Skocz do zawartości
Pawkuu

hydraulika w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Sagerrak1 napisał:

To ładny przykład źle wykonanego durso. Stosuje się je by było cicho a to jak pokazujesz założone będzie głośne.

Na durso poziom wody w kominie powinien być w 1/3 lub 1/2 wysokości korka PVC, wtedy jest ciche, rewizję robisz. 3-4-mm powyżej tego poziomu i wszystko gra.

Podsumowując, wystarczy skrócić trochę rewizję i durso.

Nie masz to nie pleć głupot . Durso jest bezgłośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JerzyB napisał:

Nie masz to nie pleć głupot . Durso jest bezgłośne

Akurat mam identyczne i wiem kiedy jest głośne a kiedy ciche. Nie masz pojęcia co mam i co wiem to nie płeć głupot. Pokaż swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Akurat mam identyczne i wiem kiedy jest głośne a kiedy ciche. Nie masz pojęcia co mam i co wiem to nie płeć głupot. Pokaż swoje...

 

3 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Akurat mam identyczne i wiem kiedy jest głośne a kiedy ciche. Nie masz pojęcia co mam i co wiem to nie płeć głupot. Pokaż swoje...

Swoje pokazałem ,a Twoje jak wykonane ,że masz głośno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JerzyB napisał:

 

Swoje pokazałem ,a Twoje jak wykonane ,że masz głośno ?

Dokładnie tak jak autora tematu i zjadłem na tym zęby, Twój patent z gumoleum na wierzchu to zupełnie co innego. Poza jedną cholernie istotną wadą Twoje jest lepsze, bo wymusza odpowiedni poziom wody do odpowietrzenia w samym durso. 

Ja koledze próbuję doradzić na bliższym niż Twoje doświadczeniu, a Ty pierwszy rzucasz kamieniem. Pokory trochę proszę.

PhotoPictureResizer_191023_210919082_crop_2458x3277.jpg

Na załączonym obrazku widać jak wysoko nad kolanem tak wykonanego durso jest poziom wody. Od tego punktu i wyżej, tego typu konstrukcja jest dopiero cicha. Autor tematu ma ten poziom nieosiągalny bo mu się wodą z akwarium przeleje.

 

P.S. chyba nieopatrznie zrozumiałeś, że piję do Twojego durso, a nie do durso autora tematu.

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli, że durso sie odpowietrza , tak owszem , ale tylko podczas startu pompy później jest błoga cisza. Moje durso wystaje około 1,5cm ponad wodę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JerzyB napisał:

Nie wiem co masz na myśli, że durso sie odpowietrza , tak owszem , ale tylko podczas startu pompy później jest błoga cisza. Moje durso wystaje około 1,5cm ponad wodę .

Doradzam o rozwiązaniu autora tematu, Ty o z gołą innej konstrukcji a z tą konkretną nie masz żadnej praktyki. Ale szpilę wbijać to już chętnie. Wszystkie wskazówki przekazałem, ja bym przyciął do właściwego poziomu i cieszył się łatwym w ustawianiu poziomem wody w kominie i bezgłośnym durso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o swoim rozwiązaniu , i nie wbijam szpilki . Koniec kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.