Skocz do zawartości
Diodon

Korale..problem

Rekomendowane odpowiedzi

:) Zrób raz test - dowiesz się jaka jest sytuacja wyjściowa.
Drugi test możesz zrobić czystej solance lub poprosić sprzedawcę o kartę charakterystyki Twojej soli.

Mając te dwa punkty będziesz wiedział co ubyło w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbanujcie mnie.....se ulzycie,ale ta banda gowniarzy,ktory tu siedzie i tylko potrafi dokuczac innym...powinna byc pouczona....bo nikomu nie wolno kogos obrazac i dopiepszac sie do jego zarobkow (tak jak ta banda to czyni) i moderatorku,nie wiem czy jestes z tego dumnny,ze na Twoim forum siedza zasrancy - zazdrosni o kazdy litr solanki u pytajacego i zaczynaja od obrazania pytajacego...czesto majac na stole sloik z solanko bo postkomunistyczy kaczorowy system nie pozwoli i m na prawdziwe akwarium---teza   obrazanie pytajacego a PYTANIE.............nie wazne.


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, chwialek napisał:

:) Zrób raz test - dowiesz się jaka jest sytuacja wyjściowa.
Drugi test możesz zrobić czystej solance lub poprosić sprzedawcę o kartę charakterystyki Twojej soli.

Mając te dwa punkty będziesz wiedział co ubyło w czasie.

DZieki.....o to jest wlasnie odpowiedz...dzieki...to jest  forumowicz,ktory odpowiada na temat za co mu dzieki...ale tu siedzia jelopy,ktorzy skacza komus do gardla.

 

4 minuty temu, Raffy14 napisał:

Ten typ tak ma, typowy polaczek za granicą hahahaha pozdro!!!

Tylko,ze ja nie posmierduje komunizmem jak ty sieroto....bo juz 35 lat w RFN i chlopczyku mozesz sobie krzyczec ale zawsze zostaniesz mierna cioto tego systemu

 


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Diodon napisał:

bo juz 35 lat w RFN

szkoda ze mentalnie nic się nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wy weszliscie przed paroma latami do Europy,,,,,ale od d*py strony.....hahaha zrejcie dalej smalec i slonine buraki

 


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie ten "wątek" i zastanawiają mnie dwie rzeczy.

1. Po jakiego grzyba ktoś próbuje pomagać takiemu chamskiemu burakowi. 

2. Gdzie są moderatorzy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra...ide spac,mam nadzieje,ze jutro rano zostane zbanowany przez takiego samego buraka jak wy.

wale  to..........................zapytalem tylko o cos.................zasrancy podeptali co innego..czyjas godnosc............h wam w D komunisci

dobranoc

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diodon - usuń te metalowe opaski z węża od pompy obiegowej. Korozja jest widoczna i nie wpływa pozytywnie na system.

Być może doszukujesz się problemów w soli i konsumpcji - a nie koniecznie tam leży błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wszytko tłumaczy .

Mowa o sumpie . - 1000L i takie wtopy . 

Co tu tłumaczyć . 

1318a0ca2a3ba.jpg

 

https://zapodaj.net/1318a0ca2a3ba.jpg.html

 

4 minuty temu, chwialek napisał:

Diodon - usuń te metalowe opaski z węża od pompy obiegowej. Korozja jest widoczna i nie wpływa pozytywnie na system.

Być może doszukujesz się problemów w soli i konsumpcji - a nie koniecznie tam leży błąd...

Piotrek ;) 

Pytanko .

To jest cały sump ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy pompie to akurat widać na pierwszy rzut oka - może tu być więcej "kwiatków"


c8891a057f717.jpg

Co to za kwadratowe pręty nad caulastrea powyżej 27/10/2019 oraz u góry zdjęcia mniej więcej w tym samym pionie?



479aefe38edc4.jpg

Tu nad imperatorem też coś pionowego nienaturalnie wyglądającego wisi. Tworzywo czy metal?

Ogólnie usuń cały metal mający kontakt z solanką. Przejrzyj wirniki pomp cyrkulacyjnych, odpieniacza i obiegowej.

W sumpie działa odpieniacz Tunze 9012 ? nie jest on przypadkiem zbyt słaby do pociągnięcia tak skonstruowanego systemu... Niby masz sporo skały, duży obieg wody i na zdjęciach widać niewiele ryb ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialek nie warto... Przejrzy sobie historię gościa na forum. Już rok temu pisał o tym samym problemie. A z wszelkich wpisów wychodzi raczej poziom buca i buraka...  Moim zdaniem sprawa dla @@Beti, @Tester, @Irmina, @Przemek. Wszak w Wielkiej Europie są dostępne Wielkie Europejskie Fora internetowe o tematyce morskiej...

 

Tylko tego życia szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dadario napisał:

życia szkoda...

i dlatego warto.

A ogólnie to w całym temacie padło sporo zbędnych słów, odesłań i epitetów.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcia ma pewnie wyzerkę 

Odpienek swoja droga . 

Sump mały .

Pompa obieg .? 

Cyrkulacja ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak kultury w Twoich wypowiedziach świadczy o tym że 35 lat w RFN nie uczyniło Cię bynajmniej światowcem.

Odpocznij sobie przez dwa tygodnie. Może zrozumiesz że pieniędzmi natury nie oszukasz


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Diodon napisał:

dobra...ide spac,mam nadzieje,ze jutro rano zostane zbanowany przez takiego samego buraka jak wy.

Naprawdę? :D

to w promocji do urlopu dorzucę słodkiego buraka..oj przepraszam banana.

Powodzenia w RFN


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2019 o 11:44, Diodon napisał:

Wiadomo,ze podmiany sa zawsze skuteczne,ale troche szkoda mi co tydzien 100 litrow do kibla spuszczac.

Wiadomo,ze wzucajac nowa sol z podmiana,dodaje  jakis suplement o , ktorym nie wiem....wiec tu wlasnie jest pytanie jaki ?

Wiem,ze niektore korale nie lubia za czystej wody jak Euphilie,ale nie moge pojac jak twarde rosna a miekkie stoja ......wydawalo by sie,ze woda ok.

 

1,025 soli

CA---450

MG -- 1300

No3 i no2 w normie

KH --- 8

Tak na szybko u mnie wyglądało to tak: pełny balling z micro af w komponentach, co miesiąc testy icp żeby wykryć zużycie micro, standardowe testy raz w tygodniu (kh, po4, zasolenie, no3). Po czterech testach icp udało się ustalić zużycie micro w oparciu o kh. Obecnie na 100l w obiegu dozuje jak powyżej napisałem pełnego ballinga (lanie każdego po równo żeby zachować jak najlepszą równowagę jonową) i obecnie uzupełniam następujące preparaty od pół roku tak samo: codziennie po jednej kropli af micro e, żelazo, build; 5x w tygodniu po kropli af stront i potas;  2xna tydzień po kropelce af jod i fluor oraz molibden z tritona; ppd pompy dozujace mam wpięte jeszcze siarkę tritona (0,6ml na dobę) oraz bor tritona (0,4ml na dobę). Puki co wg marinlabu wszystkie wartości utrzymują się na stałym poziomie. Obecnie wykonuję testy icp co 2 miesiące i parametry są bez zmian. Jeśli kh zacznie swirować to przeliczę wg tego parametru dozowanie całej reszty i wrócę do comiesięcznych testów icp aby znowu ustalić właściwą dawkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dla syna napisał:

Tak na szybko u mnie wyglądało to tak: pełny balling z micro af w komponentach, co miesiąc testy icp żeby wykryć zużycie micro, standardowe testy raz w tygodniu (kh, po4, zasolenie, no3). Po czterech testach icp udało się ustalić zużycie micro w oparciu o kh. Obecnie na 100l w obiegu dozuje jak powyżej napisałem pełnego ballinga (lanie każdego po równo żeby zachować jak najlepszą równowagę jonową) i obecnie uzupełniam następujące preparaty od pół roku tak samo: codziennie po jednej kropli af micro e, żelazo, build; 5x w tygodniu po kropli af stront i potas;  2xna tydzień po kropelce af jod i fluor oraz molibden z tritona; ppd pompy dozujace mam wpięte jeszcze siarkę tritona (0,6ml na dobę) oraz bor tritona (0,4ml na dobę). Puki co wg marinlabu wszystkie wartości utrzymują się na stałym poziomie. Obecnie wykonuję testy icp co 2 miesiące i parametry są bez zmian. Jeśli kh zacznie swirować to przeliczę wg tego parametru dozowanie całej reszty i wrócę do comiesięcznych testów icp aby znowu ustalić właściwą dawkę. 

Kolega i tak tego raczej nie przeczyta. A poza tym szkoda prądu na dyskusje z nim. 

@@Beti może zamknąć albo usunąć ten cyrk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami to dobrze że co poniektórzy z naszego kraju wyjechali,szkoda tylko że robi nam za granicą taką a nie inną reklamę.Jak mówi przysłowie"Zły to ptak, co własne gniazdo kala".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tym temacie już tak zostalo dużo napisane że brak słów,aby nie robić dalszego off-topu zamykam.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.