Skocz do zawartości
atk

Płukanie mrożonek? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie tę że zdjęcia. Tak wygląda produkt po xblendowaniu i zamrożeniu. Obecnie daje już chyba 3 kratkę na mrożone kostki lodu. Blenduje dosyć mocno na papkę z drobinami powiedzmy granulatu. Co do obsady to mam żółtka, hepcia, anthiasy, chroniący, amphipriony, nasi, brzydala, i kilka innych.06bc996432d176072b312fe1d5092588.jpgd9132e5a4fe1e5a5d81f4b172f51d190.jpg

Pozdro Grzechotnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Zaopatrzę się i przy mojej mikrej obsadzie mam żarcia ma pół roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak karmię. Ma wszystko znikać w toni wody i tylko trochę drobin spada na jakieś korale które obracają resztę a odpadami zajmują się wieloszczety, ślimaki i krewetki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, barto125 napisał:

Zrobiłem podobnie, tylko że sypnąłem jeszcze trochę spiruliny, też jedzą :)

Właśnie coś takiego wyczytałem:

Spirulina is a biomass of cyanobacteria that can be consumed by humans and animals

Myślisz, że można? :D czy coś źle rozumiem he he 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2019 o 11:14, waldek123blau napisał:

Ja od początku używam rozmrażarki firmy Aqua Medic i kupuje mrożonki w dużych opakowaniach formatu kartki papieru a4. Mieszam pokarmy np na jedno karmienie daję solowiec z krylem mniejszym i większym oraz larwy komara.wszystko wzbogacam witaminami czy czosnkiem Karmię raz dziennie mrożonkami i mam karmnik automatyczny z płatkami dla anthiasów który podaje 3x dziennie suchy pokarm.

15334605_IMG_1656.jpg

15334606_IMG_1657.jpg

15334608_IMG_1658.jpg

15334619_IMG_1655.jpg

Super to sitko,ja używam JBL-a ale to jest dużo lepsze.Zawsze rozmrażałem w RO,ale od kilku dni w zwykłej wodzie,płuczę pod bieżącą wodą i karmię.Sprawdziłem niedawno wodę z rozmrożenia trzech kostek,ale drugą wodę bo pierwszą wylałem to wyszło 1,80 a z trzeciej 1,68.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2019 o 11:14, waldek123blau napisał:

mam karmnik automatyczny z płatkami dla anthiasów który podaje 3x dziennie suchy pokarm.

Jaki karmnik automatyczny i jedzenie do niego stosujesz? 

Suche nie podnosi Ci po4? 

Pozostałe ryby nie wyjadaja Anthiasom? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Myślisz, że można? :D czy coś źle rozumiem he he 

To już pytanie do kogoś mądrzejszego, gdzieś wyczytałem że można i nie protestują żyjątka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, atk napisał:

Jaki karmnik automatyczny i jedzenie do niego stosujesz? 

Suche nie podnosi Ci po4? 

Pozostałe ryby nie wyjadaja Anthiasom?

Mam karmnik automatyczny Eheim taki jak na filmie poniżej: W nim mam suchy pokarm w płatkach a anthiasy są tak szybkie że one razem z chromisami same sprzątną wszystko co pływa po powierzchni zanim inne ryby do tego pokarmu podpłyną. Co do po4 to moje zaplecze radzi sobie z tym chwilowym nadmiarem bardzo dobrze Mój sump o długości 6 metrów na fotce poniżej: 

15394693_14323532_IMG_0474.JPG

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.