Skocz do zawartości
Kuba1001

Nemo + ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ukwiał quadri (średnica ok.3cm).

W akwarium jest on od 20.11 i jaki czas muszę odczekać żeby zawitały tam błazenki ?

 

Pomagać im się zapoznać z ukwiałem czy czekać i obserwować?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze spróbować;),  na youtube są filmiki jak to zrobić.  Moje mają w nosie ukwiał i mieszkają w wielkim rhodactisie.  Ponoć blazenki z hodowli mają trudności z zasiedleniem się w ukwiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Kuba1001 napisał:

Kupiłem ukwiał quadri (średnica ok.3cm).
 

pokaż fotkę bo rzadko kiedy quadri są takie małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoimi próbowałem z butelką, kubkami itp. - bez skutku. Zamieszkały w ukwiale same, gdy zaczął chodzić i przeszedł niedaleko miejsca, w którym nocowały. Zostawiłem go tak z tydzień lub dwa, a potem przeniosłem w miejsce, które mi pasowało. Błazenki na szczęście już w nim zostały 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ze swoimi próbowałem z butelką, kubkami itp. - bez skutku. Zamieszkały w ukwiale same, gdy zaczął chodzić i przeszedł niedaleko miejsca, w którym nocowały. Zostawiłem go tak z tydzień lub dwa, a potem przeniosłem w miejsce, które mi pasowało. Błazenki na szczęście już w nim zostały 


Dzięki za podpowiedź może to też pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kuba1001 napisał:

Spróbuje na początek z kotnikiem żeby się zapoznały i dam znać :)

Nie tędy droga.... Za duży stres będzie. Jak masz możliwość, spróbuj karmić w pobliżu ukwiała. Moje, z tego co pamiętam, zamieszkały dopiero jak jeden się otarł przypadkowo. Ale musi to sam zrobić, inaczej może nawet dojść do tego, że ukwiał będzie mu się kojarzył ze stresem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje błazny od kupienia w sklepie do ukwiała zaczęły wchodzić po około 8 miesiącach.Najpierw miżgały się do innych korali np.dunka , calustrea a potem ukwiał.Następnie jeden zakosztował wolności ........ , więc kupiłem kolejnego mniejszego też z hodowli.I ten nowy jak zobaczył jak śpi ten starszy , to też tak robi.....i nie chcą inaczej spać.

Czasem trocheę czasu musi minąć , żeby mieć ten fajny widok.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kotnikikiem to jak masz nowe rybki. Dajesz je do niego na początek by inne ryby się do błaznów przyzwyczaiły. Dokładasz im ukwiała i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że do niego wskoczą. Możesz też zrobić tak, że dokup z dwie sztuki (tu zależy jaki masz ocean) i z nimi tak zrób. Pozostałe jak zobaczą, że one baraszkują w ukwiale, zrobią to samo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, dale napisał:

 Ale musi to sam zrobić, inaczej może nawet dojść do tego, że ukwiał będzie mu się kojarzył ze stresem.

zobacz jak strasznie są zestresowane ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dostrzegasz subtelnej różnicy pomiędzy standardowym kotnikiem, a taką rurą? Podpowiem.... wielkość może?

Druga sprawa, widziałeś ceny takich rur?

Trzecia... na pierwszy rzut oka niezwiązana z tematem... ale może jednak - chińczycy rozmnażają ukwiały żyletkami, nie oznacza to że tak każdy powinien...

 

Jak nie ma rury i już wpuścił ryby, to może niech nie funduje im stresu dodatkowego...

Nadal uważam że pomysł z karmieniem w pobliżu ukwiału jest lepszy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje błazny mają gdzieś ukwiały czy inne korale, na siłę im dobrze robił nie będę chcą spać w koncie to niech śpią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, dale napisał:

Czy nie dostrzegasz subtelnej różnicy pomiędzy standardowym kotnikiem, a taką rurą? Podpowiem.... wielkość może?

Druga sprawa, widziałeś ceny takich rur?

dostrzegam - tylko ty o długości a ja ...o średnicy -  jest mniej więcej taka sama jak kotnika

czy ktoś komuś kazał kupować taką rurę ?

zresztą można taką / podobną zrobić z 2 butelek po "dużej coli"

55 minut temu, dale napisał:

Nadal uważam że pomysł z karmieniem w pobliżu ukwiału jest lepszy.

pokaż filmik :) udowodnij że pomysł jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Karmiłem błazenki koło ukwiału i jeden w nim zanurkował. Krąży wokół niego i nie wie co zrobić ale jest szansa że bez stresowo wprowadzę je do ukwiału.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.