Skocz do zawartości
waldek123blau

Projekt Rollmat Diy o dużym przepływie

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, JerzyB napisał:

Może jakiś link do Twojego silnika

https://www.ebay.de/itm/Grillmotor-Rotisserie-Igor-2-Batterie-und-Netzbetrieb/323299359455?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

3 godziny temu, led4grow napisał:

Gdzie zamawiałeś włóknine?

W firmie ATJ z Łodzi - włóknina filtrów dla karpi koi

7 godzin temu, silvia napisał:

zrób sterowanie na AQma Refill (dolewka) masz zabezpieczenia i opóźnienie gotowe

Okazuje się że nie potrzeba żadnego sterowania tylko wpięcie czujnika w zasilanie silnika do grilla. Silnik jest zasilany DC 3V i nic się nie zawiesza. Kolega z niemieckiego forum tak zrobił w swoim rollermacie i sprzęt już działa 1,5 roku bez awaryjnie. Parametry silnika to:  3V DC  0.6 A  a czujnika:

Dane techniczne:

  • Max. napięcie przełączalne: 200VDC
  • Max. prąd przełączalny: 0,7A
  • Max. moc przełączania: 50W
  • Temperatura pracy: -10 ~+85 °C
  • Długość przewodów: 30cm
  • Materiał: polipropylen
  • Układ styków: NO (normalnie otwarty) lub NC (normalnie zamknięty) zależnie od montażu
  • Mocowanie: gwint zewnętrzny z nakrętką M16

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pływakowy (kontrakton w środku)  może nie wyrobić   , prąd przełączania max 0,7A   , prąd silnika 0,6 A , przy czym w chwili startu kilka razy więcej  . ( 5 - 10 razy  )  . 
Przekaźnik  wręcz nieodzowny  . Druga sprawa falowanie wody , i niestabilna praca  = klikanie co chwilę .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
59 minut temu, waldek123blau napisał:

Okazuje się że nie potrzeba żadnego sterowania tylko wpięcie czujnika w zasilanie silnika do grilla.

rób sterowanie teraz ... bo za jakiś czas przerabiać gotowy projekt - nie opłaca się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

rób sterowanie teraz ... bo za jakiś czas przerabiać gotowy projekt - nie opłaca się

Chyba znalazłem inne rozwiązanie? Zamiast czujnika pływakowego można zastosować wyłącznik pływakowy taki jak na aukcji poniżej obsługuje nawet napięcie 230V : Wtedy nie trzeba sterownika czy przekaźnika, czy dobrze myślę?

https://allegro.pl/oferta/wylacznik-plywakowy-elobau-205-ks-120-8650195714

Wyłącznik pływakowy na 230v jest również dostępny na niemieckim eBayu za 3,88 euro + wysyłka:

https://www.ebay.de/itm/Leistungs-Schwimmerschalter-12V-230V-10A-Wasserstandsensor-Fullstandsschalter/153230965559?hash=item23ad46fb37:m:mAiN060le16Oo_x3YGqBZCg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ten silnik ma RPM? ATJ z Łodzi ma jakąś stronę, bo wujek Google znajduje tylko produkty krawieckie...

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, led4grow napisał:

Ile ten silnik ma RPM? ATJ z Łodzi ma jakąś stronę, bo wujek Google znajduje tylko produkty krawieckie...

Silnik ma 3 obroty na minutę.

Co do włókniny to poszło na priva


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja z przekaźnikiem opóźniającym. Po załączeniu się czujnika, przekaźnik włączy silnik na ustawiony czas. Na pewno jest to tańsze rozwiązanie niż aQma. Tylko nie orientuje się czy są na 4V, ale 12 i 24 bez problemu dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, pokson napisał:

Jest jeszcze opcja z przekaźnikiem opóźniającym. Po załączeniu się czujnika, przekaźnik włączy silnik na ustawiony czas. Na pewno jest to tańsze rozwiązanie niż aQma. Tylko nie orientuje się czy są na 4V, ale 12 i 24 bez problemu dostaniesz.

Problem rozwiązany! Znalazłem kompletny oryginalny wyłącznik pływakowy z modułem przekaźnikowym na niemieckim eBayu. kosztuje 18 euro i został sprawdzony przez wielu majsterkowiczów w ich rollermatach. Podaję link do tego sprzętu:

https://www.ebay.de/itm/Leistungs-Schwimmerschalter-12V-230V-10A-Wasserstandsensor-Füllstandsschalter/153230965559?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=453093300243&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Sprzęt obsługuje napięcie zmienne do 230V jak i napięcie stałe. Nie trzeba nic główkować, lutować i sprawdzać - wystarczy zamontować i koniec roboty! Kupiłem go i w czwartek powinien być u mnie w Berlinie bo nie jest wysyłany  z Chin! Tak to wygląda:

15538068_222.jpg

A poniżej jest sposób podłączenia tego zestawu do silnika od 2:59 minuty:

 

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że nadal nie masz rozwiązanego problemu opóźnienia, bo jak pływak opadnie silnik natychmiast się zatrzyma.

 

A wystarczy pływak, przekaźnik i kondensator elektrolityczny za kilak złotych, zamiast 18E

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, pokson napisał:

opcja z przekaźnikiem opóźniającym.  (...) Na pewno jest to tańsze rozwiązanie niż aQma.

na pewno ?

arduino kosztuje 11 - 12 zł - albo niecałe 3$ u chińczyka + tranzystor , kilka rezystorów i kondensatorów - jak zamówisz u 1 sprzedawcy to z wysyłką może do ... 25zł ? dojdzie a możliwości dużo większe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2019 o 21:40, boo12 napisał:

to samo pytanie właśnie miałem napisać, prąd cewki ciągle będzie obciążał ten pływak zrobisz jak chcesz albo troszkę pokombinujesz pozmieniasz  i też będzie działać

ja mam na dwóch pływakach żeby nie trzaskały co kilka sekund i nie męczyły układu

https://pl.aliexpress.com/item/32822989101.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.324565beUsKZZq&algo_pvid=9f6e01ac-63bd-4dd5-866c-21d6613374bd&algo_expid=9f6e01ac-63bd-4dd5-866c-21d6613374bd-4&btsid=b1cb5042-6865-439a-af60-4ebf891fa598&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_55

 

Dla mnie , to rozwiązanie jest najlepszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

na pewno ?

arduino kosztuje 11 - 12 zł - albo niecałe 3$ u chińczyka + tranzystor , kilka rezystorów i kondensatorów - jak zamówisz u 1 sprzedawcy to z wysyłką może do ... 25zł ? dojdzie a możliwości dużo większe

 

Jak już tak januszujemy żeby było jak najtaniej to PRZEKAŹNIK SAMOCHODOWY CZASOWY OPÓŹNIAJĄCY na alledrogo około 40zł. Od chińczyka pewnie z 10zł. Ja tylko podałem jakieś rozwiązanie które, moim zdaniem, jest lepsze bo nie trzeba całej elektroniki żeby sterować jednym silniczkiem. Nie licytujmy się o parę zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, silvia napisał:

na pewno ?

arduino kosztuje 11 - 12 zł - albo niecałe 3$ u chińczyka + tranzystor , kilka rezystorów i kondensatorów - jak zamówisz u 1 sprzedawcy to z wysyłką może do ... 25zł ? dojdzie a możliwości dużo większe

 

musiałem :D

comment_7MirdjE7CimUVWKzWpwZQLt8KgPlw05H


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej, z armata na wróbla, i jeszcze atomówką poprawić żeby pióra nie fruwały, Waldek szukasz durnych kosztownych a do tego jeszcze pełnych metalowych części rozwiązań, te śrubki w silniku do grilla słabo widzę, a do tego pewnie nie jest hermetyczny i po miesiącu będzie pełny soli, koledzy z filmów które pokazywałeś stosują je raczej do stawów albo słodkich baniaków. załączam Tobie schemat za kilkanaście złotych, prosty skuteczny i bez zbędnej elektroniki która w szafce pod akwarium na sumpie pełnym wody i oparów soli po niedługim czasie razem z tym grillowym silnikiem zgnije i wpadnie do wody. Zajrzyj na temat "Popełniłem rollermata" kolegi Jukos`a wszystko plastikowe, tak samo jak w twoim odpieniaczu i wszystkich innych urządzeniach . odpuść te sterowniki, grillowanie włókniny i szukanie na siłę opóźnienia wyłączenia przekaźnika, jak domniemam różnica poziomów wody między załączeniem przekaźnika , a poziomem w sumpie będzie nieznaczna więc takie opóźnienie będzie tobie tylko marnować włókninę, a z drugiej strony co Tobie przeszkadza że silnik będzie klikał co chwilę? Dzięki temu dobrze wykorzystasz włókninę i nie będzie martwych stref, zrobił się z tematu totalny śmietnik cudownych rozwiązań, namieszano Tobie w głowie, kupujesz jakieś przekaźniki za 18 Euro, a wystarczy lutownica kilka gówienek za 14 PLN. Mógłbym tak pisać i pisać ale starczy. Wyciągnij proszę wnioski sam. W moim schemacie pojemność kondensatora będzie miała wpływ na opóźnienie wyłączenia przekaźnika jeśli juz tak bardzo tego pragniesz.

 

Ech nie wstawię Tobie schematu bo mam za duży rozmiar a nie chce mi się pomniejszać. Jeśli chcesz to napisz PW, podam Ci na tacy rozwiązanie.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Radek-sl napisał:

Zajrzyj na temat "Popełniłem rollermata" kolegi Jukos`a wszystko plastikowe, tak samo jak w twoim odpieniaczu i wszystkich innych urządzeniach .

Już dawno przeczytałem wątek Jukosa ten o rollermacie:

W moim rollermacie nie będzie żadnych metalowych elementów a silnik napędowy i przekaźnik oczywiście będzie w szczelnym pudełku. Te filmy które zamieściłem są tylko poglądowe aby przedstawić sposób napędu. Już zakupiłem 3 szt prętów gwintowanych i nakrętek z nylonu po 100cm sztanga z aukcji allegro:

https://allegro.pl/oferta/m8-pret-gwintowany-nylonowy-szpilka-poliamid-nylon-7212541111

Oczywiście mam świadomość że wszystko co ma być zanurzone i ponad solanką musi być odpowiednio zabezpieczone! Ale na priva podałem Ci mój adres mailowy i proszę o Twoje wszystkie sugestie - na pewno z nich skorzystam!

Na dzień dzisiejszy mam już w domu plexi, silnik od grilla, kratki rastrowe, rurki PCV i permanentny  brak czasu ale w sobotę zjadę do domu i zabiorę się za klejenie plexi

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radek-sl napisał:

No najlepiej, z armata na wróbla, i jeszcze atomówką poprawić żeby pióra nie fruwały, Waldek szukasz durnych kosztownych a do tego jeszcze pełnych metalowych części rozwiązań, te śrubki w silniku do grilla słabo widzę, a do tego pewnie nie jest hermetyczny i po miesiącu będzie pełny soli, koledzy z filmów które pokazywałeś stosują je raczej do stawów albo słodkich baniaków. załączam Tobie schemat za kilkanaście złotych, prosty skuteczny i bez zbędnej elektroniki która w szafce pod akwarium na sumpie pełnym wody i oparów soli po niedługim czasie razem z tym grillowym silnikiem zgnije i wpadnie do wody. Zajrzyj na temat "Popełniłem rollermata" kolegi Jukos`a wszystko plastikowe, tak samo jak w twoim odpieniaczu i wszystkich innych urządzeniach . odpuść te sterowniki, grillowanie włókniny i szukanie na siłę opóźnienia wyłączenia przekaźnika, jak domniemam różnica poziomów wody między załączeniem przekaźnika , a poziomem w sumpie będzie nieznaczna więc takie opóźnienie będzie tobie tylko marnować włókninę, a z drugiej strony co Tobie przeszkadza że silnik będzie klikał co chwilę? Dzięki temu dobrze wykorzystasz włókninę i nie będzie martwych stref, zrobił się z tematu totalny śmietnik cudownych rozwiązań, namieszano Tobie w głowie, kupujesz jakieś przekaźniki za 18 Euro, a wystarczy lutownica kilka gówienek za 14 PLN. Mógłbym tak pisać i pisać ale starczy. Wyciągnij proszę wnioski sam. W moim schemacie pojemność kondensatora będzie miała wpływ na opóźnienie wyłączenia przekaźnika jeśli juz tak bardzo tego pragniesz.

 

Ech nie wstawię Tobie schematu bo mam za duży rozmiar a nie chce mi się pomniejszać. Jeśli chcesz to napisz PW, podam Ci na tacy rozwiązanie.

Witam

Też bym chciał zobaczyć Twoje rozwiązanie zasilania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2019 o 20:27, waldek123blau napisał:

 

 

Na dzień dzisiejszy mam już w domu plexi, silnik od grilla, kratki rastrowe, rurki PCV i permanentny  brak czasu ale w sobotę zjadę do domu i zabiorę się za klejenie plexi 

Witam

Jak tam prace , skleiłeś już ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam Jak tam prace , skleiłeś już ?

Wczoraj wróciłem z Berlina i od razu zabrałem się za klejenie plexi Na razie nie mam się czym pochwalić ale coś już widać!

15574865_IMG_1818.jpg

Ogólnie konstrukcja już wysycha, dziś będę jeszcze kleić mocowania i obrabiać plexi pod rolki. Nie długo dojdą śruby nylonowe to będę mógł wszystko spasować i wypróbować po za sumpem. Trzeba będzie wypośrodkować odpowiednie miejsce na pływak i właściwe zanurzenie konstrukcji.

Niestety jutro już muszę wracać do Berlina i prace znowu będą wstrzymane ale pomału lecimy do przodu


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, JerzyB napisał:

No robota wre ,a pro po rolek ,z czego będą ? Chodzi o rolki  od spodu

Kupiłem śruby nylonowe sprzedawane na metry bieżące o średnicy 10mm z Alledrogo:

https://allegro.pl/oferta/m10-pret-gwintowany-prety-szpilka-nylon-poliamid-6383057455?snapshot=MjAxOS0xMi0wN1QxNjoyNzoxNi4zMTJaO2J1eWVyOzhmYjBmYzQ5MTE4YjM0MTExOGYwMzQ5N2IzYTE5MzM5N2NkM2UxZjIyNDE4MTMwY2JmZTdiZGUyMzFiZDkzMDQ%3D

I na te śruby wewnątrz konstrukcji założę rurkę PCV o średnicy wewnętrznej 12mm tak aby się lekko obracała.

Oczywiście podkładki i nakrętki też nylonowe kupiłem z takiej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/din-934-nylon-m10-nakretka-nylon-poliamid-10szt-8716595997

Myślałem wcześniej nad wklejeniem rolek ale stwierdziłem że przy zamianie starej rolki na nową lepiej jak konstrukcję będzie można rozkręcić - nie będzie gimnastyki podczas serwisu.

Wiem że przy kończącej się rolce można zszywaczem połączyć kończącą się rolkę z nową i wcale nie trzeba rozbierać rollermata do wymiany rolki ale sicher ist sicher!

Silnik i wyłącznik już polutowałem i sprawdziłem działanie! Wszystko śmiga aż miło! Teraz muszę jeszcze zamówić plexi na osłonę silnika bo o tym zapomniałem a silnik będzie zamknięty w skrzynce z plexi aby uchronić go od solanki.

Włóknina z Łodzi doszła i przy porównaniu jej do oryginalnej włókniny od rollermata Theilinga nie widzę różnicy za wyjątkiem ceny!

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, waldek123blau napisał:

Włóknina z Łodzi

Daj linka ja kupowałem od Niemca

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też , link do włókniny z Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie było na OLX ie i kupiłem wszystkie rolki. Obecnie ten sprzedawca  nie wystawia nic. Gdy napisałem do niego czy i kiedy będzie więcej odpisał że na obecną chwilę nie ma i nie wie kiedy będzie mieć więcej. A włóknina wygląda tak:

15575472_IMG_1819.jpg

Rolki są duże bo jest na nich nawinięte 300 metrów bieżących włókniny i mają 23 cm średnicy. Szerokość włókniny to 30cm więc jedna rolka powinna na dłużej starczyć a na jak długo to już okaże się w trakcie używania. Mam 20 rolek więc chyba nie muszę się martwić! he he he

Z uwagi na wielkość rolek i duże gabaryty filtra zmieniłem silnik na mocniejszy w swoim projekcie. Nowy silnik od grilla jest zasilany prądem przemiennym 230V ma moc 8 Nm i 4 obroty na minutę. W opisie fabrycznym napisali że obraca na grillu o długości 40cm indyka o wadze 10kg bez problemu

Wygląda tak:

15575531_222222.jpg

 

Swój silnik planowany do projektu  który jeszcze nie był nigdy używany mogę komuś odsprzedać - piszcie na priva.

kupiłem go na tej aukcji:

https://www.ebay.de/itm/Grillmotor-Rotisserie-Igor-2-Batterie-und-Netzbetrieb/323299359455?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję przy produkcji  włóknin  ,  dostałeś informacje z czego ta włóknina jest wykonana z tego co  wiem to prawie wszystko jest sztuczne  a piszę  dlatego że jestem ciekaw jak zbiornik zareaguję  


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.