Skocz do zawartości
meyger

Wala z apitasią. I małe pytanie związane z nim.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam takie pytanie, jeżeli będę walczył z apitasią octem i kwaskiem cytrynowym. Mogę zaszkodzić koralowcom i ogólnie życiu w zbiorniku ????

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz ich dużo i nie przesadzisz z octem to akwarium da radę, nie napisales tez jak duże jest to akwa, poczytaj o occie jako pozywce dla bakterii. Jak masz ich dużo to lepiej kupić krewetki które wyjedzą aiptasie


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie masz ich dużo i nie przesadzisz z octem to akwarium da radę, nie napisales tez jak duże jest to akwa, poczytaj o occie jako pozywce dla bakterii. Jak masz ich dużo to lepiej kupić krewetki które wyjedzą aiptasie
Zbiornik to kostka 60x60x60 + sump razem 250L.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dawkowanie octu, mysle ze jednorazowo okolo 5ml nie powinno zaszkodzić, ale lepiej doczytaj.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie. Poczytam

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytępisz ich tak. 

Zagadaj do Sexy Krewetki i przy Twoim litrażu weź z 6-8 bogessi czy seticaudata. Wtedy użyj lemon juice czy czegokolwiek chcesz, krewetki opitolą zarodniki i ewentualne małe ukwiały. Bez czyścicieli tylko rozdmuchasz plagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Nie wytępisz ich tak. 

Zagadaj do Sexy Krewetki i przy Twoim litrażu weź z 6-8 bogessi czy seticaudata. Wtedy użyj lemon juice czy czegokolwiek chcesz, krewetki opitolą zarodniki i ewentualne małe ukwiały. Bez czyścicieli tylko rozdmuchasz plagę :)

uważam identycznie  ,duze na jakiś czas znikną ale później pojawia się w jeszcze większej ilości,musisz mieć coś co je będzie zjadało je na bierząco .

 

A co do głównego tematu i do octu to moim zdaniem są to zasłyszane wieści  marnej treści zresztą tak podobnie jak niby wrząca woda ....Jak już chcesz pozabijać duze aiptasie to kup preparat dedykowany do zabijania aiptasi .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wielkie można spokojnie w otwór gębowy sokiem cytrynowym albo wrzątkiem, uszkadza je to i rozrywa. 

Aczkolwiek ja używam Joe's Juice na duże a małe są opitalane powoli przez krewetki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem kwaskiem cytrynowym. Zrobiły się z nich flaki.
Miałem już że 3 brzydale i krewetki ale nie jadły. Na szczęście mam , może jak się udało to miałem naliczonych 9 sztuk. A jak nie pomoże to, na drugi ogień pójdą ślimaki. O ile je dostanę [emoji12][emoji12][emoji12]

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo ryby i krewetki karmiłeś. 

Moje na drugi dzień obróciły małe różyczki które były z tyłu gdzie się schowały krewetki po aklimatyzacji a teraz powoli znikają małe nie daleko od ich kryjówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to szacun dla nich.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja większość pozbylem się joes Juice ale używałem ighly 12mm a nie aplikatora mam też dwie krewetki coś tam wcinaja ale  tylko mniejsze atasie, zakupiłem chelmona ale.... I tu jest problem  bo apasia go wogole nie interesuje natomiast goniopora różowa która mi w końcu po kilku tyg się zaczęła pomalować została pozbawiona kilku polipow przez ów chelmona i znów się schowała. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to jest niestety loteria jak z brzydalem. Może go sprzedaj i kup innego :)

Krewetki dużych nie ruszą raczej... Też mam jedną dużą w miejscu gdzie nie sięgnę ale poza makro glonami nic tam nie mam i nie będę mieć więc niech sobie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem. To jedyna nadzieja z ślimakami. Tylko jest jeden problem, jak się kończy apitasia to ślimaki też. A koszt jednego to koszt od 40 do 50zł. I też musi być ich kilka. [emoji853][emoji853]

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem 2 razy ślimaków. Za każdym razem po kilku dniach nie było po nich śladu a różyczki rosły. Krewetki wurdemanni się u mnie sprawdziły. Teraz są 2 i utrzymują aptasię w ryzach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Nie wytępisz ich tak. 

Zagadaj do Sexy Krewetki i przy Twoim litrażu weź z 6-8 bogessi czy seticaudata. Wtedy użyj lemon juice czy czegokolwiek chcesz, krewetki opitolą zarodniki i ewentualne małe ukwiały. Bez czyścicieli tylko rozdmuchasz plagę :)

Tak jak kolega pisze ja mam 3 sztuki od Konrada i wpierdzielily wszystkie róże. Wcześniej kombinowalem z kwaskiem i joice juice ale efekt był odwrotny, mnozyly się jak szalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie - 2 wundermani ogarnęły w tydzień ze 30 małych różyczek i więcej nowych nie widać. Co ciekawe - corynacis nie ruszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J/w koledzy napisali ... na aiptasie tylko krewetka względnie sprawdzony Chelmon. Reszta to tylko pół środki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zbiorniku porządek zrobiła Auriga.  Wcześniej próbowałem walczyć Red Sea Aiptasia X ale to jak walka z Hydrą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na tyle wielki zbiornik to fakt :)

Chociaż aiptasia to jest nieźle dziadostwo. Oststnie nabyłem Euphyllie od kolegi z Gda i zauważyłem, że pozbył się rybek. Już zapomniał, że ma aiptasia w zbiorniku a ja mu jedną wypatrzyłem. Po 2 tyg od usunięcia min chelmona różyczki tadaaam rosną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.