Skocz do zawartości
Chudzina

Pierwsza solanka 200L w życiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jako że zaraziłem się morszczyzną i postanowiłem założyć zbiornik wybór padł na kostke o wymiarach 90x50x50.

Wszystko już podłączone i zalane solanką.

11 dni i nadal żadnych zmian w akwa.

tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

 

20191105_195919.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie na start lejesz? Bo jak to był suchy piasek i sucha skała to nic się nie wydarzy :)

Dodatkowo warto dorzucić parę kawałków ożywionej skały, zlać z 20 litrów wody i wziąć od kogoś z podmianki oraz dorzucić kilka kubków z czyjegoś zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała sucha, piasek żywy. Bakterii nie leje ale właśnie czekam na wode z podmianki. Mam takie ambitny plan działania bez chemii zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa narazie DIY ale planuje ledową na akwa ale trzeba nazbierać kase.

A Pompa niestety musi zostać z przodu bo nie ma możliwości przypięcia jej od boku jak narazie bo źle zrobiłem szafke na akwa i muszę ją przerobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek żywy, w sensie z działającego akwarium, czy ten pseudożywy z worków w sklepie?

Mówię pseudo, bo życia w nim żadnego nie ma, poza podobno bakteriami. Ale tu też mam zagwozdke, jakie bakterie tam się ewntualnie znajdują, o ile faktycznie się znajduja. 

Najpewniej jest wziąć kubek piachu od kogoś z działającego zbiornika, albo kawałek skaly. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudo żywy. I tak zrobię wezmę skalę i piasek od kolegi z akwarium

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cyrkulator z przodu i tak spokojnie możesz zdemontować,bo przecież żadnego życia nie masz,a wodę spokojnie wprawia w ruch pompa i ten drugi cyrkulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem czy aż dwa cyrkulatory są potrzebne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy piasku i tym akwarium na pewno. 

Kurde ja w swojej mini kostce mam dwa hehe. 

Nie ustawisz jednego cyrkulatora w taki sposób żeby nie było martwych stref. No ale to moje zdanie. 

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium. Ale nie wydaje wam się że trochę mało skały?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało mało właśnie dzisiaj zakupiłem więcej i już się problem pojawił z ustawieniem. Było dobrze. Dołożyłem  poprzekladalem i wygląda jak kupa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sucha skala, wyjmij z akwa i układaj na jakimś stole na sucho, na kartonie i wymiarach akwarium. Łatwiej pójdzie i mniej stresu że gdzieś pukniesz w szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Dołożyłem 10kg skały ułożyłam na nowo i teraz mi się podoba.

Dodatkowo zastosowałem bakterie microbe Life Special blend. 

Oraz wpadła woda z podmianke od kolegi. Narazie cisza nic się nie dzieje.

20191111_100305-2822x2117.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafeczka troszkę za niska. Ciężko ci będzie przy obsłudze sumpa. Przegrode tą po prawej dałeś za wysoko. Tej po lewej dokładnie nie widzę, ale jeśli jest też do samej góry sumpa to źle. Nie możesz teraz dawać do tych wąskich przegród waty. Jak ci się przypchają i nie zauważysz. Woda może się wylać z sumpa. Grzałke daj do sumpa lub jak ja mam do komina. Ale musi ona mieć zabezpieczenie przed pracą bez wody. Ładnie teraz wygląda ułożenie skały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szafki to będę ja robił na nowo Ale jak zrobię ja wyższą to będę musiał z drabiny obsługiwać akwarium. Co do sumpa to robili  to w sklepie i myślałem że będzie ok.  Lewa jest na takiej samej wysokości. Tak mi się wydaje że coś jest nie tak bo przez dsb prawie wcale nie ma przepływu. Chyba że mam zle pompę ustawioną.

Grzałka mogę dam do komory z odpieniaczem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja szafka ma 90cm wys. A akwa 50 i korona ok 12cm;). Korona przy pracach jest zdejmowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie , wirniki w tych cyrkulatorach , u mnie były metalowe i rdzewiały :)


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fidelart napisał:

Sprawdź sobie , wirniki w tych cyrkulatorach , u mnie były metalowe i rdzewiały :)

Mówisz? Mi to na rdze nie wygląda. Ale sprawdze co tam siedzi w srodku. A nie beda to jakies okrzemki albo cos bo duzo tego jest i na skalach i na piasku

20191121_204820-1200x2133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.