz co słyszę w szafce to jeszcze do wymiany Timery manualne ale też zostaną wymienione na elektroniczne .

Pozdr.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wypowiem bo 2 tyg temu kupiłem wersję 8k

U mnie chodzi na 100% i jedyne co aktualnie słychać to odpieniacz- z tym to już nie wiem co zrobić...

Pompe polecam, szkoda że nie da się nią sterować po wifi jak reszta sprzętu maxspecta, ale w tej cenie sprzet bardzo fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam maxpect duo 12k i żałuje ze nie zainstalowałem Jump . Miałem 6k Jump i był super cichy za to duo 12k jest niestety bardzo głośny odradzam te pompę . Choć sterowanie bajka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś mam turbine duo td9k i w ogóle jej nie słyszę. Chodzi na 100%. Nie mam porównania z wersja 12k ale to nie pierwsza osoba pisze że 12k jest głośna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od tygodnia Jump Gyre MJ-GF4K i jestem bardzo zadowolony.

Cicha praca, całkowicie niesłyszalna, magnes świetnie trzyma, fajnie się programuje, zwłaszcza w cyklu dobowym.

Dobry jakość za przystępniejszą cenę w stosunku do modeli ze sterowaniem po WiFi.

Polecam.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

Ja zaś mam turbine duo td9k i w ogóle jej nie słyszę. Chodzi na 100%. Nie mam porównania z wersja 12k ale to nie pierwsza osoba pisze że 12k jest głośna 

Mi chodzi 12k na 60% i słyszę głośne buczenie . Pompa chodzi mi na dwa wyjścia może dlatego to słyszę , nie wiem . Mam tez odpieniacz maxspect z pompa duo i nie słychać go wcale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Hoom napisał:

Mi chodzi 12k na 60% i słyszę głośne buczenie . Pompa chodzi mi na dwa wyjścia może dlatego to słyszę , nie wiem . Mam tez odpieniacz maxspect z pompa duo i nie słychać go wcale 

Jak uruchamiałem tą pompę (td9k) to miałem efekt że na niższych biegach buczało. Na 100% mocy była bezgłośna. Okazało się że hydraulika (rura pvc) prawie stykała się z płytą meblową. Efekt był taki że na niższych biegach dostawała lekkiej wibracji i dźwięk przenosił się na obudowę stelaża. Przypadkiem wpadłem na to że pomimo lekkiego luzu pomiedzy rurką a płytą, trącilem ręka rurkę i hałas ustał. Dla spokoju podłożyłem kułko z filcu w miejscu styku elementów i od tej pory jest cisza na wszystkich biegach. Może u Ciebie też ten problem występuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dla syna napisał:

Jak uruchamiałem tą pompę (td9k) to miałem efekt że na niższych biegach buczało. Na 100% mocy była bezgłośna. Okazało się że hydraulika (rura pvc) prawie stykała się z płytą meblową. Efekt był taki że na niższych biegach dostawała lekkiej wibracji i dźwięk przenosił się na obudowę stelaża. Przypadkiem wpadłem na to że pomimo lekkiego luzu pomiedzy rurką a płytą, trącilem ręka rurkę i hałas ustał. Dla spokoju podłożyłem kułko z filcu w miejscu styku elementów i od tej pory jest cisza na wszystkich biegach. Może u Ciebie też ten problem występuje? 

Dzięki sprawdzę choć mi to nie wyglada na wibracje tylko na szum jak by pompy chodziły pod za dużym ciśnieniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AnT napisał:

Pierwsze wrażenie Mega i to co  lubię cisza :) 

Mówiłem, że tak będzie...

Sam już od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem wersji MJ-DC8K. Oprócz tego że jest cicho to dodam iż ma sporo wyższą wydajność niż 4 letnie Jebao DC 8000 czy to było DCS czy DCP to musiałbym dokładnie sprawdzić. I po ponad miesiącu użytkowania śmiem stwierdzić iż Jump ma dokładnie to czego od niego oczekuję... I kilka zbędnych mi funkcji.
Pompa podłączona jest na wężu silikonowym być może dlatego nie mam problemów z rezonansem hydrauliki.

Co w tej pompie najbardziej mi się spodobało otóż cisza - stoję obok i jej nie słyszę. Dodatkowo jak wspomniałem to jest różnica w wydajności - Jebao pracowało na 80% mocy Jump przy 50% mocy wymagał ode mnie rozkręcenia do 100% przepływu na zaworze membranowym.
A co jest wg mnie zbędnym bajerem :) otóż pompa jest wewnętrzna a posiada funkcję tworzenia fali pulsacyjną i narastającą. Ni w ząb nie pasuje mi to do standardowego zastosowania w przypadku pompy obiegowej. Ale być może ktoś znajdzie i do tego zastosowanie.
Co jest być może niewielkim minusem to nie ma opcji aby zasys wody skonstruować na zasadzie "ciągnij" od dna komory. Pompa po prostu ma swój "turbinowy" wlot i raczej nie ma opcji wpasowania kolanka w dół. 

Obecnie rozważam opcję zakupu 2 pompy jako zasilenia do filtrów przepływowych... tylko wydajność 6K cóż za wielka może producent wypuści serię 2K lub chociażby 4k które mogło by się odnaleźć w takim zastosowaniu.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, chwialek napisał:

tworzenia fali pulsacyjną i narastającą

To ukłon w stronę hameryki. Tam popularne jest tworzenie closed loop czy jakoś tak. Czyli "mały" obieg który poprawia cyrkulację w zbiorniku. 

Ja tam mam dcp 6500. Na głośność nie mam co narzekać bo jej nie słyszę. Wydajność mi wystarcza więc też nie narzekam... Ale i tak dla bajeru wolałbym maxspecta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały edit - jednak mam pompe DC12k :)

Ale z tym że jest cichutka się nie pomyliłem - naprawde polecam - za 1000zl to super stosunek jakości do ceny, 

Żałuję ze przez 2 lata buczalo mi w salonie co innego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dadario napisał:

To ukłon w stronę hameryki. Tam popularne jest tworzenie closed loop czy jakoś tak. Czyli "mały" obieg który poprawia cyrkulację w zbiorniku. 

Ja tam mam dcp 6500. Na głośność nie mam co narzekać bo jej nie słyszę. Wydajność mi wystarcza więc też nie narzekam... Ale i tak dla bajeru wolałbym maxspecta. 

Szymon wierz mi że warto nie tylko dla bajeru... też mi się wydawało iż jebao było ciche.
Co do closes loop to chyba wygodniejsza była by pompa zewnętrzna pracująca poza wodą. Ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chwialek napisał:

Szymon wierz mi że warto nie tylko dla bajeru... też mi się wydawało iż jebao było ciche.
Co do closes loop to chyba wygodniejsza była by pompa zewnętrzna pracująca poza wodą. Ale może się mylę.

Tak, ale czasami bajer po prostu musi być... Nie idzie mi z utrzymaniem "bajeranckich" korali to chociaż z sprzętem będę próbował... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.