Skocz do zawartości
atk

Sprawdzony i dobry sprzęt/komputer do pomiarów parametrów wody

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, wiesiektbg napisał:

Czekam 4 miesiące, ale w międzyczasie testuję to, co mam - napisałem to wyraznie w moim temacie. Producenta informuję o wynikach, gościu dopracowuje sprzęt i jak ma coś konkretnego, to mi wysyła. Samo wytworzenie sondy jonoelektywnej to nie takie "op-siup". Poza tym, jak niektórzy wiedzą, człowiek ma poważne problemy osobiste, wiec trzeba trochę cierpliwości i wyrozumiałości. Teraz czekam na najnowszy zestaw sond i będę testował. 

Co do kolegi sith 114, to napisałem mu wyraznie, że sprzęt jest w fazie testów - przynajmniej z mojej strony (jak zapewnił mnie producent, zestaw sond, które otrzymam i komputer, który mam to produkt finalny i zmianie będzie ulegało jedynie oprogramowanie). Napisałem też, że nie namawiam go do zakupu. Chciałem jedynie zasygnalizować, że coś takiego jest na rynku i ze warto obserwować jak sprawa sie potoczy. A co do "pomysłowych dobromirów", to kiedys grupa pewnych "dobromirów" w garażu produkowała komputery - teraz jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Też zaryzykowali i zainwestowali w to swoją kasę - może właśnie dlatego odnieśli tak wielki sukces! Nie obrażajcie wiec człowieka, który stara się coś ciekawego zrobić, bo jeśli to naprawdę okaże się naprawdę porządnym sprzętem, to co?... łyso będzie. Nikogo tu nie bronie i nikogo nie reklamuję. Staram się tylko dać szansę drugiemu człowiekowi, a jeśli uda mu się stworzyć coś ciekawego i użytecznego, to chyba wszyscy na tym skorzystamy.

 

Słuchaj, nie napinaj się tak. Pierwszy ARM miałem prawdopodobnie (bo nie chce mi się sprawdzać), ale jeszcze przed Twoją rejestracją na forum. Potem przez moje ręce przeszło kilka innych urządzeń, poprzez STA (co najmniej 3 modele), Skalara i skończywszy na NEMO - celowo opierałem się na projektach pasjonatów.

Być może ARM ma potencjał i w końcu stanie się dopracowanym i niezawodnym projektem. Tego życzę z całego serca. Fajnie że pomagasz w testach, ale do chwili kiedy projekt nie zostanie zakończony w wersji działającej - potwierdzonej przez Autora, to nie wkopuj kolejnych ludzi, chyba że poręczysz osobiście za urządzenie i np. będziesz w stanie odkupić je od gościa, jeśli okaże się że są jakieś problemy.

ps. osobiście polecił bym NEMO, ale chyba nowe już są nie do dostania. Co prawda nie mierzy azotu, fosforu czy wapnia, kawy też nie parzy, ale resztę robi na tyle dobrze że zapominałem że go mam. A obecnie będzie obsługiwał dwa zbiorniki :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, wiesiektbg napisał:

Von Braun też musiał ro***erdolić wiele rakiet, zanim wysłał ludzi w kosmos

Nie wiem czy twórca tegoż cudownego sprzętu chciałby być porównywany do nazisty który był wynalazcą V2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 29.10.2019 o 23:30, atk napisał:

 

co możecie polecić sprawdzonego (jakiś komputer lub coś innego) do pomiarów:

 

tego zobacz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.