Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Beti napisał:

Widzisz, ostatnio się  tyle dzieje ze zapomniałam coś dodać ,

aktualnie akwarium przechodziło mały eksperyment, mianowicie od trzech miesięcy nie podmieniłam wody i wyłączam na noc odpieniacz w ramach testów i różnych tutaj opinii z forum, jeden podmienia wodę drugi nie, jedni maja odpieniacze jedni nie etc…

zapewne nie jeden zada pytanie po co lub czy nie ryzyko, ale uznałam ze w tak dużym zbiorniku ustabilizowanym zaryzykuje.

Na moje oko jeszcze bez okularów stwierdzam ze korale dostały większego kopa w przyrostach akwarium zarasta w oczach. Parametry dozowania różnych płynów były w tym czasie dwa razy korygowane, brak podmian i odpięcie odpieniacza na 12h nie zanotowałam pogorszenia parametrów czy utraty korali.

Niestety tez złe wieści,

takie ze padł mi żółtek który był od początku mojej przygody z morszczyzną, czyli od 7 lat

padła tez jedna zebresoma i dwa anthiasy, ale nie wiąże tego z brakiem podmian, tak myśle ze albo padły ze starości albo czysta eliminacja w zbiorniku słabsze padną, często się to zdarza w zbiornikach ze jeden drugiego wyeliminuje.

Ogólnie co jeszcze, zlikwidowałam refugium na rzecz więcej skały teraz to około 100 kg w samym sumpie, bardzo skupiłam na kontroli żelaza, potasu, siarki,oraz utrzymuje 6.5 Kh to takie szczegóły.

Ogólnikowo akwarium ma się dobrze planuje podmianę około 200 l w połowie października czekam jeszcze na ICP w ramach porównania od trzech miesięcy i zobaczymy.

wieczorne już zdjęcie, ale coś tam widać „jest gęsto” :) 

IMG_9646.thumb.jpeg.6d8263318d4af0525d3f55190486ff9e.jpeg

Witam, nie chcę ci zaśmiecać tematu, ale bardzo mnie zaciekawiła sprawa wyłączenia czasowo odpieniacza. Sam myślałem nad tym mam sporo mniejszy zbiornik (350l) ale jak wiadomo zasada ta sama. Po4 i No3 bliskie zero (nie duża obsada ryb, raczej skupiam sie na koralach) odpieniacz 24h, troche się bałem wyłączenia i jakiś niepotrzebnych problemów ale teraz też pewnie tak zrobię. Tylko na jak długo wyłączyć ? W dzień czy w nocy? A może jakaś czasówka i powiedzmy 2h pracy i 2h wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Janusz81 napisał:

Witam, nie chcę ci zaśmiecać tematu, ale bardzo mnie zaciekawiła sprawa wyłączenia czasowo odpieniacza. Sam myślałem nad tym mam sporo mniejszy zbiornik (350l) ale jak wiadomo zasada ta sama. Po4 i No3 bliskie zero (nie duża obsada ryb, raczej skupiam sie na koralach) odpieniacz 24h, troche się bałem wyłączenia i jakiś niepotrzebnych problemów ale teraz też pewnie tak zrobię. Tylko na jak długo wyłączyć ? W dzień czy w nocy? A może jakaś czasówka i powiedzmy 2h pracy i 2h wyłączony?

Ja wyłączyłam na noc, ale ja nie mam problemów z Ph, nie wiem jak u Ciebie, więc nic nie doradzam, test robiłam sama na własnych doświadczeniach i wiedzy.

mój zbiornik nie odczuł przez 3 mies jakiś zmian w No3 i Po4 choć ostatnio szczerze tym się nie przejmuje bo widzę ze akwarium ma kopa, tak szczerze przez ten okres to tak jak porzucenie zbiornika, nic nie robiłam tylko RO szło.;)

19 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

@Beti wyciągnij jakiegoś iPhone albo samsunga i zrob ładne zdjęcie koralowców :ph34r:

Jutro zrobię :rolleyes:

 

IMG_9661.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Beti napisał:

Widzisz, ostatnio się  tyle dzieje ze zapomniałam coś dodać ,

aktualnie akwarium przechodziło mały eksperyment, mianowicie od trzech miesięcy nie podmieniłam wody i wyłączam na noc odpieniacz w ramach testów i różnych tutaj opinii z forum, jeden podmienia wodę drugi nie, jedni maja odpieniacze jedni nie etc…

zapewne nie jeden zada pytanie po co lub czy nie ryzyko, ale uznałam ze w tak dużym zbiorniku ustabilizowanym zaryzykuje.

Na moje oko jeszcze bez okularów stwierdzam ze korale dostały większego kopa w przyrostach akwarium zarasta w oczach. Parametry dozowania różnych płynów były w tym czasie dwa razy korygowane, brak podmian i odpięcie odpieniacza na 12h nie zanotowałam pogorszenia parametrów czy utraty korali.

Niestety tez złe wieści,

takie ze padł mi żółtek który był od początku mojej przygody z morszczyzną, czyli od 7 lat

padła tez jedna zebresoma i dwa anthiasy, ale nie wiąże tego z brakiem podmian, tak myśle ze albo padły ze starości albo czysta eliminacja w zbiorniku słabsze padną, często się to zdarza w zbiornikach ze jeden drugiego wyeliminuje.

Ogólnie co jeszcze, zlikwidowałam refugium na rzecz więcej skały teraz to około 100 kg w samym sumpie, bardzo skupiłam na kontroli żelaza, potasu, siarki,oraz utrzymuje 6.5 Kh to takie szczegóły.

Ogólnikowo akwarium ma się dobrze planuje podmianę około 200 l w połowie października czekam jeszcze na ICP w ramach porównania od trzech miesięcy i zobaczymy.

wieczorne już zdjęcie, ale coś tam widać „jest gęsto” :) 

IMG_9646.thumb.jpeg.6d8263318d4af0525d3f55190486ff9e.jpeg

dobrze słyszeć że wszystko ok :) chciałoby się powiedzieć patrząc na zdjęcie , że pomału czas szykować się na większe bo miejsca brak :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti U mnie akwa stoi w osobnym pokoju, ph ok. 8 raczej stabilnie. Spróbuję tak jak ty wyłączać na noc. 

Ps. Akwarium masz piękne... jak widać rozmiar jednak ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2023 o 22:55, Janusz81 napisał:

@Beti U mnie akwa stoi w osobnym pokoju, ph ok. 8 raczej stabilnie. Spróbuję tak jak ty wyłączać na noc. 

Ps. Akwarium masz piękne... jak widać rozmiar jednak ma znaczenie :)

Wyłączenie odpieniacza ma pomóc z problemami PH ?

Odpieniacz napowietrza więc podbija PH chyba ze coś sięzmieniło w tej materii :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się miewa zbiornik? Tutaj w zakładce powyżej 600l wieje ciszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mazmaciek napisał:

jak prąd będzie po 1,5 zł to dopiero będzie cisza 

Prędzej spadną na Polskę rakiety, niż prąd zdrożeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle będziemy płacić jak nasze akwaria limity nam wyczerpią haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomi1140 napisał:

Jak się miewa zbiornik? Tutaj w zakładce powyżej 600l wieje ciszą.

Zbiornik ma się dobrze gorzej ze mną na nic ostatnio nie ma czasu:)

 

2 godziny temu, mazmaciek napisał:

jak prąd będzie po 1,5 zł to dopiero będzie cisza 

Oj niech będzie nawet po 3 zł nie zlikwiduje !!

 

2 godziny temu, Alcoholik napisał:

Prędzej spadną na Polskę rakiety, niż prąd zdrożeje

Nie wywołuj wilka z lasu :D

 

2 godziny temu, Kirzan napisał:

Tyle będziemy płacić jak nasze akwaria limity nam wyczerpią haha.

Nikt nie mówił że będzie tanio :ph34r: 

 

 


 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się wprosić zerknąć. Takie cudo zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2023 o 16:04, pj007 napisał:

Wyłączenie odpieniacza ma pomóc z problemami PH ?

Odpieniacz napowietrza więc podbija PH chyba ze coś sięzmieniło w tej materii :)?

Nic się nie zmieniło, nigdzie też nie napisałem że mam problemy z ph. Myślę że ph w granicach 8 jest ok, wyłaczenie odpieniacza raczej ma na celu zatrzymanie części nutrientów w słupie wody które są wyrzucane przez odpieniacz, to wszystko teoria a jak wiadomo w każdym zbiorniku jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2024 o 09:16, AquaDreams napisał:

@Beticzy możesz proszę pokazać rozwiązanie powrotu w kominie i jego okolicach ? 
 

Zrobię zdjęcie jak wrócę do domu, pozdrawiam z Phuket


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.