Jump to content
Sign in to follow this  
R3BEL

Ustawienie czujnika poziomu wody w dolewce AT Milestone

Recommended Posts

Mam dylemat i dlatego też postanowiłem zwrócić się o pomoc. Otóż zakupiłem automatyczną dolewkę Aqua-Trend Levelautomatic Milestone wraz z elektrozaworem i zastanawiam się, w której komorze (odpieniacza czy pompy) prawidło powinienem zamontować czujnik optyczny poziomu wody, tak aby móc kontrolować wysokość wody w sumpie w komorze odpieniacza (docelowo 21-22cm), a jednocześnie zachowując odpowiedni poziom wody w komorze pompy? Mój sump wygląda jak na zdjęciu poniżej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Dodam też, że zbiornik jeszcze nie wystartował, na razie chciałbym wszystko dopracować w szafce pod akwarium. To będzie mój pierwszy start, więc proszę o wyrozumiałość w komentarzach ;)

SUMP.jpg

Czujnik umieszczasz w najniższej komorze - zawsze... chodzi o utrzymanie ilości wody w obiegu na stałym poziomie i tym sposobem uniknięcie wahań zasolenia.
 Więc komora pompy.

Jak będziesz go montował to ostrożnie przy dokręcaniu uchwytu czujnika... - to jedno się nie udało w tej dolwece.

Edited by chwialek (see edit history)

Wysokość słupa wody w komorze odpieniacza zależy od wysokości przegrody przecież. Jeżeli chcesz mieć poziom wody w komorze odpieniacza 22 cm, to takiej wysokości przegrodę wklejasz. Tak jak Piotr napisał, czujnik dolewki idzie do komory pompy obiegowej, bo tylko tam w sumpie zmienia się poziom wody.

Edited by Ironista (see edit history)

Dzięki za szybką i treściwą odpowiedź :) PS. Im bliżej startu tym większy stres żeby wszystko zadziałało jak należy ;)

Komora pompy nie jest przypadkiem zbyt szeroka ? można by powiększyć komorę odpieniacza... zawsze to większa wygoda.

Może wydaje się za duża, ale w rzeczywistości jest w sam raz. Mam sporych gabarytów pompę (MAXSPECT TURBINE DUO TD-6K), a do tego w komorze tej znajduje się także pompa obsługująca lampę UV, pompa do reaktora glonowego oraz reaktor mediów (NYOS TORX), który wygodniej mi będzie obsługiwać aniżeli byłby on wciśnięty w komorze odpieniacza tuż za odpieniaczem. Generalnie starałem się wycisnąć z sumpa ile się da. Też wolałbym mieć trochę większy ;)

Edited by R3BEL (see edit history)