Skocz do zawartości
Saiti

Skimmer do kostki z panelem.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 
Zakupiłem taki oto zbiorniczek: https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/viv-akwarium-z-panelem-filtracyjnym-40x40x40cm-64l-804-02-wysokiej-jakosci-akwarium-z-super-transparentnego-szkla-i-przestrzenia-na-media-filtra-4718 i stoi to na szafce "na wymiar" z allegro. Do końca roku chciałbym uruchomić zbiornik. Szukam osprzętu i rozważam nad skimmerem. 

Początkowo wciskali mi Tunze 9004, teraz myślę nad Tunze 9001 z racji różnej głębokości zanurzenia. 

I teraz tak: komora na skimmer ma 39,4 cm, z czego poziom wody jest na maksymalnie 34 cm. Przekrój komory ma 11x8 cm. Co ja mam tu wsadzić? Chciałbym, żeby zbytnio mi skimmer nie wystawał poza krawędź szyby (tj 39,4 cm), czyli 5,4 cm nad poziom wody - to w ogóle możliwe? Pchać się w produkty "firmowe" czy może jest coś polecane od żółtych braci? Z przyjemnością zgarnąłbym coś polecanego z Aliexpressu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9001 wg wymiarów wejdzie na styk i będzie minimum 6cm ponad tafla wody. Ale czy będzie działał prawidłowo w takich warunkach nie wiem. 

Zobacz Bubble Magus QQ-2

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurna, teraz dopiero rzuciło mi się w oczy, że szerokość 9001 to 110mm - czyli tyle, ile mam w komorze :/ To nie będzie działać :/ To się wkopałem, szukam więc czegoś dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór nie powala. Blau scuma, sera, tmc, storm, resun, hydor... nic specjalnie rewelacyjnego w rozmiarze mikro. Można jeszcze pójść w odpieniacz na kostkę lipową typu miniflotor, no ale to już specyficzne minusy ma (plusy z resztą też). Bo do 64L to praktycznie każdy wystarczy, każdy będzie wystarczająco wydajny, kwestia jedynie walorów użytkowych (rozmiary, hałas, łatwość regulacji, puszczanie bąbelków...) i ceny.

Ja wiem, że nie pomogłem za bardzo, ale sam też nic nie znalazłem jak na razie, co by mnie "porwało". No przynajmniej kilka opcji podrzuciłem, może coś CI wpadnie w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej coś na kostkę, nawet jakieś DIY pod wymiar i do tego Aquael oxy 150 żeby cicho było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, barto125 napisał:

Chyba najlepiej coś na kostkę

Na kostkę ma same plusy... poza tym że jednak trzeba kostki wymieniać:-) A druga sprawa, jak nie chcesz diy robić (inna sprawa, to jak zrobić dobrze taki odpieniacz), to taki miniflotor też te 2 stówy kosztuje. Do tego ciut lepsza pompka, zapas kostek i się okazuje, że to być może najdroższa opcja. A te zabaweczki z allegro po 50 zł... to jakoś tak nie wyglądają solidnie i trochę mam wątpliwości, czy to działa jakoś przyzwoicie. Bo to też nie chodzi tylko o to, żeby się pieniło, ale żeby coś z tego jeszcze wynikało, urobek żeby był konkretny a nie woda ciut żółta, żeby jakaś możliwość regulacji mokra-sucha piana była... żeby kubka nie trzeba było co dziennie opróżniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dale napisał:

Się zmieści

No, tak mocno "na styk";-) Wymiar odpieniacza - 78mm, wymiar komory - 8cm. Oczywiście zakładając że 8 cm to jest wymiar faktyczny, nie zaokrąglony jakoś, że to nie jest np 77mm. A nawet jeśli, to przecież tam ma spływ wody z grzebienia, trochę miejsca wolnego jednak tam potrzeba, pasowanie "na wcisk" nic dobrego nie przyniesie. Tam ta pierwsza przegroda jest na tyle wysoka, że w razie czego (przy spiętrzeniu wody spowodowanym utrudnionym przepływem) to nie tyle że woda przeleje się górą do drugiej komory, co może całkiem poza akwa polecieć.

@Saiti już Ci kiedyś pisałem, kiepsko trafiłeś trochę z tym akwarium... Jak na ten litraż to drogo, a co gorsze - ciągle problemy jakieś kolejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary zebrałem względnie dokładnie, na pewno z dokładnością do milimetra ;) Dam radę, coś wymyślę. Może podziała to bez skimmera :D A tak serio to najchętniej chciałbym sobie coś wydrukować, jednakże jest za dużo zmiennych - patrząc na głębokości zanurzenia itp obawiam się, że skimmer mojej produkcji może nie być za ciekawy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tego Resuna SK300. Opinie mieszane, ale widzę, że urządzenie do wypracowania. No i się zmieści. Będę chciał wyciąć jedną przegrodę z panelu i zaślepić ten wlot na dole. Nie ma on totalnie sensu. Sugestia sprzedawcy o treści "A co będzie jak kot dwa litry wypije" mi nie trafia - nie mam kota :(;) Zrobi się trochę więcej miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.