Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli macie jakieś tragiczne w skutkach opowieści akwarystyczne (własne, znajomych lub z artukółów) to zapraszam do podzielania się. Pęknięte szyby. Zalane podłogi. Zarwane sufity. Spalone grzałki. Spięcia instalacji elektrycznej. Spalone gniazdka. Zarwane szawki. Kradzieże koralowców. Strata całej obsady.

Zapodaje pierwszy przypadek: (źródło YT)

https://www.youtube.com/watch?v=TjWAbJlcfyE

Untitled.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat i myślę że śmiało może trafić na panel NR,tu w off-tropic może być zapomniany,dlatego przenoszę go na panel ;)

 

 

Coś musiało być nie tak,widać że szyba gruba wygląda na 15mm,aż mnie ciarki przeszły jak ja mam stawiać taki baniaczek :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masakra. Koszmary murowane hehe nie zapomnę mojego pierwszego akwarium z sumpem i dźwięk przelewania wody przez przegrodę w nocy. Myślałem że pękło akwarium a to obiegówka się rozregulowała heh

A inny przypadek to akwarium z krewetkami i wężyk napowietrzający od filtra wewnętrznego który wywalał wodę za szafkę z akwarium. Byłem w pracy i mama dzwoni że woda się leje na parkiet hehe na szczęście nie było problemu wyjść z pracy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABC NEWS:

W Październiku 2018, 62 letni mężczyzna wjechał samochodem do sklepu z morszczyzną. SPS były połamane jak chrust w lesie. Filmik z wypadku na stronie ABC NEWS.

Link --> https://abcnews4.com/news/local/camera-captures-car-crashing-into-hanahan-aquatics-store

 

car crash.png

car crash2.png

Mirror UK:

W kwietniu 2018, z niewiadomych przyczyn akwarium w Carrefurze w Gruzji pękło a ryby skakały po całym supermarkecie. Pracownicy podbierakami próbowali uratować jak najwięcej ryb. Filmik na stronie mirror.co.uk

Link --> https://www.mirror.co.uk/news/world-news/dozens-live-fish-left-flopping-12008160

 

Carrefour fish.jpg

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Disney World w Orlando na Florydzie. W 2014 roku w jednej z restauracji, okrągłe akwarium morskie w kilka minut zalało całą restaurację.

https://www.youtube.com/watch?v=aDVadRsbvlM

 

 

orlando breaks.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć... Ale:

Mając chyba 14lat przenosiłem swój pokój jak również akwarium (zamiana z rodzeństwem "na pokoje"). Akwarium stało w czymś w rodzaju meblościanki/komody i przedłużacz był przeciągnięty przez mały otwór w tylnej ścianie. Będąc wtedy lekko niecierpliwym aby nie rozkręcać przedłużacza postanowiłem odciąć go nożem. Efekt: poparzona twarz, poparzona dłoń i przedłużacz wtopiony w nóż. Powód: zapomniałem, że przedłużacz za mebelkiem jest jeszcze w gniazdku. 

Po wyprowadzce z domu rodzinnego zostawiłem tam 240L akwarium roślinne. Niestety puściła uszczelka w Fluvalu 405 i 240L wody pokryło parkiet o powierzchni 60m2. Na szczęście było ubezpieczenie. Chociaż matka rodzicielka nie odzywała się jeszcze przez 2tygodnie do mnie. 
 

Mała kostka z krewetkami w moim pokoju: obudziłem się w nocy słysząc dziwne bzyczenie, syczenie i czując lekki swąd w pokoju. Okazało się że woda w jakiś do dzisiaj niewiadomy dla mnie sposób po kablu z grzałki zaczęła ściekać wprost do przedłużacza. Nie dużo na szczęście ale efektownie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz  dziwnym zbiegiem okoliczności udało się uniknąć tragedii. Przyjechałam z pracy bardzo zmęczona i postanowiłam się chwilę zdrzemnac. Ta chwilowa popołudniowa drzemka okazała sie tak intensywna, że obudziłam się dopiero około 2 w nocy. Poszłam do kuchni zapalić papierosa i potem pomyślałam sprawdzić, czy jest zamkniete okno w pokoju, gdzie jest akwarium, bo noce były już zimne. Okno było zamknięte, idę do sypialni i wtedy nagle mnie uderzyło, że w pokoju było jakoś dziwnie cicho. Wracam, zaswiecam światło, nie działa pompa! Woda stoi, ryby się uduszą! W pierwszym odruchu panika, brak prądu, ale zaraz, nie, przecież światło działa, więc problem gdzieś indziej leży. Wyłączyłam wszystkie wtyczki, przelaczylam bezpiecznik, który się wyłączył i włączyłam tylko pompę. Zadziałało. Potem kolejne urządzenia jak odpieniacz i grzałka. Było ok. Najadlam się strachu. Do dziś nie wiem, co spowodowało wtedy odłączenie bezpiecznika, ale gdyby moja "drzemka" potrwała do rana, to pewnie wszystkie ryby poszłyby na wieczna rafe. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario Dzięki za podzielenie się.

NBC 7:

12 Sierpnia 2019 w biurze w San Diego, kubełek spowodował pożar. Strażacy wynieśli akwarium na trawnik. Tak to wyglądało:

 

Link --> https://www.nbcsandiego.com/news/local/Fire-at-Building-La-Mesa-Boulevard-East-San-Diego-County-560136491.html

 

 

pump fire.png

pump fire2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, human_87 napisał:

12 Sierpnia 2019 w biurze w San Diego, kubełek spowodował pożar.

Kurde też Fluval... To jakiś spisek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiście się kiedyś, co by było gdyby u Was wybuchł pożar i czy Wasze akwarium mogłoby Wam uratować życie? A może, mieliście wizję, że akwarium przetrwałoby pożar?

Oto historia z Grudnia 2014, Daili Mail:

Akwarium uratowało rodzinę przed pożarem. Bynajmniej tak mówi nagłówek. Facet zapomniał zgasić świeczki w pokoju przed snem. Wybuchał pożar. Gdy płomienie dosięgły akwarium to pękło i się rozlało. Hałas obudził ojca trójki dzieci. Tak to wyglądało:

Link --> https://www.dailymail.co.uk/news/article-2881384/Sleeping-family-saved-deadly-fire-FISH-TANK-flames-shattered-heat.html

 

fire candle 2.jpg

fire candle1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Pan sam się prosił o zaliczenie faila: Wiercenie otworu w akwarium z wodą: 

Doskonały przykład tego co stanie się z hartowaną szybą, podczas wiercenia.

 

aquarium drilling.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSCF2064.JPG

Mój własny czarny mat...
 


To akwarium okazało się samogaszącym szyba z kominem nie wytrzymała temperatury i pękła... ale do dziś pamiętam lokalny artykuł zatytułowany "zapaliło się akwarium" . 

W nowym szkle było już tylko lepiej...  zbieranie wody z RODI gdy zapomniałem o wyłączeniu filtra stało się normą. Jednak napełnianie beczek w łazience miało swoje plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym oceanarium można znaleźć setki ostrzeżeń i próśb aby nie pukać w szyby...

W Chinach jeden ze studentów robił rysę w akwarium z rzadkimi jesiotrami, którą następnie naprawiono. Jednak przez ciągłe pukanie w szybę akwarium, rysa pogłębiła się aż przecieła całą szybę od góry do dołu. Trzeba było usunąć zwierzeta z akwarum.

btw. Nie pozwalajcie pukać dziecią w szyby.

LINK ----> 

 

tank crack.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, barto125 napisał:

Akwarium z hartowanego szkła to chyba nie za dobry pomysł...

Obecnie pewnie nie, ale kiedyś takie robili. Hartowane szkło ma to do siebie, że wrażliwe jest na krawędziach z wytrzymalsze od zwykłego na swojej tafli. 

5 minut temu, chwialek napisał:

zapaliło się akwarium

Teraz brzmi to śmiechowo, ale wyobrażam sobie jaka to tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prozaicznie, kot nasikał mi na UPSy - dwa UPSy komputerowe firmy APC z gniazdkami do góry - skubany sikał chyba przez miesiąć do wolnych gniazdek sierściuch niedobry - pewnego razu coś syczy w elektryce w UPSach, oglądam patrze, podnoszę w momencie gdy podniosłem i przechyliłem to bajoro moczu UPS mi się zaczął palić , po odłączeniu od prądu jak to UPS przeszedł w tryb podtrzymywania i dalej strzela, musiałem zaryzykować i wynosić je na dwór w trybie awaryjnym wywaliłem je tam na podwórku i czekałem aż się to pospala w końcu. Dwa mi tak załatwił, teraz nie mam zasilania awaryjnego w akwarum.  Uwaga na koty - jedna przebiegła bestia próbowała mi wskoczyć do zbiornika wpadła i wyszła po lampie Maxspect Etheral - po tym mocowaniu do szyby - cud że szyba nie pękła, po tym podwiesiłem lampy z sufitu na linkach, i zamontowałem siatkę na akwarium.

Jeszcze jedna super akcja, akwarium się przepełnia zaczyna chlupać na grzebieniu i woda jest pod sam rant - pan Parówa czyli strzykwa Holoturia Atra, rozciągnięty cały na grzebieniu zatyka odpływ wody :/ mam panel bez rewizji, nie zrobiłem nawet mini otworu czy nacięcia na rewizję - błąd, na szczęście byłem w domu, teraz siedzę jak na bombie z tą strzykwą, jest tak długa że zapycha 15 cm grzebień, niby się tam nad nią przelewa, ale i tak woda do krawędzi :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany krakowski piosenkarz Andrzej Grechuta kilkanaście lat temu miał w kamienicy kilkuset litrowe akwarium słodkowodne ,które pękło i zalało dwa piętra poniżej.

Opowiadał mi to znajomy starszy już Pan , który to z kolei mieszkał w tej kamienicy......taka historyjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Marcu 2019, w Serbi, w kawiarni pększła szyba dopiero co zalanego akwarium:

LINK -> https://www.dailymail.co.uk/news/article-6786937/Aquarium-explodes-cafe-soaking-customers-enjoy-coffee.html

 

10747982-6786937-image-a-2_1552060539280.jpg

10747986-6786937-image-a-8_1552061609765.jpg

10747984-6786937-Unaware_the_man_furthest_from_the_tank_reaches_to_grab_a_sip_of_-a-5_1552061404584.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2012 roku w jednym z centrów handlowych w Szanghaju, szyba grubości 25 cm (10 cali) eksplodowała w akwarium z rekinami. Rekiny i żółwie z akwarium padły na podłodzę galerii hanlowej. 15 ludzi zostało rannych!

DailyMail UK

LINK -> https://www.dailymail.co.uk/news/article-2250538/Giant-aquarium-explodes-China-sending-sharks-fish-huge-shards-glass-crowd.html

 

shanghai 1.png

shanghai 2.png

shanghai 3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat:D

Ja niestety też mam kilka przygód. Pierwsza, wiele lat temu, prawie skończyła się spaleniem u rodziców rogówki;) Po czyszczeniu akwarium, grzałka została na rogówce, a ja wszystko już podłączyłem do prądu. Dobrze, że zapach topiącej się rogówki dosyć szybko dotarł do mnie i skończyło się tylko dziurą:) innym razem jakiś wężyk z akwarium odłączył się i kilka litrów wody wyciekło z akwarium do sąsiada piętro niżej:) sąsiadka musiała bardzo ucieszyć się, gdy zobaczyła, że wyprowadzam się razem z akwarium :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stevie Malcolm kazał zbudować sobie 16 metrowe akwarium z akrylu za które zapłacił 1,4 miliona funtów! (Ponad 6 milionów złotych) Akwarium budowali Ci Państwo z programu discovery: 'Tanked" (Reynolds Polymer Technology). W 2010 roku gotowe akwarium zostało przetransportowane z Colorado do Szkocji.

W kwietniu 2019, Pan Malcolm pozwał firmę budującą akwarium na 6 milionów funtów (blisko 30 mln zł!) ponieważ akwarium uległo zniszczeniu i zalało jego luksusową willę.

Niestety nie udostępniono materiałów graficznych z indycentu.

Widać jednak kawałek akwarium na zdjęciu pięknej willi:

LINK -> https://www.sundaypost.com/fp/taxi-tycoon-sues-fish-tank-makers-after-6m-flood-in-gleneagles-mansion/

 

stevie-malcolm-5-620x372.jpg

GE_Fish_tank_floating_glass_stairs_3.jpg

0148596.jpg

2591049.main_image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) piękne tematy 

u nas na szczęście nie ma tak spektakularnych katastrof.

16 metrów do góry ma ta rura?  wow  no  to termin niedoświetlone dno nabiera nowego wyrazu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa tygodnie temu nie na tak wielką skalę ale awaria była

3zsgAgy.jpg

nXyOwSa.jpg

5amtDSW.jpg

RXhOltC.jpg

jhdYwoQ.jpg

LzwApoO.jpg

i nowe

aWRyo0B.jpg

 

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Robert K napisał:

U mnie dwa tygodnie temu nie na tak wielką skalę

https://imgur.com/3zsgAgy

https://imgur.com/nXyOwSa

Współczuje... Jak myślisz, co było przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.