Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

Modyfikacja szafki plus odsunięcie od ściany

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie oraz Panie,
Luźny temat na piątek, miało być większe lub sump do obecnego ale na razie się nie zapowiada niestety. Jedno co chciałbym zrobić to odsunąć szafkę od ściany o jakieś 10cm, zasłania je zasłonka i mnie to strasznie drażni:) przy okazji chce wyciąć większy otwór w tyle szafki na kable żeby zrobić trochę porządku, mam jeden otwór fi jakieś 70mm i wkurza mnie jak mam wyjąć przez niego wtyczkę przy obecności 10 innych kabli...
Wracając do meritum ile wody muszę upuścić z akwarium aby je bezpiecznie odsunąć od ściany i przy okazji aby wyciąć wyrzynarka otwór w tylnej ścianie?
 


PS. Zapomniałem dopisać akwa 170l brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproś sąsiada/kumpla/brata/szwagra. Odlej wiadro wody, żeby nie chlapało i minuta roboty. Jeśli masz miejsce to wyrzynarką tnij od środka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka wytrzyma, pewnie by i 2 razy tyle wody uniosła patrząc po sklepowych:) czyli spokojnie mogę robić podejście do odsunięcia. Czy cięcie wyrzynarka nie będzie dużym obciążeniem dla szkła, jakieś tam wibracje się przeniosą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwornica do drewna + wkrętarka lub wiertarka. Będzie ładniejsza krawędź cięcia. Wycinaj od strony która ma być równa.

Jeśli chcesz powiększyć już istniejący otwór to zrób sobie prowadnik z kawałka zbędnej płyty, panela czegokolwiek.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że nie chcę otwornicą bo tak mam teraz, chce wyciąć prostokąt dajmy na to 30x10 cm

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialek drobny brzeszczot, spokojne obroty i podcinanie ustawione na 0 i obydwie strony będą ładne, tylko trochę wolniej idzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wszystko się da nawet dwa kółka można połączyć wycięciem pomiędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzeszczot mam dobry, tnie bardzo ładnie. Oczywiście, że można połączyć dwa otwory, byłoby najbardziej estetycznie ale moja duża otwornicą nadaje się na śmietnik a nie chce inwestować w nową i dla tego będzie prostokąt:)
PS. Uprzedzając, nie będę bawił się w wycinanie półokręgu wyrzynarką:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: z akwarium upuściłem jakieś 2/3 wody i wyjąłem trochę skały, akwa przesunąłem, miało być o 10cm a wyszło o jakieś 2,5m i akwa całkiem zmieniło miejsce. Z wycinaniem otworu jeszcze czekam na kolejną okazję - zmiana aquascape.
Teraz mam lekki problem z oświetleniem, akwarium stoi blisko wypoczynku i świetlówki T5 mocno dają po oczach jak się siedzi, macie jakiś pomysł jak to ograniczyć bez robienia korony. W akwa świeci lampa LED 165w (chinka) oraz 2 świetlówki po 24w i to z nimi mam problem bo dają mocno po oczach. Najprostszym wyjściem byłoby obniżenie świetlówek i lampy LED na ok 8cm od tafli wody, nie wiem czy ledy nie spalą w takim wypadku korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możesz zmniejszyć moc ledow.
Jest to jakieś wyjście, trzeba będzie wypróbować, ewentualnie dać jakąś szybę po t5tki albo pexi może to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam szybe w lampie i to nic nie daję taki urok t5-ek albo korona albo wali po oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam szybe w lampie i to nic nie daję taki urok t5-ek albo korona albo wali po oczach
Poszedłem w drugą stronę, zdemontowalem T5, podniosłem lampę LED i zwiększyłem moc, zobaczymy.

Wynegocjowałem zakup nowego baniaka, tzn dłuższego o 10-12cm pozwoli to zmienić panel na większy i samo akwarium zyska dodatkowe 30-40l: będzie wyższe o 5cm, czyli wymiary 70x82x40 z czego 12 cm to panel. Szafka zostanie tylko jak ją przedłużyć o 12 cm nie kładąc dodatkowego blatu (szafką ala ADA i straciła by całkowicie wygląd a akwarium obecnie to centralny punkt salonu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.