Skocz do zawartości
Pokolec

Identyfikacja glonu

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o identyfikację. Wygląda jak nitkowaty glon ale wieczorami wypuszcza długie włosy które z prądem wody rozchodzą się po całym zbiorniku i rosną. Nic z mojej obsady tego nie zjada. Jedynie jeżowiec, ale to bardziej przypadkowo. Ogromna prośba o pomoc, co to jest i jak się tego pozbyć ?

2363135723753935899.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś mówili że to wrangelia.

O mało nie zlikwidowałem baniaka przez to gówno, rosło na koralach na szybach na wszystkim.

Jak to kiedyś Łukasz z Akropory powiedział albo magnez w granicach 1600 albo jakiś ślimak z Meksyku.

Wygląda dokładnie jak to u mnie, szczerze współczuję.

http://www.starfish.ch/c-invertebrates/plants.html#Wrangelia

 

 

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Artur32 napisał:

O mało nie zlikwidowałem baniaka przez to gówno, rosło na koralach na szybach na wszystkim.

Jak sobie z tym poradziłeś?

Aktualnie wahnięcia systemu spowodowały skok Mg do wartości ~1600 i faktycznie zahamowało rozrost.

Natomiast nie wiem ile taki stan potrwa i czy wysoki Mg nie będzie miał wpływu na zdrowie koralowców. Dziadostwo rośnie w oczach i  wszędzie. 

21 godzin temu, Tester napisał:

Callithamnion? - potrafi przyjmować różowy kolor choć często jest po prostu brązowy

 

Obawiam się ze to nie to.

Edytowane przez Pokolec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem magnez chlorkami w okolicy 1600 a potem żeby nie spadało uzupełniałem Mg preparatem Kent.

Mg możesz podnieść spokojnie do 1600 - 1800 nic się złego nie stanie.

Dziadostwo odeszło w parę tygodni i nigdy nie wróciło a tę samą skałę mam już 7 lat.

Ślimaka sobie odpuść bo to bez sensu, będzie odrastać a rośnie jak sam wiesz wszędzie.

Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zszedł glon odczekałem trochę i przestałem dodawać Mg.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szło ku lepszemu, ale teraz znów kontratak :/ Spadł mi Mg , dodatkowo miałem cyjano, które zapewne przydusiło ten glon, cyjano zniknęło glon wrócił :/ Wpuściłem do akwa Dolabelle i ładnie wcina to dziadostwo.  Ale nie wyrabia się ze wszystkim. Nie wiem co dalej.

Tak wygląda cała skała, dodatkowo rosnie to coś również na koralach, w miejscach gdzie jest martwa albo juz prawie martwa tkanka. Pomocy.

IMG_20191212_221300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten glon codziennie wieczorem robi się ciemniejszy na końcu i wypuszcza cieniutkie nitki, które pływają po akwarium łapiąc się wszystkiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.