Skocz do zawartości
Słony leszcz

Sklep acropora w wawie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem w dziale "sklepy" tematu o tym sklepie, szok. Toż to stołeczna legenda. No to piszę:-)

Strona internetowa/sklep internetowy - tragedia. Ostatnia aktualizacja coś koło 2005 pewnie;-)

...ale będąc na żywo, to zupełnie inna bajka. Jest specyficzny klimat, to nie super market, trzeba pewien rodzaj kultury okazać na wejściu. Ale za to zawsze można liczyć na radę (taką niekomercyjną), ułamanie kawałka korala, który wpadł w oko, wklejenie na podstawkę itd itp... Podobno drogo, ale moje doświadczenia są takie, że za 3 stówki zawsze wynoszę pełen plecak szczepek. Pomarańczowe fluo discosomy po 150 czy 200zł gdzie indziej - tu lecą po 30 dychy (jak każda discosoma powinna kosztować, w końcu to grzyb, co się mnoży jak królik), proste sps/lps- to samo. Mają też oczywiście żywą skałę (swoją drogą, nie wiem skąd to pierniczenie, że żywej skały nie można kupić). Chemia, sprzęt, to wiadomo że jest, albo zamówią. Trochę mi się wydaje, że sklep ciut wypadł z obiegu, nie dotrzymał kroku konkurencji internetowej... szkoda.

Jak ktoś z tego sklepu to czyta, to "pliss", ogarnijcie tą stronę, albo zamknijcie całkiem, bo to co jest raczej odstrasza niż zachęca. Ale poza tym, tak trzymać:czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mają żywą skałę z frachtu czy suchą ożywianą w sklepie (wpiętą do obiegu) ? [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, =Fresz= napisał:

Mają żywą skałę z frachtu czy suchą ożywianą w sklepie (wpiętą do obiegu) ?

Jaką oni skałę mają, to ręki nie dam. Obstawiam, że naturalną, ale długo odgazowywaną. Sarco tam na niej rosną jak dynie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli wygląda jak ta z frachtu prawdziwa żywa skała to biere :p41875d961e38aea5909fda432279a938.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, =Fresz= napisał:

Jeżeli wygląda jak ta z frachtu prawdziwa żywa skała to biere

Wygląda dobrze. Choć ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że taka z frachtu skała to też nie jest prosta sprawa. Trochę jak z kobietami. Niby wszystkie ładne, miłe i w ogóle, ale dopiero po fakcie okazuje się, co tam w duszy jej gra i jakie wady ma dama serca Twego;-) A algi wapienne to i na szybie wyrosną, jak się wystarczająco długo na szybkę poświeci...

Tak czy inaczej, żywej skały nigdy bym przez internet nie kupił, bez obejrzenia, pomacania, powąchania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No przy żywej skale ważne jest nie tylko jej wygląd ale i jej "wnętrze" [emoji14] a z żywą skałą to jak z randką w ciemno. Dopiero jak zabierzesz ją do domu okazuje się jaka jest jej prawdziwa twarz [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio widziałem na stronie w polskim sklepie niby żywą skałę za około 90 zł / kg. Bodajże z Bali była.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2019 o 11:44, goclik napisał:

Gdzieś ostatnio widziałem na stronie w polskim sklepie niby żywą skałę za około 90 zł / kg. Bodajże z Bali była.

W sobotę byłem w Jadwidze Morskiej. P. Jadwiga poinformowała że niedługo pojawi się u nich skała z frachtu. 

 

W dniu 12.10.2019 o 00:19, =Fresz= napisał:

Jeżeli wygląda jak ta z frachtu prawdziwa żywa skała to biere :p41875d961e38aea5909fda432279a938.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Fresh coś czuję że nie wszystkie skały z frachtu wyglądają jak na zdjęciach ;)

W dniu 11.10.2019 o 19:57, Słony leszcz napisał:

Nie znalazłem w dziale "sklepy" tematu o tym sklepie, szok. Toż to stołeczna legenda. No to piszę:-)

Strona internetowa/sklep internetowy - tragedia. Ostatnia aktualizacja coś koło 2005 pewnie;-)

...ale będąc na żywo, to zupełnie inna bajka. Jest specyficzny klimat, to nie super market, trzeba pewien rodzaj kultury okazać na wejściu. Ale za to zawsze można liczyć na radę (taką niekomercyjną), ułamanie kawałka korala, który wpadł w oko, wklejenie na podstawkę itd itp... Podobno drogo, ale moje doświadczenia są takie, że za 3 stówki zawsze wynoszę pełen plecak szczepek. Pomarańczowe fluo discosomy po 150 czy 200zł gdzie indziej - tu lecą po 30 dychy (jak każda discosoma powinna kosztować, w końcu to grzyb, co się mnoży jak królik), proste sps/lps- to samo. Mają też oczywiście żywą skałę (swoją drogą, nie wiem skąd to pierniczenie, że żywej skały nie można kupić). Chemia, sprzęt, to wiadomo że jest, albo zamówią. Trochę mi się wydaje, że sklep ciut wypadł z obiegu, nie dotrzymał kroku konkurencji internetowej... szkoda.

Jak ktoś z tego sklepu to czyta, to "pliss", ogarnijcie tą stronę, albo zamknijcie całkiem, bo to co jest raczej odstrasza niż zachęca. Ale poza tym, tak trzymać:czapkizgłów:)

@Słony leszcz po twojej wypowiedzi muszę się w końcu zebrać i podjechać do tego sklepu. Zawsze mi nie po drodze. Jedyny sklep ktorego jeszcze nie odwiedziłem w Wawie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lutym 2018 r. kupiłem dwa nieduże kawał kawałki skały u nich do akwarium. Pełno wszystkiego z niej wyłazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem i potwierdzam słowa Słonego. Sklep fajny ze swoim klimatem.

Jednak ceny delikatnie przy wysokie. Cycloseries pomarańczowa 350 zł to troche przesada. No ale forma zwierzaków godna podziwu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.