Skocz do zawartości
barto125

Czy jest na sali ktoś obeznany z RODO?

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanie mam, w sumie tak z ciekawości.

Rejestruję się w sklepie internetowym, akceptuję regulamin, podaję swoje dane osobowe włącznie z numerem telefonu w celu realizacji zamówienia.

Następnie na ten numer dostaję telefon z informacją przekazaną niemiłym tonem, gdzie osoba ze sklepu jest niezadowolona z opinii jaką wystawiłem na temat sklepu.

Czy wolno im w taki sposób wykorzystywać mój nr telefonu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co jest w regulaminie. Jeśli jest, że dane osobowe będą wykorzystywane do realizacji zamówień, to wtedy przekazywanie innych treści jest niezgodne. A jeśli w regulaminie jest, że dane będą wykorzystywane również do innych celów, np. do kontaktu bezpośredniego, marketingu czy pozyskiwaniu opinii na temat sklepu/produktów -  to mogą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest:

10.4. Dane Osobowe przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez Użytkownika oraz w przypadkach, w których przepisy prawa upoważniają Administratora do przetwarzania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub w celu realizacji zawartej pomiędzy stronami umowy.

10.7. dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza np. w celu dokonania procesu obsługi kontaktu informacyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co jest w regulaminie. W "zgodzie na przetwarzanie" musi być wyraźnie i jasno przedstawiony cel i zakres przetwarzania danych. Jak wyraziłeś zgodę tylko i wyłącznie na przetwarzanie danych w celu realizacji umowy zakupu, to nie ma znaczenia co sobie tam jeszcze sklep w "regulaminie" napisał. Jak w regulaminie jest jest coś dopisane, to regulamin jest zwyczajnie niezgodny z prawem (czyli po prostu kolene naruszenie), bo zgodnie z prawem cel i zakres przetwarzania ma być jawnie przedstawiony w "zgodzie". Jak chcą wykorzystywać dane do marketingu, przekazywać je innym firmom, statystyki robić, archiwizować - muszą być te cele jawnie wskazane w zgodach i musisz się na to zgodzić jawnie. Nie ma czegoś takiego, jak zgoda domniemana., wynikająca z jakichś innych regulaminów, zapisów itp  Jedyny wyjątek, to przetwarzanie wynikające z przepisów, np nie musi firma pytać o zgodę na przechowywanie faktury, bo tego wymagają od niej przepisy. Także spoko możesz to zgłaszać do UODO, jak Ci się chce.

Ja ostatnio miałem akcję, ze po zakupie w skpelie internetowym zacząłem dostawać mejle od opineo czy jakoś tak, żeby wystawić opinię do zakupu. Napisałem do sklepu, że nie wyrażałem zgody na przekazywanie moich danych nikomu itd itp.., podobnie do "opineo" że mają zaprzestać przetwarzania i usunać moje dane. Odpowiedź, żeby wejść w linka i odhaczyć. Ja na to, że nie "zahaczałem", to i "odhaczać" niczego nie mam zamiaru, oraz że proszę o podejście do tematu poważnie bla bla bla... No i przestał przychodzić spam.

Generalnie, większe, poważniejsze firmy coraz poważniej podchodzą do rodo. Poleciały już pierwsze kary i dociera, że to jednak nie żart i przepisy będą egzekwowane. Wiadomo, małe firemki często nadal żyją w nieświadomości lub w jakichś własnych interpretacjach. Ze swojego życia zawodowego (korporacja) mogę powiedzieć, że jestem katowany rodo do niemożliwości, szkolenia, elerningi, instrukcje, procedury.... bo dla dużej firmy, szczególnie międzynarodowej grupy rodo to bardzo realne ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.