Jump to content
Sign in to follow this  
klocek1973

Czy odsysac dno

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mama pytanko,odnosnie czyszczenie piasku a w zasadzie odsysanie piasku ,mialem baniaczek 1200 litrow z pyszczaczkami tam to przy podmianie to  robilem ,to mam 310l w obiegu od lutego i nie wiem czy w morskim odsysanie czyszczenie piasku jest wskazane , podmianke robie okolo 30litrow tygodniowo, dodam fotke czym to odsysanko mam na mysli. dzieki z gory za podpowiedzi pozdrawiam

IMG_20191107_080524.jpg

Pytasz o usunięcie czy odmulanie? Piasek w morskim też się oczyszcza. Oczywiście w miejscach gdzie masz dostęp. Dlatego prócz odmulania dobrze jest wpuścić do systemu zwierzaki czyszczące podłoże (ślimaki, rozgwiazdy) 

27 minut temu, klocek1973 napisał:

nie wiem czy w morskim odsysanie czyszczenie piasku jest wskazane ,

nawet MOCNO zalecane :)

pawellb  tak pytalem o odmulanie  dzieki za podpowiedzi

Ja odsysam przy podmianie (oczywiście nie cały) i płucze w wodzie. Mimo, że piasku nie mam dużo (1-2 cm) i ściągam nie wiele, to po takim płukaniu z wody robi się herbata. Gdyby nie to, że akwa bez piasku kompletnie mi się nie podoba to już dawno bym się go pozbył.

9 godzin temu, goclik napisał:

Ja odsysam przy podmianie (oczywiście nie cały) i płucze w wodzie. Mimo, że piasku nie mam dużo (1-2 cm) i ściągam nie wiele, to po takim płukaniu z wody robi się herbata. Gdyby nie to, że akwa bez piasku kompletnie mi się nie podoba to już dawno bym się go pozbył.

Ja mam około 1,5-2 cm  aragonitu odmulam go ale nie zciągam z akwa i nie płuczę ,szkoda mi pożytecznego zwierza w nim żyjącego   poza tym obserwacja tych wszystkich żyjątek sprawia mi dużą frajdę :) 

Ja w pierwszym zbiorniku przez dwa lata piachu nie ruszałem, ślimaki kopały. W obecnym, od roku piach nie był ruszany, jedynie rozgwiazda go przekopuje i szczerze mówiąc nie mam zamiaru go ruszać :)