Skocz do zawartości
Dejvix

Prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Ma wyraźnie zaznaczone czarne oczy i szczecinki ale wieloszczet to to raczej nie jest

E3B25417-B26A-4E5B-A9CC-8E54404E5D9E.jpeg

I jeszcze czułki   

E5934589-2646-4A8E-AA4F-48DDFAEB5855.jpeg


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To też jest wieloszczet któraś z dużych odmian.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten to mi się kompletnie nie podoba. Ja bym go eksmitował profilaktycznie. Ta jego głowa wygląda jak u eunice centralnie. Skąd taki wynalazek dorwałeś?

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eunice gigantea ?

Jeśli chcesz eksmitować zapytaj @TMK być może przygarnie stworzonko.

Przy okazji zerknij w temat.

 

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc eunice;€, wyszlo po tygodniu z zywej skały ma czarne szczeki ktorymi obgryza skale, paskudny jest. Udalo mi sie zrobic lepsze foto

79B66778-7167-4397-AAC3-3489C7B9ADBC.jpeg

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takiego okazu to jeszcze nie mialem, zanim wpuszczę korale eksmituje go ale to za jakis czas


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.reeflex.net/tiere/3249_Eunice_sp_01.htm

taki sam jak na fotce

zidentyfikowany kosmita

dziekuje wszystkim za pomoc ale reki juz do akwa nie włożę, moze ktoś chętny;D

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego miałem a nawet powiem identycznego siedziała  w skale ( jak schodek ) i w tym miejscu jaka by rybka się chowała to znajdowałem padnięta  raz nawet Cubicus miał jak by drgawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dejvix napisał:

No takiego okazu to jeszcze nie mialem, zanim wpuszczę korale eksmituje go ale to za jakis czas

Zrobisz jak uważasz, ale wieloszczety to pożyteczne zwierzaki. Wyjadają resztki, padlinką też się zajmą, oczyszczają powierzchnię skały, drążą w niej korytarze (jedno i drugie poprawia właściwości filtracyjne skały), rozmnażają się w akwarium (a komórki rozrodcze i larwy to darmowy żywy pokarm dla korali). Ataki na ryby... to chyba jakieś wyjątkowo duże sztuki by musiały być, bo "zwykłe" wieloszczety są raczej płochliwe, zaatakować to mogą co najwyżej kiełża i to też wątpię. Co do wkładania łapek do akwarium - w ogóle najlepiej nie wkładać bez potrzeby. A jak już trzeba, żeby np przykleić korala do skały to się wieloszczetów nie ma co obawiać. Jedyne co to przy jakimś przestawianiu skały i robieniu grubszej demolki, ale do takich prac to, niezależnie od wieloszczetów, warto założyć rękawiczki.

A że niezbyt urodziwa sztuka? Trochę Kwestia gustu, trochę kwestia skali. Nie rób mu zbliżeń makro, to aż tak jego "uroda" nie będzie w oczy kłuła. Za to może to być świetny straszak, żeby dzieciaki nie wkładały łapek do akwarium:devil: Jeszcze tarantula do szafki pod akwarium i można by być prawie spokojnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Zrobisz jak uważasz, ale wieloszczety to pożyteczne zwierzaki.

Co ty Słony opowiadasz? To jest eunice, zacznie mu polować na ryby  i resztę życia jak podrośnie. To jest drapieżnik, musi jeść mięso.

Tu masz filmik @Panoramiks200 :

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Co ty Słony opowiadasz? To jest eunice, zacznie mu polować na ryby  i resztę życia jak podrośnie. To jest drapieżnik, musi jeść mięso.

Ale Ty serio? Stwierdzone to jakoś faktycznie przez kogoś, że wieloszczet zaatakował rybę w akwarium? Eunice faktycznie nie mam... no nic, kolega i tak zrobi po swojemu, pewnie wywali

19 minut temu, katani napisał:

Tu masz filmik

No brzydki. Ale ryby żadnej na filmiku nie upolował. No i to nieźle wyhodowana sztuka:-) Żeby nie było, sam się spotkałem z opiniami, że eunice/bobit jest niebezpieczny... ale wszędzie to takie trochę powtarzane opinie albo filmiki z odłowionym wyrośniętym, niezbyt ślicznym robalem.

Tak czy inaczej, takiego metrowca sam bym nie trzymał, ale puki jest mały, raczej nie jest aż tak groźny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem za @katani

Co do robala śliczny jest...

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, chwialek napisał:

odpowiem za @katani

Wow! Mocne. No dobra, dobra, macie rację:-) W takim razie przepraszam za zamieszanie. Przynajmniej czegoś się dowiedziałem:-)

A jak już do tego doszliśmy, z ciekawości, jak się odławia takiego gagatka? Takie "zwykłe" wieloszczety (eurythoe) to nigdy nie wychodzą całe ze skały, przynajmniej u mnie, więc się zastanawiam, jak złapać takiego robaczka? A może do pułapki (czyli w najprostszej wersji - pudełka z dziurką i przynętą w środku) jednak wpełznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciągnąć skałę w której siedzi. Chyba nie ma innej opcji. Potem albo go wydłubać, albo do słodkiej wody i sam wyjdzie, ewentualnie zadipować całą skałkę.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem:

Ale zaczął bym od czegoś prostszego, ala dzieło @silvia W sumie ma to sens, że jak w środku pułapki będzie skała/ceramika, to wieloszczet wpełznie cały do środka.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Grzesiek takie cudeńko zrobił i świetnie działało. Na normalne wieloszczety to świetnie działa. Ale Eunice po 1 do tego nie wlezie, po drugie może być za duży.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Weź teraz tak nad nim w akwa palcem przejedź i Ci twój cień zobaczy :blink:

Strach sie bac;) moj ma z 7cm a kto wie ile w skale:/


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci koledzy wyżej napisali ... wywalaj do kibla czym prędzej ... najlepiej jeszcze poćwiartuj i spal w piecu.

Jak będzie to zwykły wieloszczet to nic pięknego nie straciłeś ... przywleczesz ich jeszcze setki ... natomiast  jak będzie to Eunice to ciesz się że udało ci się eksmitować tego dziada bo miałbyś później poważne problemy z żywym inwentarzem w akwarium.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wyzej pisalem eksmituje zanim wpuszczę korale i ryby ale napewno nie poćwiartuje:unsure: brrr,razem z pułapką wywale;))


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, poćwiartowalem gada. 
Zrobilem pulapkę i zwiabiony wychylił się ze skały, miał chyba z 15cm a nie wiadomo ile jeszcze w skale. Cały nie wszedłby do pułapki, skubaniec trzymał sie skały za kazdym podejsciem, a troche to trwało-az mnie głowa rozbolała od tego pochylania się nad akwarium;( Delikatny ruch i od razu sie chował. Nie mialem pęsety więc w ruch poszły nożyczki. Nie wiadomo ile jeszcze mialbym takich szans. Ciach i odpłynał,  reszta sie skurczyla do skały. To co pływało próbowało sie schować, nie moglem mu na to pozwolic i jeszcze raz ciach. Niestety resztki powedrowaly gdzies w skałe, teraz sie zastanawiam czy sie nie rozdwoi i nie odrosnie

 

4BC8CD67-C676-447A-81EA-A136D37070FD.jpeg

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jeszcze raz udalo mi sie uciac to glowa ale znalazlem gdzies na forum takie stwierdzenie

„Pierścienice mają budowę segmentową homonomiczną ale ze zróżnicowaną budową i specjalizacją. Posiadają otwór gębowy i dobrze rozwinięty układ krwionośny. Więc przecięte na pół na pewno umierają. To samo dotyczy dżdżownicy.”

Tak czytam o tej regeneracji i nie jestem pocieszony. Czyżby to nie koniec? 

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.