Skocz do zawartości
Lector

Osprzęt do 55l - 45x34x36cm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu chodzi mi po głowie założenie akwarium słonowodnego. Jako sam zbiornik bardzo podobają mi się akwaria od Dennerle. Lecz zamiast standardowo spotykanych NanoCube 60l lub 30l chciałbym wykorzystać zbiornik Scaper's Tank 55l o wymiarach 45 x 34 x 36 cm.

Jako filtrację pójdzie Seachem Tidal 110.

Grzałka od Aquael Platinium 50w.

Cyrkulacja nie wiem czy będzie potrzebna przy Tidalu ale stawiłbym na Jebao SW-02 (chyba ze może ktoś zaproponować coś mniejszego ze sterowaniem).

Największym dylematem jest oświetlenie i tu mam propozycje w formie dwóch lampek Fluval Sea Nano Marine 3.0 (20W każda). Wiem ze w takiej cenie można by zrobić już DIY z Cree, ale lampka też musi wyglądać. A chciałbym ze sterowaniem wschodów i zachodów.

 

Na początek w akwarium jakieś kolorowe miękasy ( co by oko cieszyły), ekipa szczycąca (krewetka, jakiś krabik i ślimaki), może błazenek.

Edytowane przez Lector (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Tidal bez obciazenia pompuje 2000 l/h a to bedzie za slabo dla 55 l akwarium.  Dodatkowa pompka sie przyda.

Grzalka ok.

Lampki nie znam.Mad

 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bilu771 napisał:

Wita. Ja mam przy 90 litrach lampę nemo light 48 watt. Daje rade

 

Tylko ze Nemo gubi ustawienia przy zaniku prądu.

 

Co do lampki:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że gubi ustawienia. Wystarczy wtedy jeszcze raz wpiąć do kontaktu i jest dobrze. Od 1,5 roku nie miałem zaniku prądu, więc nic nie muszę ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gubi znaczy że jak o północy wyłączą/włączą prąd to przez całą noc lampa bedzie odpalona na maxa

gorzej jak bedziesz w tym czasie na urlopie lub weekendowym wyjezdzie ;)

I dodatkowo jakl dla mnie bardzo duzo białego i różowego w szczycie


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest akurat budowa i lubią wyłączyć zasilanie na 3-10 minut.

7 godzin temu, bilu771 napisał:

Wiem, że gubi ustawienia. Wystarczy wtedy jeszcze raz wpiąć do kontaktu i jest dobrze. Od 1,5 roku nie miałem zaniku prądu, więc nic nie muszę ruszać.


Co przez to rozumiesz? Czyli jak jeszcze raz ją odłączę i podłącze to jest już OK? Czyli daję tu gniazdko na wifi i zdalnie wyłączę i włączę to już na 100% będzie działać?

 

Szkoda ze o tej lampce Fluvala jest mało informacji i nikt nie miał styczności z nią.

Chodzi mi jeszcze po głowie inny projekt akwaria, ale zobaczymy co się urodzi ;)

Edytowane przez Lector (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że trzeba ją włączyć do kontaktu np. o 6 rano to wtedy cykl dobowy jest zachowany. Z momentem włączenia do gniazdka uruchamia się cykl dobowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to teraz jest jasne, tak działa u mnie programator w generatorze chloru do basenu. Włącza się na określony czas, co 24h o godzinie w której go uruchomię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie NIE uruchamia sie dobowy tylko max w trybie recznym

i to jest główny problem tej lampy


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Zetlight B200, mocy aż za dużo bo 70W 50/50 białe z niebieskim. Więc lampa nie będzie się przegrzewać, czekam jeszcze na sterownik B200, odbiornik już mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z wyborem lampy ! Postawiłem na Aqua Iliminator Prime 16 HD Nowość i uważam, że dla ciebie również była by lepsza. Jest szanasa, że w tym tygodniu do mnie dojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.