Skocz do zawartości
Słony leszcz

Używanie nazw innych forów, sklepów, marek na forum NR

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, goclik napisał:

Jedno przeczy drugiemu. Jak się mnie ktoś zapyta jakie produkty AF używam to nie mogę zrobić im wszystkim zdjęcia, natomiast wypisać już mogę? Parajona

Nie napisałam kolejnego przykladu oj przepraszam,i można ich pisać multum,w rozumieniu pkt 17 ja go doskonale rozumię,ale skoro jest malo informacji to szukaj dalej.

Podalam przyklad zrobieniu kilku fotek,czytaj ze zrozumieniem,skoro nie możesz napisać że używasz testu Colombo to zrób zdjęcie testu i napisz ze wolales wkleić zdjęcie jak napisac pasuje?

Nie rozumiesz pkt 17 lub nie chcesz zrozumieć a to różnica.

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Beti napisał:

Nie napisałam kolejnego przykladu oj przepraszam,i można ich pisać multum,w rozumieniu pkt 17 ja go doskonale rozumię,ale skoro jest malo informacji to szukaj dalej.

Podalam przyklad zrobieniu kilku fotek,czytaj ze zrozumieniem,skoro nie możesz napisać że używasz testu Colombo to zrób zdjęcie testu i napisz ze wolales wkleić zdjęcie jak napisac pasuje?

 

Potrafię czytać ze zrozumieniem. Staram się tylko pokazać, iż problem dotyczy regulaminu. Dlaczego targowisko zostało zamknięte? Bo ludzie nie stosowali się do regulaminu. Nie ważne, że w regulaminie nie było jasnych zasad co wolno, ile itp. Ale musimy go przestrzegać i basta. Podobnie tutaj. Jak sama zauważyłaś w ramach pkt 17 można zawrzeć wiele przykładów. I o tą dowolność mi chodzi. Każdy może regulamin interpretować jak chce. Jeden uzna że w ramach pkt 17 można coś zrobić, inny, że nie można, po czym wejdzie właściciel i stwierdzi jeszcze coś innego.

Ostatnio byłem w koralove w bielsku. Mimo, że mam kawałek to przejechałem się bo trafiłem "chochliki". Akcja, w której korale za około 100 zł dostałem za 7 zł. Mało tego - kupiłem również sporego quadri i kraba oshimai dostałem gratis. Więcej - do zakupów dostałem dodatkową zniżkę. Za zakupy, które powinienem zapłacić 200 zł zapłaciłem 7 zł.

Mniej więcej coś takiego chciałem napisać w swoim temacie. Czemu nie napisałem? Bo "bałem się", że będzie to w niesmak administracji. I proszę o informację czy powyższy tekst mogę dodać czy już łamie regulamin? Chodzi mi o pochwałę, nie o reklamę. ]


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, goclik napisał:

Mniej więcej coś takiego chciałem napisać w swoim temacie. Czemu nie napisałem? Bo "bałem się", że będzie to w niesmak administracji. I proszę o informację czy powyższy tekst mogę dodać czy już łamie regulamin? Chodzi mi o pochwałę, nie o reklamę.

bardzo dobry dałeś przykład:
możesz bo opisujesz w np swoim wątku byłem tak zakupiłem i ok,nie wymieniłeś 10 x nazwy sklepu celowo, nie zachęcałeś aby wszyscy w tym sklepie kupowali itp..itp
kryptoreklama to słowo które trzeba umieć interpretować w sensie (jest ciężkie)
Bardziej chodzi o linki (odnośniki) gdzie jest to napisane wyraźnie,oraz celową kryptoreklamę sklepów czy innych firm.
Niedawno pojawił się temat na forum reklamacja w "erypka" czy został wycofany? NIE pisaliście do woli nikt Wam nie zabraniał.
Proszę nie mieszajmy znów tematu targowiska w tym wątku,piszmy na temat jeszcze raz was proszę.

Można owszem podawać multum przykładów ale też proszę zrozumieć że regulamin nie będzie zawierał np 20 stron.Poproszę też właściciela forum napiszę mu czy możemy rozszerzyć jakoś pkt 17 regulaminu w taki sposób aby rozwiać wątpliwości na przyszłość.

Będzie ok?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Ci cali sponsorzy forum to pic na wodę fotomontaż ;) Nie obrażając sponsorów bo to całkiem fajni koledzy i koleżanki z którymi można na wiele tematów porozmawiać. Dlatego cały czas brakuje mi forum o akwarystyce morskiej uniezaleznionego od branży akwarystycznej bez poprawności politycznej na którym każdy sklep będzie mógł się zareklamować za darmo. Teoretycznie AR takim był choć... ale to zupełnie inne story.

Kryptoreklama - serio jak czytam takie wątki to Bareja cała gębą :) I moderatorzy w tym uczestniczą [emoji87]

Szanowni forumowicze to forum tworzycie Wy, nie mierzi Was że nie można podać linku do sklepu gdzie jest najtaniej bo to nie jest sponsor forum? Dla kogo w takim razie jest to forum? :)

Tak dla zastanowienia na niedzielne popołudnie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, VDR napisał:

Kryptoreklama - serio jak czytam takie wątki to Bareja cała gębą :) I moderatorzy w tym uczestniczą emoji87.png

@VDR chciałam pomóc aby nie snuć spekulacji i spisków do kolejnej GB.

Również nie ja stworzyłam regulamin NR ale tak go rozumię jak jest napisany.

Za chwilę dojdzie do tego że moderator nie będzie mógł się odezwać bo zaraz Cię oskarżą o udzial w dyskusji.

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=8573]VDR[/mention] chciałam pomóc aby nie snuć spekulacji i spisków do kolejnej GB. Również nie ja stworzyłam regulamin NR ale tak go rozumię jak jest napisany.

Za chwilę dojdzie do tego że moderator nie będzie mógł się odezwać bo zaraz Cię oskarżą o udzial w dyskusji.

Pozd.

 

To nie chodzi o Ciebie tylko o ogół - ja pamiętam jak było na forum jak nie było tzw sponsorów i jak jest teraz kiedy są bannery i fora/tematy sponsorskie. 12 lat na forum, setki rozmów z ludźmi spoza i z branży akwarystycznej pozwoliło mi wyrobić sobie tzw podgląd na ten rynek. I po prostu marzę o forum na którym moderatorzy są tylko i wyłącznie od tego by chamskie pyskówki ucinać w zarodku, a reszta tematów bez ograniczen. Forum dla akwarystów morskich a nie forum branżowe i dla tych co wykupili reklamę, działające pod przykrywką forum morskiego dla początkujących. [emoji51] Reklama płatna - ok w postaci baneru w eksponowanym miejscu, ale jak ktoś woli sie reklamować w postaci wpisów to czemu nie. W końcu to my powinniśmy czerpać korzysci, wiedzę itp. Forum dla akwarystów w pełnym tego słowa znaczeniu, z linkami do sąsiednich for, z linkami do sklepow, z linkami do innych serwisów bo wtedy jest prawdziwa wolność slowa. Bez żadnych ograniczen. Wiem ile kosztuje utrzymanie takiego serwisu i w tysiące złotych to nie musi iść. Wszystko kwestia zaradności i znajomości rynku. Dlatego zasłona dymna w postaci sponsorów utrzymujących serwis jest dla mnie opowieścią sci-fi. Utrzymywałem Klub Malawi na serwerach i kosztowało mnie to tylko czas na administracje serwisem. Zdaje sobie sprawe, że to jest forum ReefShopu i zasady są jakie są. Mój wpis miał po prostu zwrócic uwage, że treści na takich forach mogą być bardzo subiektywne i pod przykrywką regulaminu nie wszystkie dostępne. A to nie jest do końca fajne dla akwarysty. Dlatego wolę zloty bo tam nikt nikogo siłą nie uciszy [emoji48] 

Taki głos z "ambony" na niedzielę [emoji51]

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, VDR napisał:


Szanowni forumowicze to forum tworzycie Wy, nie mierzi Was że nie można podać linku do sklepu gdzie jest najtaniej bo to nie jest sponsor forum? Dla kogo w takim razie jest to forum? :)

Również czekam na odpowiedź;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło jejku.. Już myślałem, że kolejna gb zakwitnie, ale jakoś tam jednak temat do przodu się posuwa. Dzięki @@Beti:-)

Czyli jak rozumiem, mogę bez obaw pisać o produktach, których używam, czy skąd mam ryby, korale, sprzęt, nawet te straszne nazwy forów mogę używać, jak długo nie będzie to jakiś nachalny marketing lub celowe i złośliwe atakowanie sponsora któegoś czy forum tego, tak? Bo ja w zasadzie nie mam potrzeby robić tutaj porównywarki cen albo pręgieża dla sklepów lub producentów, którzy mi podpadli. Mnie chodzi o to, czy swobodnie mogę pisać o swoim akwarium oraz pytać innych o ich akwaria, jakich produktów używają, skąd mają zwierzaki, kto im robił akwarium, kto ich zawiódł itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś i myślę że to co przekazalam jest też jasne.

wg regulaminu który jest od 10 lat napisany,chyba że będzie zmieniony lub zmodyfikowany na obecną chwilę tak jest rozumiany.

Przecież nie można zabronić wszystkiego czy mamy pisać szyframi i domysłami NIE..forum straciłoby sens.

Na resztę sam sobie odpowiedziałeś :)

 

No tak : masz swój wątek piszesz....

Dzis kupilem sobie rybę do mojego akwarium z erybki lub reefshop do tego węgiel z firmy AF bo tak chcę lub uważam ze jest dobry.

Koniec nikt Ci głowy nie urwie :)

 

Miłej niedzieli :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wytłumaczył Chwalek i Beti  - jeśli jest normalna dyskusja, gdzie piszemy o używanych produktach czy zwierzętach to nie ma problemu z podaniem nazwy sklepu gdzie dokonało się zakupu (bez linkowania). 

Jeśli ktoś wyjątkowo zadowolony (czy też nie z jakiegoś produktu) to również nie ma problemu z podawaniem jego nazwy. Jesli pojawiają się tematy, że otworzył się nowy sklep to również taka informacja nie narusza regulaminu  - bo to jest informacja, pewnie przydatna wielu akwarystom. Natomaist licytowanie się gdzie jest drożej czy taniej z odnośnikami do innch miejsc komercyjnych to nie jest zgodne z regulaminem. I to nie jest żadna wyjatkowośc tego forum, ponieważ takie zasady panują również na innych forach, na których są reklamodawcy  i to jest całkowicie normalne. 

Jest jeszcze pewna kwestia związana z opisywaniem reklamacji w sklepach - czasem, pewne posty muszą zostać usunięte  - np. takie, które naruszają czyjeś dobre imię - w zwiazku z tym, ze my nie jesteśmy od rozstrzygania kto ma rację a kto nie , jesli dostaniemy maila z prośbą o usunięcie wątku, ponieważ wg właściciela sklepu narusza jego dobre imię to musimy to zrobić, bo do  tego obligują nas przepisy. 

Jeśli chodzi o ceny w sklepie Reefshop - Tapajos, moze umknęło Ci , ale ta lampa jest niedostępna (bez możliwości dodania do koszyka) ale dziękuję za zwrócenie uwagi, jutro pewnie uaktualnimy tą pozycję . Przed momentem wybrałam 5 bardzo popularnych produktów, których używa naparwdę każdy i ich ceny są w Reefshopie w 3 przypadkach takie sama jak w innych popularnych sklepach, 1 był o 10% droższy a jeden z nich najtańszy (brałam pod uwagę 5 sklepów - bez allegro). Nie napiszę jakie produkty, aby nie było reklamy :-) Nie wiem, jaka jest polityka innych sklepów - każdy ma swoją biorąc pod uwagę wiele czynników . My również mamy swoją politykę rabatową i ci co nas regularnie odwiedzają, wiedzą, ze zawsze można się z nami dogadać :-).  Nie można porównywac kosztów prowadzenia sklepu tylko internetowego , albo takiego który tylko sprzedaje na FB czy allegro, ze sklepem, który ma stacjonarny adres a dodatkowo prowadzi sprzedaż zwierząt - wbrew temu, co myśli wielu akwarystów sprowadzanie oraz utrzymanie zwierząt jest kosztowne i ryzykowne. 

Ale nie jest to wątek o Reefshopie.

Wracając do tematu - nie usuwaliśmy nazw innych for , sklepów, nazw produktów. Były dyskusje nt aquaforestu jak był sponsorem, przecież nie będziemy udawać , że zniknał jak przestał siE reklamować na forum. Wszystkie wskazówki związane z uzywaniem produktów, doświadczenia związane ze stosowaniem jakiejśc metody , o której była mowa na innym forum służą dzieleniem się wiedzą. I to jest super. Watki pt - : w sklepie...... była super dostawa - polecam" też czasem zostawiamy choć nie powinniśmy ale jeśli to byłą jakaś jednostkowa akcja to ok. Jak we wszystkim trzeba zachwoać wyczucie. Naprawdę nie dajmy się zwariować po raz któryś.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Irmina napisał:

Naprawdę nie dajmy się zwariować po raz któryś.

pozdrawiam

Dzięki za wyjaśnienie. Ciesze się bardzo, że zdrowy rozsądek nas nie opuszcza:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2019 o 02:50, Andrar napisał:

Witam..a ja napiszę tak...pewno nie ma to nic wspólnego z tym tematem...ale trzymalem to w sobie dosc sporo czasu..obecnie nie mieszkam w polsce...mieszkam w irlandii...tu na miejscu poleciłem lampy Pacific sun 2 miejscowym..o co chodzi zarówno oni jak i ja mieliśmy prblemy z osłonami do led...przepiękne dziury...zarówno on jak i ona "machnęli ręką i powiedzieli że się ZDARZA".....ja zadzonilem do serwisu ps...i uslyszlem za 2 szybki 150-170 zł plus przesyłka...tak mieliśmy problemy ...dlatego teraz stosujemy tylko szkło...odwiedziłem miejscowego szklarza .. powiedział...daj 2 e do puszki ....

 

 

Chodzi mi o to że ja musiałem się wstydzić za ps...bo ps jako firma po 10-18 miesiącach użytkowania lamp powinna przyznać się do błędu i sama wymienić użytkownika osłonę na szklo nie wolac chorych kwot....to tylko przykład..jeden z wielu....naprawdę jak polecalem tak teraz się nie odzywam... 

Witaj
Nie chciałem tego posta zostawić bez odpowiedzi.
Trudno mi się dokładnie odnieść do konkretnej sytuacji gdyż nie mogę znaleźć w mejlach serwisowych takie zdarzenia(z Irlandii) jednak chciałbym wyjaśnić kilka istotnych(w tym świetle) faktów.
Lampy Pacific Sun mają trzy letnią gwarancję podczas której(jak to podczas gwarancji) wszystkie elementy naprawiane/wymieniane są od ręki.

Osłony poliwęglanowe używane w lampach były od 2011 do 2015 roku(października). W wielu egzemplarzach pracują one do teraz - jedyne zgłaszane przypadki "przepalenia" zdarzały się w sytuacjach gdy osłona była brudna(zachlapana od wody/soli) i światło nie mogło się przedostać na zewnątrz. Następowało miejscowe podgrzanie osłony i jej stopienie.

Takie wypadki faktycznie były sporadyczne - i wynikała wyłącznie z faktu braku regularnego czyszczenia dołu lampy(zazwyczaj takie sytuacje działy się gdy lampa była opuszczona nisko nad wodą a np. podczas podmiany wody gdy nie pracuje pompa główna i spada poziom wody w akwarium - zaczynały chlapać na powierzchni cyrkulatory lub startowała pompa główna(której wyjścia są zazwyczaj pod lustrem wody).

Od tego czasu używane są w lampach specjalne szyby hartowane wykonywane dla nas przez firmę Węgier Glass(która m.in zajmuje się produkcją szyb kominkowych). To nie są takie zwykłe szybki "od szklarza". Takie zwykłe nie powinny być w ogóle stosowane - w sytuacji gdy się nagrzeje i pęknie - cała szyba skruszy się i spadnie do akwarium. Wyłowienie kawałków szkła będzie bardzo trudne - jeśli nie niemożliwe(w gęstej słonej wodzie szkło jest słabo widoczne).

Dodatkowo - cena szyby wraz ze specjalną ramką która umożliwa jej zamocowanie to 10,00 euro(cena detaliczna). Trudno mi się więc odnieść do argumentu o 170zł za szybkę(może kilka), jednak jeśli lampa była lampą nową(nie starszą niż 3 lata) to takie elementy wysyłaliśmy za darmo.

W tej sytuacji jak u Ciebie serwis musiał dostać informację na podstawie której stwierdził iż lampa jest po gwarancji (czyli w momencie zgłoszenia jest starsza niż trzy lata i musiała być wyprodukowana przed końcem 2015r) . Trudno mi zatem zrozumieć jak lampa mogła mieć 10-18 miesięcy w momencie zgłoszenia, być może to była lampa z drugiej ręki, może jakaś poekspozycyjna - może "leżak magazynowy". Nie wiem.

W naszej firmie bardzo mocno zwracamy uwagę na serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny - i wielu Klientów jest z nami od niemal 10 lat właśnie m.in z tego powodu(staramy się reagować bardzo szybko i rozpatrywać sprawy na korzyść Klientów).

Jeśli dostanę informacje o lampie(numer seryjny) to będę mógł sprawdzić kiedy lampa była wyprodukowana, do kogo sprzedana - oraz kiedy nastąpił kontakt z serwisem.

pozdrawiam

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Przemek napisał:

Lampy Pacific Sun mają trzy letnią gwarancję podczas której(jak to podczas gwarancji) wszystkie elementy naprawiane/wymieniane są od ręki.

Potwierdzam. Miałem awarię lampy, kontakt z serwisem, serwisant na podstawie symptomów określił co się stało, na drugi dzień dostałem kurierem część, wymieniłem i działa.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.