Skocz do zawartości
aul30

Opinia na temat Seachem Tidal 75 .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam Waszych opinii na temat pracy filtra kaskadowego Seachem Tidal 75 , czy jest głośny i czy woda chlupie.Obecnie mam Aquael FZN3 i on trochę burczy ( jest to trochę uciążliwe w nocy).

Kolejna sprawa to szukam też opinii na temat pompy obiegowej EHEIM COMPACTON 1000 oraz JEBAO / JECOD DCS-1200 1200l/h.

Tutaj też szukam Waszych opinii na temat głośności tych pomp.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny filtr. Jak dobrze ustawisz poziom wody, praktycznie nie ma chlapania. Silnik jest cichy i praktycznie bezobsługowy. Niestety skimmer powierzchniowy w morskiej wodzie nic nie zbiera


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam ze na poczatku mialem problem ze zbieraniem „powierzchni” pisalem nawet w tej sprawie do seachem

filtr trzeba ustawic na prawej stronie tylnej szyby patrzac od przodu akwarium tak aby woda wypływająca zagarniała to co na powierzchni. teraz działa jak trzeba ale zauważyłem ze im wyższy poziom wody tzn jak prawie zakrywa otwor skimera to faktycznie ma problem ze sciaganiem. 
Bezgłośny, pojemny i minimalistyczny-bez zadnych dodatkowych wystających rurek


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny filtr. Jak dobrze ustawisz poziom wody, praktycznie nie ma chlapania. Silnik jest cichy i praktycznie bezobsługowy. Niestety skimmer powierzchniowy w morskiej wodzie nic nie zbiera


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was moze rozwiązał zagadkę skimmera? Bo Seachem twierdzi że on działa tylko trzeba ustawić dobrze. Mam Tidal 110.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 110 i za cholere nie umiem ustawić by zbierał cokolwiek co do reszty bardzo dobry sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja. Seachem mówi że jest ok.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś już rozwiązał problem skimmera w tych kaskadach Seachema ? Ja również posiadam Tidala 110 i cały syf dalej krąży po powierzchni wody. Masakra bo nie chcę pchać do akwarium kolejnego urządzenia.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego filtra, ale wszystkie kaskady które przerabialem  ze skimmerem to żeby zadziałały musiałem ograniczyć ilość zaciąganej wody przez rurkę w stosunku do skimmera. Z tego co widze producent zastosował tam pokrętło do regulacji wody zasysanej przez rurkę. Spróbuj je zakręcić i zobacz czy większość wody jest zaciągana przez skimmer. Powinno pomóc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.