Skocz do zawartości
atk

Sprawdzony i dobry dozownik pokarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jak w temacie,

czy możecie polecić jakiś sprawdzony i dobry dozownik pokarmu dla ryb?

Muszę wyjechać na 3-4 dni i nie mam możliwości, aby ktoś mi karmił na ten czas ryby (obsada 15 sztuk), stąd też pytanie o dozownik suchego na ten czas...

Korale sobie poradzą, ale rybom może być ciężko na te 4 dni zwłaszcza, że są przekarmione (na ukończeniu leczenia ospy) :( 

Z góry dziękować :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, atk napisał:

Muszę wyjechać na 3-4 dni

3-4 dni to się nawet nie przejmuj. Ryby sobie dadzą radę, nawet na zdrowie im wyjdzie. Mnie się już zdarzało na ponad 2 tygodnie zostawiać akwarium bez opieki, i jedyne co to trochę czyszczenia szybki potem było. Grunt, żeby woda na dolewkę się nie skończyła, prądu nie wyłączyli... Przerwa w karmieniu to drobiazg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Słony leszcz - wiem, że taka przerwa dobrze by zrobiła w normalnym sprawnym baniaku, jednak jestem w trakcie zakończenia leczenia ospy, gdzie dostają mrożonki 3 razy dziennie, a teraz nie dostaną w ogóle 4 dni to może być dla nich szok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem dwóch modeli żaden się nie sprawdził (ślimakowe) , gdzieś wpadł mi w oko taki talerzowy tam jedna porcja to jedna przegroda taki chyba jest w miarę pewny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boo12 jeśli nie jest to tajemnica to pozwolę zapytać jakie masz na myśli? Właśnie upatrzłlem sobie ślimakowego jbl...

Dlaczego ślimakowy nie? 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najtańszy resun af2009d za 50-parę zł. Działa i aż działa, jak za tą cenę. Sprawdził się podczas 4 wyjazdów za granicę, tylko najlepiej załączyć i poobserwować parę dni, żeby dobrze dawkę wyregulować. do tego najlepiej jeszcze jakiś feeding station, żeby żarcie nie leciało do komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juwela. No i oprócz tego, że jest głośny i można maksymalnie 2x dziennie dawkę pożywienia ustawić to naprawę nie ma z nim problemów... Koszt też skromny. Ważne jest co sypiesz. Przy nim trzeba stosować względnie jednolity pokarm pod względem wielkości (ja używam granulek AF). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, atk napisał:

jeśli nie jest to tajemnica to pozwolę zapytać jakie masz na myśli? Właśnie upatrzłlem sobie ślimakowego jbl... 

też takiego mam, moim zdaniem podaje bardzo nierówne porcje, zresztą generalnie prawie nie sypie suchego bo większość ląduje w sumpie zanim ryby zjedzą, a te pokarmy nawet utrzymujące się w toni potrzebują chwile zanim namokną i zaczną opadać z powierzchni przynajmniej ja tak miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam karmnik RONDOMATIC 400, dozuje pokarm w postaci płatków i granulek i inne preparaty też może.

graesslin-automatic-feed-dispenser-rondo


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lebcio napisał:

RONDOMATIC 400

taki właśnie miałem na myśli, można sobie precyzyjnie dozowanie pokarmu ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go,ale sprzedałem bo leżał nie używany.Teraz też jakiegoś szukam i dobrze,że sobie o nim przypomniałem bo jest bardzo fajny.Główna zaleta to można samemu ustalić dawki i rodzaj pokarmu,nawet mrożonkę tam można z wodą zapodać jak ktoś chciałby rozłożyć poranne karmienie na dwie lub więcej części.

W googlach można go znaleźć za 153zł,reszta sklepów ma po 280zł.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek znalazłem ciekawą ofertę tego karmika. Może komuś się przyda :) To nie reklama :) Po prostu cena dużo niższa.

https://www.elektrykasklep.pl/towar/165800011-grasslin-karmnik-akwariowy-rondomatic/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten karmik ma jedną duża wadę pokarm nie jest zamknięty i z tego co widzę szybką jest przezroczysta A powinna być ciemna wręcz czarna chodzi o to że na pokarm nie powinno oddziaływać światło. 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Eheim u mnie się sprawdza:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

polecam też do takiego karmnika coś co utrzyma to co wysypie karmnik w 1 miejscu u mnie bez takiej zabawki 60% tego co wysyła karmnik leciało do komina

oh3tCpKrgbosy1nhH_oB8Fgwq_JFnDF-G6xG8VSo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie przezroczyste cylindry do karmienia,ja sam sobie zrobiłem z plastikowej butelki i trzeba sypać właśnie do nich,nic wtedy po powierzchni nie pływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, inmar napisał:

Są takie przezroczyste cylindry do karmienia,ja sam sobie zrobiłem z plastikowej butelki i trzeba sypać właśnie do nich,nic wtedy po powierzchni nie pływa.

dokładnie o takie coś mi chodzi, ja sobie zrobiłem po prostu dedykowany pod hydora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paragon napisał:

60% tego co wysyła karmnik leciało do komina

myślę że granulki są najlepsze,ja takie stosuję i nic do komina nie leci, płatki nie bardzo się nadają do karmika.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

myślę że granulki są najlepsze,ja takie stosuję i nic do komina nie leci, płatki nie bardzo się nadają do karmika.

Przy moim ponad 3 metrowym akwarium nie dolecą płatki do komina który jest na boku akwarium a karmnik po przeciwnej stronie. Wcześniej anthiasy i chromisy je zjedzą


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, waldek123blau napisał:

Przy moim ponad 3 metrowym akwarium nie dolecą płatki do komina który jest na boku akwarium a karmnik po przeciwnej stronie. Wcześniej anthiasy i chromisy je zjedzą

nie każdy ma 3 metrowy zbiornik, raczej nieliczni :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Felipe napisał:

Przez przypadek znalazłem ciekawą ofertę tego karmika. Może komuś się przyda

kupiony:P thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś karmik ? Ja go zamówiłem prawie od razu jak o nim napisałem i dostałem odpowiedź,że brak i będę miał zwrot pieniędzy.Dzwoniłem do nich,gość powiedział,że to była wyprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie nie zamówiłem wcale... 

Smutno że zwrot kasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.