Skocz do zawartości
CoralHouse

Nowe model AQUA ILLUMINATION w CoralHouse

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarła, przede wszystkim lepiej się kolory mieszają, nie ma wifi (!) co moim zdaniem na minus, ale bardzo szybko się włączają za to. Co do moonlighta jeszcze się nie wypowiem, bo jutro/pojutrze dopiero będę instalował nad baniakiem - czekam jeszcze na or2 blue plus. A i dodatkowo można dużo bardziej podkręcać niebieskie diody w stosunku do poprzednika. W aplikacji jeszcze są jakieś dziwne tryby, typu np. feeding mode, ale jeszcze się tym nie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma taką lampkę? Bo u mnie bardzo szybko wentylator się włącza na pełną prędkość, gdzie stare hydry obok, pracują bezgłośnie.Tak się zastanawiam, czy to sprawa softwaru nowego, czy coś z nią nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też podejrzewałem soft, jak mają naprawić to luzik. Ogólnie lampka jest spoko, jak dla mnie wygrywa kolorem z red sea. No i jest mega jasna w porównaniu do innych lampek o podobnej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pawelo2222 napisał:

. . . jak dla mnie wygrywa kolorem z red sea . . .

Napisz proszę coś więcej o porównaniu H26 z H32. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Reefbos napisał:

Napisz proszę coś więcej o porównaniu H26 z H32. 

Jeśli chodzi o kolor to jest taki sam jak H26 czyli jest super, na oko jest jaśniejsza od H26. Nie mierzyłem jeszcze parów przy tych samych ustawieniach, jak znajdę wolną chwilę to mogę pomierzyć jak chcesz. Kolory zdecydowanie lepiej się mieszają niż w H26 - tu przy wysokim procencie białego, można zauważyć lekkie różnice w blikach (choć jak dla mnie w porównaniu do maxspecta są niezauważalne), to w H32 moim zdaniem jest jeszcze lepiej. Moonlight sam w sobie jest taki o, ale w połączeniu z 1% RB jest super. Zdecydowanie bardziej można podkręcać niebieskie diody w porównaniu do poprzednika. Jakieś 50% więcej niż H26 -> dokładne wartości mogę sprawdzić wieczorem. Wszystkie uchwyty, śrubki itp. pasują ze starych modeli. Jak chcesz coś konkretnego sprawdzić to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego Maxpecta miałeś/masz?

Jakie masz uchwyty do Hydr?

Ze zdjęć wynika, że w H32 "żarniki" są bardziej rozstawione i nieco głębiej osadzone. Potwierdź proszę.

Wiem, że niebieski i fiolet są niezbędne, ale nie przepadam za efektem optycznym z widoczną zdecydowaną ich dominacją (jak w amerykańskich zbiornikach).

W której z tych trzech lamp (bez szkody dla życia) można lepiej/łatwiej "przykryć" nieco tę dominację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Reefbos napisał:

Którego Maxpecta miałeś/masz?

Rsx 150, wymieniłem go na 2xH26 i przeskok w jakości światła był dość dramatyczny. Teraz przy powiększeniu baniaka dodałem jedna 32.

3 minuty temu, Reefbos napisał:

Jakie masz uchwyty do Hydr?

Samoróbka z profili v-slot.

4 minuty temu, Reefbos napisał:

Ze zdjęć wynika, że w H32 "żarniki" są bardziej rozstawione i nieco głębiej osadzone. Potwierdź proszę.

Są głębiej osadzone, coś na wzór red sea, ale ogólnie moduły są nieco mniejsze niż w 26. Są też kapkę bardziej rozstawione. Jak chcesz mogę wieczorem zrobić zdjęcie dwóch obok siebie.

7 minut temu, Reefbos napisał:

Wiem, że niebieski i fiolet są niezbędne, ale nie przepadam za efektem optycznym z widoczną zdecydowaną ich dominacją (jak w amerykańskich zbiornikach).

W której z tych trzech lamp (bez szkody dla życia) można lepiej/łatwiej "przykryć" nieco tę dominację?

Ja wściekłego fioletu właśnie też nie lubię i dlatego wybrałem hydry, ogólnie fioletowy mam na 40% a uv na 20%. Można sobie fajny morski błękit ustawić, podkręcając zielone. Akropory ładnie rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pawelo2222 napisał:

. . . i dlatego wybrałem hydry . . .

Czyli trzeba postawić na H32. Zaczekam tylko aż wprowadzą nowe oprogramowanie żeby wentylator nie hałasował bez potrzeby. W H26 włączał się czasami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Reefbos napisał:

Czyli trzeba postawić na H32. Zaczekam tylko aż wprowadzą nowe oprogramowanie żeby wentylator nie hałasował bez potrzeby. W H26 włączał się czasami?

Włączał się, ale rzadziej i na niskim biegu. Był bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Pawelo2222 napisał:
Godzinę temu, Reefbos napisał:

Którego Maxpecta miałeś/masz?

Rsx 150, wymieniłem go na 2xH26 i przeskok w jakości światła był dość dramatyczny

Z ciekawości zapytam. W jaki sposób zmierzyłeś/sprawdziłeś jakość światła??? Subiektywny odbiór czy raczej jakiś miarodajny pomiar??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat z pytaniem o oświetlenie chciałbym kupić do kostki 43l taka oto lampę polecał mi ją jeden z forumowiczów pisząc że też niektórzy z was jej używają chciałbym sie dowiedzieć o niej co nieco właśnie od użytkowników 

https://m.pl.aliexpress.com/item/33015237986.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0o.productlist.0.0.320c5946NAp1eg&s=p&algo_pvid=d70aacaf-55a5-427f-877e-448f84cd4b4b&algo_expid=d70aacaf-55a5-427f-877e-448f84cd4b4b-18&btsid=3924dda1-dfec-40e7-a14a-96c3d636edb5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_55

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dadario napisał:

Z ciekawości zapytam. W jaki sposób zmierzyłeś/sprawdziłeś jakość światła??? Subiektywny odbiór czy raczej jakiś miarodajny pomiar??? 

Subiektywnie jeśli chodzi o kolor i jasność + paromierz seneye. Maxspect był w moim odczuciu strasznie ciemny, po wymianie na hydry, akwarium było jasne, kontrastowe, a kolory świetne. Nawet ryby lepiej się prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kuba91 napisał:

Podepne się pod temat z pytaniem o oświetlenie

Kuba, to jest temat o konkretnej lampie, innej niż którą Ty wskazałeś w linku. Proszę złóż osobny temat.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reefbos napisał:

Martwi mnie tylko, że potrzebujesz aż 3 lamp na 120cm. Mój będzie miał 110cm. Wiszą wzdłuż, czy wpoprzek?

Wiszą w poprzek. Ogólnie do 120cm wg producenta powinny być 2, ale chcę mieć trochę lepiej akropory doświetlone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu użytkownik obcojęzyczny nie pisze o H32 najlepiej:

https://www.reef2reef.com/threads/hydra-32-hydra-64-are-major-update-to-aquaillumination’s-flagship-led-lights.652848/

Wspomina za to o obiecanej wymianie oprogramowania (praca wentylatora).

Czy w CoralHouse coś o tym wiadomo?

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawelo2222
A jak wygląda zasilacz do H32? Jakoś nigdzie się tym nie chwalą.
Mam nadzieję, że to nie taka walizka jak u Maxpecta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Reefbos napisał:

A jak wygląda zasilacz do H32? Jakoś nigdzie się tym nie chwalą.
Mam nadzieję, że to nie taka walizka jak u Maxpecta.

Zasilacz jest taki sam jak do h26 czyli wielkości zasilacza do laptopa. Na oko ze 2x mniejszy od maxspecta.

7 godzin temu, Reefbos napisał:

Osobiście nie posądzałbym lampki za bielenie akropor. Tak bardzo się nie różni od poprzedniego modelu. Albo ustawił je na oko i przypalił korale, albo coś innego się zadziało. Z drugiej strony wymiana h26hd na h32 to ogólnie nie jest zbyt rozsądny pomysł. Nowa lampka to bardziej ewolucja niż rewolucja. Ale jeśli chodzi o brak wifi to się zgodzę i wspominałem, że to kapkę lipa ze strony ai. Pewnie szykują się na integrację z mobiusem, żeby napędzić potem sprzedaż jakiegoś wifi huba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2019 o 21:53, Pawelo2222 napisał:

Dzięki, też podejrzewałem soft, jak mają naprawić to luzik. Ogólnie lampka jest spoko, jak dla mnie wygrywa kolorem z red sea. No i jest mega jasna w porównaniu do innych lampek o podobnej mocy.

Podobno wypuścili nowy firmware, jest jakaś poprawa w obrotach wentylatora?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 11.10.2019 o 22:46, waldek123blau napisał:

no i nikt mi nie da na te własnej roboty gwarancji he he he.

ale za to jak coś "klęknie" to nie odsyłasz do sprzedawcy/serwisu i nie czekasz IKS czasu :bow na naprawę / wymianę 

a otwierasz i wymieniasz driver czy diodę w ... naście/dziesiąt minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mmaadd napisał:

Podobno wypuścili nowy firmware, jest jakaś poprawa w obrotach wentylatora?

Oo dzięki, właśnie robię update, dam znać czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mmaadd napisał:

Podobno wypuścili nowy firmware, jest jakaś poprawa w obrotach wentylatora?

Poprawa jest! Wentylator jak na razie działa jak w h26 czyli bezgłośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2019 o 20:42, sebaseven napisał:

AI 16 HD kiedy pojawi się w ofercie?

W tym tygodniu mamy dostawę.

 


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.