Skocz do zawartości
Wilkers

Grzałka aquael z termostatem

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam nie wielka kostkę z tą grzałka która już drugi raz wymieniłem dziś jest to trzeci raz kiedy niby pokazuje 26st na tym okrągłym czymś ale widzę polipy pochowane ryby niemrawe zerkam na termometr a tu 22st i szlak mnie trafia klikam środkowym przyciskiem o chodzę tarcze temperatur i  dochodzę do 26 st i mi pokazuje że nabija od 23st. Gówno szit 3 grzałka nie polecam kup przestrodze innych. Pytanie co wybrać w granicach 75-100w z termostatem co nie zawiedzie??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o aquael ultra heater, mam tą samą... Ale temperaturę trzyma idealnie. 

Alternatywa to chyba eheim jager? 

Jak za 3cim razem 3 grzałka robi to samo hmmmm nie masz jej czasami ponad poziomem wody częściowo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam "ultra heater" (myślę, że o tą chodzi) i nie mam problemów takich. Mam tę grzałkę wpiętą pod dodatkowy regulator (stc-1000), więc niezależnie obserwuję temperaturę i cały czas grzałka idealnie trzyma (ustawione 25, mierzone 25.1). Może jakiś słaby przepływ przy grzałce ma kolega i się przegrzewa? Zdaje się, że te grzałki mają jakieś zabezpieczenie przed pracą na sucho, pewnie to działa na zasadzie wykrywania za wysokiej temperatury grzałki. No ale to tylko spekulacje takie moje. W każdym razie, ja jestem mega zadowolony z niej. Wcześniej używałem jagera i to właśnie była porażka - nie szło jej skalibrować pokrętłem, a wahania temperatury były jakieś +/-1st. Nie mówiąc o estetyce.

Też absolutnie nie twierdzę, że kolega akurat nie trafił tak jak opisuje, ale osobiście zdecydowanie nie potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Wilkers napisał:

Pytanie co wybrać w granicach 75-100w z termostatem co nie zawiedzie??? 

Szczerze mogę Ci polecić, ale bez termostatu Newa NTT mam ją od kilku miesięcy i temperatura stale utrzymuje się na 25 C. 

Btw sprawdzałeś czy termometr poprawnie pokazuje temperaturę?


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Słony leszcz napisał:

No ja też mam "ultra heater" (myślę, że o tą chodzi) i nie mam problemów takich. Mam tę grzałkę wpiętą pod dodatkowy regulator (stc-1000), więc niezależnie obserwuję temperaturę i cały czas grzałka idealnie trzyma (ustawione 25, mierzone 25.1). Może jakiś słaby przepływ przy grzałce ma kolega i się przegrzewa? Zdaje się, że te grzałki mają jakieś zabezpieczenie przed pracą na sucho, pewnie to działa na zasadzie wykrywania za wysokiej temperatury grzałki. No ale to tylko spekulacje takie moje. W każdym razie, ja jestem mega zadowolony z niej. Wcześniej używałem jagera i to właśnie była porażka - nie szło jej skalibrować pokrętłem, a wahania temperatury były jakieś +/-1st. Nie mówiąc o estetyce.

Też absolutnie nie twierdzę, że kolega akurat nie trafił tak jak opisuje, ale osobiście zdecydowanie nie potwierdzam.

Grzałka jest non stop zanurzone w wodzie  niby heater zrobiony w Suwałkach co do termometrów mam dwa jeden klasyczny wewnętrzny  drugi naklejka oba potwierdzają to że grzałka jest do wymiany grzałka jak ktoś wyżej w poście napisał ultra heater. 

Przepływ mam bdb  w okolicy grzałki bo jest obok kaskady i woda krąży jak w każdej solance mocniej niż w słodkowodnych baniakach coz to tylko moja opinia gdy pokazuje 26 a termometry 22 wystarczy poklikac termostatem wrócić do 26 i już zaczyna nabija od 22st czyli światełko krąży od 22 do 26 więc chyba jest coś nie tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
28 minut temu, Wilkers napisał:

Grzałka jest non stop zanurzone w wodzie  niby heater zrobiony w Suwałkach co do termometrów mam dwa jeden klasyczny wewnętrzny  drugi naklejka oba potwierdzają to że grzałka jest do wymiany grzałka jak ktoś wyżej w poście napisał ultra heater. 

Przepływ mam bdb  w okolicy grzałki bo jest obok kaskady i woda krąży jak w każdej solance mocniej niż w słodkowodnych baniakach coz to tylko moja opinia gdy pokazuje 26 a termometry 22 wystarczy poklikac termostatem wrócić do 26 i już zaczyna nabija od 22st czyli światełko krąży od 22 do 26 więc chyba jest coś nie tak 

ja zawsze stosowałem dodatkowy zewnętrzny regulator, nie ufam żadnej grzałce miałem różne i każda potrafi paść tak więc polecam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2019 o 14:57, Nexor4 napisał:

ale bez termostatu

To jak trzyma ciągle 25 stopni? co ją reguluje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, elespero napisał:

To jak trzyma ciągle 25 stopni? co ją reguluje?

ma fabrycznie na stałe ustawione 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma fabrycznie na stałe ustawione 25
Dzięki. Nie wiedziałem że są takie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak czy siak musi mieś w środku coś co utrzymuje te 25 stopni, tylko jest to maksymalnie uproszczone bez możliwości regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Może ja mam pecha, ale na temat grzałek z termostatem powiem tak. Grzałka działa, a termostat po pewnym czasie już nie koniecznie. I chyba nie ma znaczenia czy chińczyk czy markowa.

Przez prawie dwa lata przerobiłem 3 grzałki. Wszystkie problemy wystąpiły po kilku miesiącach używania.

·         Fluval E 300W (przestała aktualizować się temperatura na wyświetlaczu i nie wiadomo było czy grzeje, czy nie, a po wyłączeniu i włączeniu pokazywała poprawną temperaturę )

·         SunSun YRB-850 500W (termostat pokazywał temperaturę 35 stopni  mimo, że było 24 stopnie)

·         EHEIM Jäger 300W (nie zależnie co ustawiłem na termostacie grzałka grzała zawsze)

Problem rozwiązałem dopiero kupując zewnętrzny kontroler temperatury, bo kupno kolejnej grzałki po 3, 4 miesiące przestawała mieć sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.