Skocz do zawartości
Laszek

[577l] Bez sumpa, podmian, na kranówce. Od 01.06.2017

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, norbi2222 napisał:

Odpadają pojemniki na ballinga, a masz je spore, więc miejsca będzie wystarczająco dla reaktora. W reaktorze nie ma co ogarniać. Podłączasz, przez dwa tygodnie obserwujesz Kh, regulujesz odciek i zapominasz na pól roku, chyba, że wcześniej skończy się gaz w butli.

Taa na pewno od kwietnia walczę z ustrojstwem, balling jest dużo łatwiejszy i wygodniejszy, korekcja parametrów jest dziecinnie prosta, z reaktorem jest zabawa i chyba wrócę do ballinga, jak nie gaz się skończy to sondę trzeba wymienić, kalibrować, non stop zabawa..

PS. Lechu fajnie Ci to porosło, kawał rafy :clapping

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Moljzesz napisał:

Taa na pewno od kwietnia walczę z ustrojstwem, balling jest dużo łatwiejszy i wygodniejszy, korekcja parametrów jest dziecinnie prosta, z reaktorem jest zabawa i chyba wrócę do ballinga, jak nie gaz się skończy to sondę trzeba wymienić, kalibrować, non stop zabawa..

PS. Lechu fajnie Ci to porosło, kawał rafy :clapping

 

Nie wiem  Piotrek jaki miałeś problem. Ja używam drugiego reaktora i błogosławię sobie stan jego posiadania, i do mieszania prochów nie wrócę. A konsumpcja w moim akwarium była tylko 380 ml. Sonda nie jest potrzebna, bez sondy reaktor działa równie dobrze.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Moljzesz napisał:

Taa na pewno od kwietnia walczę z ustrojstwem, balling jest dużo łatwiejszy i wygodniejszy, korekcja parametrów jest dziecinnie prosta, z reaktorem jest zabawa i chyba wrócę do ballinga, jak nie gaz się skończy to sondę trzeba wymienić, kalibrować, non stop zabawa..

PS. Lechu fajnie Ci to porosło, kawał rafy :clapping

 

Dzięki. Zostaję przy ballingu. Tu mam wszystko wyuczone. Podpinam jutro drugi kanał na kh w stacji pacific sun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Moljzesz napisał:

Taa na pewno od kwietnia walczę z ustrojstwem, balling jest dużo łatwiejszy i wygodniejszy, korekcja parametrów jest dziecinnie prosta, z reaktorem jest zabawa i chyba wrócę do ballinga, jak nie gaz się skończy to sondę trzeba wymienić, kalibrować, non stop zabawa..

PS. Lechu fajnie Ci to porosło, kawał rafy :clapping

 

Reaktor jest dziecinnie prosty, obsługuję 3 sztuki już bez elektrozaworów, sond itd., po co tak się bawić - jest tu prosta zasada, im więcej gazu tym gęstszy odciek. Jak ktoś nie kuma dziecinnie prostej reakcji, to niech miesza ballinga :)  

 

Korale na reaktorze zupełnie inaczej się zachowują (i to na ogromny plus!!!), tak ze... nigdy do ballinga nie wrócę, chyba ze awaryjnie ;) 

A roboty jest tyle, że przy niższym kh wystarczy podkręcić gazu i załatwione, wymiana butli jak się skończy/mycie reaktora raz na rok. No i mikro z bani, wszystko na równo zapodaje/ICP do wglądu w temacie 6000l.

 

Ale każdy musi dojść swoje ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Raffy14 napisał:

Reaktor jest dziecinnie prosty, obsługuję 3 sztuki już bez elektrozaworów, sond itd., po co tak się bawić - jest tu prosta zasada, im więcej gazu tym gęstszy odciek. Jak ktoś nie kuma dziecinnie prostej reakcji, to niech miesza ballinga :)  

 

Korale na reaktorze zupełnie inaczej się zachowują (i to na ogromny plus!!!), tak ze... nigdy do ballinga nie wrócę, chyba ze awaryjnie ;) 

A roboty jest tyle, że przy niższym kh wystarczy podkręcić gazu i załatwione, wymiana butli jak się skończy/mycie reaktora raz na rok. No i mikro z bani, wszystko na równo zapodaje/ICP do wglądu w temacie 6000l.

 

Ale każdy musi dojść swoje ;) 

 

Jaka wysokość minimalna reaktora? Mam do dyspozycji maks 43cm wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 43 cm to Ty dużo nie zdziałasz reaktor to pewnie zaden sensowny nie wejdzie... a co dopiero jakieś sensownej wielkości butla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Laszek napisał:

Jaka wysokość minimalna reaktora? Mam do dyspozycji maks 43cm wysokości.

Może uderz się w Twistmana czy coś, żeby zbudowali ci niższy reaktor ale za to bardziej szeroki? Reaktor to zamknięty obieg i woda bełta się z co2 przez wkłady, pompą dozująca wypychasz ustawionym przez Ciebie odciekiem i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek gdzieś wystawiał już wersję obniżoną pod klienta to może dla Ciebie też coś wystruga. Zwłaszcza, że nie jest to aż taki problem technologiczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesięcy mam kh na poziomie 5.2 - 6.2. Korale rosną jak głupie. Im więcej przycinam to z kh jest spokój 2 dni. Później zapotrzebowanie rośnie. Obecnie leje 675ml na dobę. Elektorda skalibrowana i pompy również. Po testach icp wyszło niskie: siarka, potas, stront, metale ciężkie. Wszystko jest w wodzie kranowej. Ca leję 415ml dziennie. Sbs + mg 435ml dziennie. Potas 12ml dziennie, siarkę 20ml. Jod, fluor, stront, i żelazo krople z ręki. Po niedzieli stront podpinam pod pompę. Ryby mają się dobrze, bezkręgowce również. Zamówiłem nowe szczepki acr. Muszę tylko zrobić dla nich miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zmian doszedł percnon. Wcześniejszy odszedł na wieczną rafę i morskie jabłko. Z technicznych spraw. Została zdjęta kaskada. Obecnie akwarium kręci się na odpieniaczu tylko. Wyleciała też jedna rw 15.

d67aacc63347.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chwialek napisał:

Fajnie wygląda ten dziki gaj koralowców.

Dzięki. Jutro leci przycinka pod Łódź :) i w niedziele kolejna. Musze zrobić miejsce na 2 nowe acry zamówione. Dojdą jeszcze 2 mitraxy. Szkoda że spod nosa buchnęli mi loricule :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Laszek napisał:

Czy ktoś może posiada tą pompe cyrkulacyjną? Chciałbym usłyszeć opinie. Dzisiaj poszła mi kolejna rw-15 a poprzednia nie wróciła jeszcze z reklamacji....

https://www.coralhouse.pl/ai-nero-5--pompa-cyrkulacyjna-~11300l-h-~30w-~p109836

Rozumiem, że chcesz zamienić zjebao na coś bardziej markowego? Nie myślałeś nad Tunze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, sith114 napisał:

Rozumiem, że chcesz zamienić zjebao na coś bardziej markowego? Nie myślałeś nad Tunze? ;)

Mam jednego dużego tunze. Tylko z tej strony co popsuła się rw15 chciałbym wsadzić coś mniejszego gabarytowo. Korale i tak rosną blisko cyrkulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam z grupy na FB reef world oraz akwarystyka nie tylko dla morszczaków....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u Kolegi osobiście, akwarium "na żywo" wyglada rewelacyjnie:)

Zostałem obdarowany pakietem testowym, bardzo dziękuję, zobaczymy jak i czy się przyjmą u mnie :)

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Laszek napisał:

Walczysz chłopie z wiatrakami :P
 

Nagrałbyś film w tytule oddam szczepki! I samym filmie wytłumaczył jak akcja wygląda. I pewnie zadnego bana byś nie dostał. Szkoda pradu na obrażanie sie na grupy na fb ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest sklep CoralHouse. Wysłałem pompę Rw-15 na rejkomię. Z Panem Konradem dogadałem się żeby nie musieć wyciągać wszystkiego wysłałem samą pompę bez sterownika i zasilacza. Wszystko mam przymocowane w szafce. Po ok. 2 tygodniach wraca nowa pompa ow-40 kompletna. To jest podejście do klienta na najwyższym poziomie. Pozdrawiam

https://naforum.zapodaj.net/92d37a757845.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.