Skocz do zawartości
fifek33

Neo media pure

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt,nic nie wie? Kupiłem 1 kg maxpecta ale myślę dołożyć z 5l tego neo, bo z opisu wydaje się OK i cena fajna...


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam nad tym, ale zero opinii o produkcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wkład. Polecony został mi przez pasjonatów prowadzących sklep w Katowicach w zeszłym roku. Mówili że są zachwyceni. Co prawda w moim przypadku nie używam tony tego medium bo mam tylko niewielką kaskadę, ale sprawdza się świetnie. Aktualnie czekam na baniak 350litrow i planuję zakup kilku kilogramów neomedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, FajnyRadziu napisał:

O, ciekawe. Ile tego się stosuje per litr? 

Skoro powierzchnia filtracyjna tego jest 15 razy większa niż siporaxu, to pewnie 1 litr tego wystarczy na jakieś 3000 litrów wody i wszystko za 25 zł :clowning

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klossowski napisał:

Skoro powierzchnia filtracyjna tego jest 15 razy większa niż siporaxu, to pewnie 1 litr tego wystarczy na jakieś 3000 litrów wody i wszystko za 25 zł :clowning

No właśnie :D W panelu mam zaprojektowany większy kosz na media więc spokojnie tam mi się zmieści. Tylko czy to nie jest czasami overkill mając już afl ife bio fill który mi działa i sobie chwalę.

Z drugiej strony przy nowym baniaku mieć coś takiego w ilości potrzebnej to masz z bani aranżację w akwarium i możesz się betonem z RRR pobawić :D

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możesz dać na próbę połowę dawki tego, na 50 l to będzie jakieś 8 ml i zobaczysz jak się będzie sprawować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, klossowski napisał:

No to możesz dać na próbę połowę dawki tego, na 50 l to będzie jakieś 8 ml i zobaczysz jak się będzie sprawować:)

No przy obecnych parametrach nic nie zobaczę hehe. Chyba, że zacznę wiadrami sypać i codziennie reef roids podawać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś testował? Czy tylko kolejny "sensacyjny" produkt? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MayFly napisał:

ktoś testował? Czy tylko kolejny "sensacyjny" produkt? 

Stosowałem ale w akwarium roślinnym. Wydaje się że spełnia swoją funkcję ale tak szczerze, to nie widziałem różnicy między tym produktem a siporaxem czy matrixem. Prawda też taka, że ja bym się nigdy nie odważył zastosować takiej ilości medium biologicznego jaką zaleca producent. Zawsze dawałem X razy więcej.

Trzeba zwrócić uwagę jaką wersję tego medium wybierasz, bo o ile dobrze pamiętam to są wersje zmieniające pH.

Strukturą to medium przypomina mi trochę cegłę ceramiczną (taką rudą).

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.