Skocz do zawartości
kyle3

Lysmata amboinensis vs. wurdemanni/bogessi/seticaudata

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Czy w 60-litrowym zbiorniku do krewetki czyszczącej mogę dołączyć jeszcze jakąś krewetkę na aiptasię (wurdemanni/bogessi/seticaudata)? Czy może dochodzić do konfliktów? Ta czyszcząca jest już dość wyrośnięta (w akwarium od 2 lat).

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Możesz ale karm je lasonogami, ikrą homara. Jeśli nie będą głodować to będzie ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki! to chyba - niestety - nie będzie łatwej odpowiedzi, bo różnie może być :/ tak myślałem o tej nowej krewetce, bo aiptasia mi się trochę zaczęła szerzyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również czyszcząca ganiała te na aiptasie, do tego stopnia, że z 4 została mi jedna która non stop siedzi w ukryciu (albo już i nie) mimo, że czyszczącej już nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kyle3 napisał:

dzięki! to chyba - niestety - nie będzie łatwej odpowiedzi, bo różnie może być :/ tak myślałem o tej nowej krewetce, bo aiptasia mi się trochę zaczęła szerzyć

Wiesz co, jeśli chodzi o aptazje w małym akwarium, to ja miałem taki przypadek, że kupiłem do kostki małżonki kraba pompona. W domu przy aklimatyzacji okazało się, że nie ma ukwiałów w szczypcach. Po wpuszczeniu, krabik rzucił się na aptazje powycinał je i próbował je nosić w szczypcach. Po kilku dniach jednak aptazje zniknęły. Ani nie nosił ich, ani nie rosły nigdzie na skale. Do tej pory nie ma aptazji w kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, ciekawe! pomyślę o tym krabie. Czytałem kiedyś o nim, ale nie jako o sposobie na aiptasie :) a nie ma ryzyka, że właśnie ją rozniesie jeszcze bardziej zamiast wyeliminować?

Edytowane przez kyle3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, u mnie aptazja nie powróciła już od około 3 miesięcy chyba. Ale to jest też mała kostka 30x30x35. Ale, żeby nie było, nie kupowałem go z myślą o eliminacji aptazji :) Ciekawi mnie jedynie jakby się to potoczyło, jakby już miał symbiotyczne ukwiały przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.