Skocz do zawartości
Tomek89

Wyciszenie wody spływającej do akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakiś sposób aby wyciszyć wodę spływają  do sumpa. Nie mam komina tylko otwory przewiercone w tylnej szybie. Nic nie siorbie itd tylko sam hałas spływającej wody w rurach. Zaworem dlawiac to nic nie daje.... Nie mam pomysłu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koncu rury daj trójnik.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spływ jest cichutki, za to wylot z pompy czasami był głośny, chlupała woda, szczególnie jak miałem ustawione pompy gyre w tryb 10-20-10-30-10-40-10-50-10-60% i na powierzchni robiły się małe fale przez co odkrywały wylot.

Więc rura spustu i rewizji jest prosta , na głównej od góry założone takie coś :

https://erybka.pl/product-pol-883-Aqua-Medic-Sitko-splywu-25-mm.html

rewizja ścięta pod kątem 45 stopni, odpowiednia regulacja pompa i jest cicho , obie rury kończą się w wodzie w sumpie, nie są nad jej poziomem.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w domu zrobię zdjęcie jak to wygląda obecnie i będziecie bardziej wiedzieć i widzieć w czym problem u mnie.... Trójnik też nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony przepraszam, bo nie doczytałem, że komina nie masz, skupiłem się na czymś innym, więc nie wiem.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że hałas powoduje powietrze zaciaane przez spływającą wode.Durso chyba wyeliminuje ten problem ale niewiem jakby to rozwiazac nie mając komina.Muglbys wrzucic foty jak masz zrobiony spływ z akwa do sumpa.

 

Edytowane przez Sqesta45 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durso można wczepić w otwór w ściance i też będzie działać ale to wymaga podniesienia też rewizji na kolanie i utrzymywania właściwego poziomu ok 1,5cm nad kolanem durso, durso z za niskim poziomem dopiero zasysa powietrze ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przykręć tak spływ, by woda zakryła cały otwór w rurze ,i po sprawie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.