Skocz do zawartości
Pawkuu

Problem z pompą DCP 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z ww. pompą. Po podłaczeniu hydrauliki pompę ustawiłem na najniższą moc 30%. Po odpaleniu pompy, woda nie zdąży spłynąć ze spływu a pompa już wypompowała wodę z komory powrotu mimo otwarcia zaworu na maksa. Spływ ma średnicę 32mm. Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, silvia napisał:

rura zapowietrzona / przytkana ?

 

Hmm najgorsze że jest to moje pierwsze akwa z sumpem. W jaki sposób to zweryfikować wyeliminować? Przytkana na pewno nie jest bo woda spływa normalnie. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Edytowane przez Pawkuu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz ze jest za mało wody w obiegu ,skoro nie spływa jeszcze a wypompowało wodę z sumpa z komory na pompe

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Nie uważasz ze jest za mało wody ,skoro nie spływa jeszcze a wypompowało wodę z sumpa z komory na pompe

 

Jak by to wytłumaczyć. Komora z pompą jest pełna. i w tym momencie woda dosłownie sięga krawędzi spływu. w momencie odpalenia pompy woda zaczyna spływać w pełni.

 

Czy to może być jednak za mała ilość?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Pawkuu napisał:

 woda nie zdąży spłynąć ze spływu a pompa już wypompowała wodę z komory powrotu

dasz radę zrobić filmik ?

4 minuty temu, @Beti napisał:

Nie uważasz ze jest za mało wody

w spływie ?

2 minuty temu, Pawkuu napisał:

Komora z pompą jest pełna.

jak zatrzymasz obieg - to nie tylko komora spływu może być pełna ale reszta sumpa także

sump ma przyjąć całą wodę ze zbiornika która przeleje się przez grzebień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

w spływie

Nie Marku,ogółem mówię tak zrozumiałam pierwszy post ,moze @Pawkuu to zle określił.

Może filmik bylby dobrym rozwiązaniem.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

dasz radę zrobić filmik ?

 

Ciężko może być bo mam słabe dojście do komina z telefonem.

3 minuty temu, silvia napisał:

 

w spływie ?

Wydaje mi się że @@Betichodziło o ogólny poziom wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za mało wody w sumpie. Dolej więcej. Moja metoda to leję prawie do pełna sumpa, jak obieg ruszy wszystko się ustabilizuje to odsysam do pożądanego poziomu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, Pawkuu napisał:

woda nie zdąży spłynąć ze spływu a pompa już wypompowała wodę z komory powrotu

ale spływ jest cały czas pełny ? tzn przelewa się woda ze zbiornika ? bo jak nie to @@Beti  rozwiązała zagadkę :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rozwiązana ale dla pewności wrzucam wizualizację. Tylko proszę się nie śmiać :D

 

 

 

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda  zacznie zlewać się w odpowiedniej ilości dopiero jak w akwarium podniesie się poziom o kilka cm .  A do tego potrzeba jest sporo wody  , tak samo żeby przelała się przez grodzie w sumpie  . 
Chyba że czegoś nie wiemy  . 

ps: Więc dolej wody do sumpa 

Film lub foto wskazane , nie musi być komina , wystarczy akwarium  , np widok grzebienia , i sump . 
 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SU1 napisał:

Woda  zacznie zlewać się w odpowiedniej ilości dopiero jak w akwarium podniesie się poziom o kilka cm .  A do tego potrzeba jest sporo wody  , tak samo żeby przelała się przez grodzie w sumpie  . 
Chyba że czegoś nie wiemy  . 

ps: Więc dolej wody do sumpa 

Film lub foto wskazane , nie musi być komina , wystarczy akwarium  , np widok grzebienia , i sump . 
 

 

IMG_20191116_163439.jpg

IMG_20191116_163523.jpg

Edytowane przez Pawkuu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie wiele mówią, ale też obstawiam za mało wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy pompa wypompuje wodę że swojej komory zostaje w akwarium ok. 1 cm od krawędzi. Jak wygląda to u was? Mam lekkie obawy że w razie czego przelej mi akwarium. Nie ma możliwości że pompa lub sterownik jest uszkodzony i pompuje na 100%

Edytowane przez Pawkuu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź trochę  info daj  bo totalnie nic nie wiemy  . 
Akwarium działało z inną pompą  ? . 
Czy dopiero postawiłeś  , używka czy jak . 
Zmieniłeś pompę na większą  ?   
Jaki litraż  / wymiary  ? 
Ogólnie żeby się przelewało w odpowiednim tempie  , musi być kilka cm powyżej dolnej linii grzebienia , a to zależnie od zbiornika może być  kilka -  kilkanaście litrów . 

Ps:  Fotki dobrze robić z większej odległości  . 

Może pompa jest uszkodzona  , tego nie wiemy ale żeby dojść do jakichkolwiek wniosków potrzebne jest choć trochę informacji , nikt tu nie jest wróżką . ( przynajmniej nie kojarzę  :) ) 

Ta 2500 i tak nie ma tyle mocy żeby zatkać spływ 32 mm  , i na pewno nie łącznie z rewizją   . Ile cm długości ma grzebień 
 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pawkuu napisał:

zostaje w akwarium ok. 1 cm od krawędzi

woda ma się przelewać przez krawędź a komin ma być zalany dolewaj wodę na pracującej pompie aż będzie jak trzeba, jeśli masz dobrze zwymiarowany sump to powinien przyjąć wodę z akwarium bez przelewania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, boo12 napisał:

woda ma się przelewać przez krawędź a komin ma być zalany dolewaj wodę na pracującej pompie aż będzie jak trzeba, jeśli masz dobrze zwymiarowany sump to powinien przyjąć wodę z akwarium bez przelewania 

Mało danych kolega napisał , a widać po akwarium że działało nie od dziś . Nawet korale są . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SU1 napisał:

A weź trochę  info daj  bo totalnie nic nie wiemy  . 
Akwarium działało z inną pompą  ? . 
Czy dopiero postawiłeś  , używka czy jak . 
Zmieniłeś pompę na większą  ?   
Jaki litraż  / wymiary  ? 
Ogólnie żeby się przelewało w odpowiednim tempie  , musi być kilka cm powyżej dolnej linii grzebienia , a to zależnie od zbiornika może być  kilka -  kilkanaście litrów . 

Ps:  Fotki dobrze robić z większej odległości  . 

Może pompa jest uszkodzona  , tego nie wiemy ale żeby dojść do jakichkolwiek wniosków potrzebne jest choć trochę informacji , nikt tu nie jest wróżką . ( przynajmniej nie kojarzę  :) ) 
 

 

 

Pokolei

Akwarium Postawione 4 miesiące temu używa wymiar 65x50x55

Był problem z hydraulika która ciekla. Dzisiaj ogarnąłem i próbuje puścić obieg. 

Sump 45x35x35

3 komory woda jest na chwilę obecną na poziomie ok 24cm w sumpie. 

Pompa nowa nie używana. Nie wymieniana jw. Obieg dopiero startuje. 

Co do zdjęcia widać jak woda jest ok 1-2 cm pod grzebieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to woda musi zakryć grzebień żeby spływała , dolewaj powoli do sumpa po kilka litrów i testuj czy nie zaleje chaty przez akwarium . Sprawdź czy zawór otwarty , i czy spływem leci woda  , czy nie jest zatkany  "czymś " przy wylocie itd . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona. Grzebień nie zapewnia dostatecznego przepływu. Rozumiem dlaczego poprzedni był wyłamany częściowo. Dzięki wszystkim za chęci i za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pawkuu napisał:

Sprawa wyjaśniona. Grzebień nie zapewnia dostatecznego przepływu. Rozumiem dlaczego poprzedni był wyłamany częściowo. Dzięki wszystkim za chęci i za pomoc :)

Myślę że nie...grzebien jest tak zrobimy aby przepuszczał wystarczającą ilość wody.

To kwestia ustawienia pompy i zaworu na spływie, oraz odpowiedniej ilości wody w obiegu.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cm masz tego przelewu/grzebienia? Jeśli grzebień jest demontowany zdejmij go na czas testów niech woda spływa bezpośrednio do komina i zobaczysz czy coś się poprawi w kwestii wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Pawkuu napisał:

Sprawa wyjaśniona. Grzebień nie zapewnia dostatecznego przepływu.

raczej za mały poziom wody w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Konrad_Wwa napisał:

Ile cm masz tego przelewu/grzebienia? Jeśli grzebień jest demontowany zdejmij go na czas testów niech woda spływa bezpośrednio do komina i zobaczysz czy coś się poprawi w kwestii wydajności

Grzebienia mam 22 cm. po przesunięciu o 5 cm obieg zaczął pracować prawidłowo. Wcześniej po przywiezieniu akwarium grzebień miał wyłamane ząbki właśnie na długości 5-10 cm dlatego go wymieniłem.

 

5 godzin temu, @Beti napisał:

Myślę że nie...grzebien jest tak zrobimy aby przepuszczał wystarczającą ilość wody.

To kwestia ustawienia pompy i zaworu na spływie, oraz odpowiedniej ilości wody w obiegu.

 

Na podstwie czego tak stwierdzasz że grzebień jest tak zaprojektowany? Według mnie grzebeń jest uniwersalnym "urządzeniem" które ma na celu wyeliminować przedostawanie się zwierząt do komina. Jednocześnie zmniejszając przepływ miedzy akwarium a kominem.

3 godziny temu, silvia napisał:

raczej za mały poziom wody w zbiorniku

Zwiększając poziom wody. W razie awarii woda wylewa się po za akwarium.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.