Skocz do zawartości
Bartez26

Pierwszy morski baniak 49L aquael nano reef duo

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, klossowski napisał:

Karmię korale pipetą 5 razy w tygodni

Przy takiej częstotliwości karmienia możesz mieć wcześniej lub później problemy z PO4 i NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, klossowski napisał:

Karmię korale pipetą 5 razy w tygodni i szybę wyciągam w 2 sekundy, tak samo jak wyłączam filtr i grzałkę, pH rano mam 7,9, dolewkę też mam, bo ze szklanką codziennie latać, to trochę uciążliwe:):) Latem w największe upały włączałem wiatrak stojący na 6 godzin i miałem max 27 stopni. Sól na szybie nie zbiera się w ogóle, trochę zachodzi kamieniem, ale raz na 3 - 4 tygodnie przecieram wodą z octem, bo pedantem jestem :D

Ja też miałem ostatnio szybę przez tydzień po wpuszczeniu nowej rybki i wsio ok. 

Żonie też zostawiłem szybkę, paruje o wieeele mniej a PH mam w normie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, grzegorz77 napisał:

Przy takiej częstotliwości karmienia możesz mieć wcześniej lub później problemy z PO4 i NO3.

Jakoś nie mam. :thumbsup: Chociaż fakt, karmię tak dopiero pół roku...

Ps. A fito leję 2 razy dziennie :bump

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info że sklepu że lampy nie ma w hurtowni :/ że najwcześniej za miesiąc. Polecacie jakąś inną lampę w podobnej cenie (400-500 zł)? Ta była o tyle fajna że można nią było sterować za pomocą telefonu i ustawiać programy zmierzchu i świtu np. 

Bo jak co to najwyżej poczekam na nią te 3 tygodnie i tyle a póki co przemecze się z leddy slim duo aquaela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zetlight za1201 WiFi pod miękkie i lps.

Chyba, że samoróbka. 

Ew import z aliexpress ale to kilka tyg. Zerknij czasami chińczyk na allegro jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mogę polecić tego Zetlighta, ma sterowanie przez komórkę pór dnia i poszczególnych kanałów. Ja mam z Ali i szła koło 3 tygodni, ale niestety nie mieści się w Twoim przedziale, bo kosztuje poniżej 300 :(

https://www.aliexpress.com/item/32914206285.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1cba4c4dYoI8Qc

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepsza. Wiem, że wystarczająca na tak małą kostkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klossowski każdy robi jak lubi. Ja nie mam ambicji być papieżem, piszę co mnie pasuje i co sam wypraktykowałem;-)

@Bartez26 wg mnie na taką kosteczką to tylko DIY. Aqma, kawałek aluminium, kilka diód... i masz coś dużo lepszego niż większość, co możesz kupić za (często grubą) kasę. A właśnie. Nigdzie nie piszesz o automatycznej dolewce. Wg mnie to jest jedna z bardziej ukochanych inwestycji akwarysty, nie latać ze szklankami... Polecam zwykły pływak, ale to trzeba mieć koronę. A tak w ogóle, to Wołomin to moje dawne rejony, także miło powitać ziomka;-) Co do lampy, kiedy @CNA robił, ale podobno przestał. Ale jak podjedziesz do tej Kobyłki to może dla ziomka zrobi coś...

@FajnyRadziu zamontuj 30W (a jeszcze lepiej 40W;-), to zmienisz zdanie. Światła i cyrkulacji nigdy za dużo. I niech tam sobie nawet dino i cyjano rośnie na piachu, kiedy i tak koralom się podoba. Ja mam teraz 30W DIY + 10W z aquael ledy slim duo, i bym jeszcze dodał...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Słony leszcz napisał:

 Światła i cyrkulacji nigdy za dużo. I niech tam sobie nawet dino i cyjano rośnie na piachu

Tak się zastanawiam, czy Ty sobie żarty robisz, czy tak na poważnie :smilieA13:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No póki co zamówiłem tego zetlight ale zostawię też tego aquaela ledddy duo a potem pomyślę XD chociaż powiem szczerze że składanie samemu takiej lampki trochę mnie przeraża bo mam dwie lewe ręce do takich rzeczy :D @Słony leszcz również witam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klossowski napisał:

Tak się zastanawiam, czy Ty sobie żarty robisz, czy tak na poważnie :smilieA13:

Zdecydowanie na poważnie. Jak byłem niedoświadczonym szczylem, to się burzyłem, że gdzieś tam w akwarium zobaczyłem cyjano. Ale teraz już wiem, że jest to cześć ekosystemu jak każda inna, i że gdzieś tam pod skałą ci cyjano się pojawi to nie tragedia. Jak ryba i korale są happy, to i ja jestem happy;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie będę robił bo to testowa kostka która kiedyś posłuży za kwarantannę ;)

Ja nie potrzebuję nie wiadomo jakich przyrostów, ma być stabilnie i jak na razie jest mimo, że świece nie w pełni mocy. 

Nie mam I nie miałem Dino, cyjano, plag itp itd. Pewnie, mogą być kiedyś, zobaczymy. 

Dolewka to grawitacyjna, wolę ładnie oświetlony baniaczek nad akwa niż pływak... 

Nawet przy większym akwa jakie planuje nie przewiduję SPS z prostej przyczyny - absolutnie mi się nie podobają sterczące patyki. A do ukwiałów, miękkich i większości lps nie potrzeba dyi lampy z 5kW led i 20 świetlówkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartez26 napisał:

Słony leszcz również witam ;)

Gmina poświętne, teraz grodzisk mazowiecki. Daj znać, to Ci tam jakieś szczepki na start wytnę i podrzucę jadąc w odwiedziny do rodziców;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Słony leszcz napisał:

Zdecydowanie na poważnie. Jak byłem niedoświadczonym szczylem, to się burzyłem, że gdzieś tam w akwarium zobaczyłem cyjano. Ale teraz już wiem, że jest to cześć ekosystemu jak każda inna, i że gdzieś tam pod skałą ci cyjano się pojawi to nie tragedia. Jak ryba i korale są happy, to i ja jestem happy;-)

A nie bierzesz pod uwagę, że nie każdy hoduje ksenię i briareum?  Ja mam dwie szczepki niby prostych zoa Rasta, tam gdzie jest mniejsza cyrkulacja i słabsze światło rosną o wiele lepiej... ale co ja się tam znam.  Mam tylko parę miesięcy baniak, to się nie wypowiadam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

absolutnie mi się nie podobają sterczące patyki

Wsadzisz pierwszy zobaczysz, to i zdanie zmienisz;-)  Co do dino cyjano... tak trzymać;-)

1 minutę temu, klossowski napisał:

A nie bierzesz pod uwagę, że nie każdy hoduje ksenię i briareum?  Ja mam dwie szczepki niby prostych zoa Rasta, tam gdzie jest mniejsza cyrkulacja i słabsze światło rosną o wiele lepiej... ale co ja się tam znam.  Mam tylko parę miesięcy baniak, to się nie wypowiadam. 

Luzik Panie Klossowski;-) Ja nie papież, i też samej xenii i briareum nie mam;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zmienię hehe, widziałem w akcji i nie powaliło mnie na kolana. Fakt, żona jest nimi zachwycona więc będzie mogła sobie kilka kikutów postawić ale ja się brandzlować parametrami, pierwiastkami i par'ami nie będę ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

No nie zmienię hehe, widziałem w akcji i nie powaliło mnie na kolana. Fakt, żona jest nimi zachwycona więc będzie mogła sobie kilka kikutów postawić ale ja się brandzlować parametrami, pierwiastkami i par'ami nie będę ;)

 

Popatrz u @r_33, prosty baling (jak u Ciebie), jakieś żarełko dla lps, i jakie efekty? Tu nie chodzi o "brandzlowanie", jak masz wodę OK, to i większość sps sobie poradzi. Tak na przykład u mnie. lps super, sps (seriatopora, montipora, milka) ok, acropora rośnie powoli (ale rośnie), ale wszytko żyje. Wrzucę papu, to wszystko polipy wystawia;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale... Nie podobają mi się ;) Poza tym z tego co czytam forum to przy akwariach 200+ to już inaczej wygląda. 

OK bo zaśmiecamy koledze temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bartez26 napisał:

@Słony leszczbyłbym mega wdzięczny za szczęki nie powiem xD

Kuźwa, nigdy nie robiłem szczepek... ale jak coś to xeni ma do oporu, briareum też, sinularii capnelli też się coś wytnie... Lpsy muszą podrosnąć jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.