Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno lampą LED do moich 72l sterowaną poprzez Wifi. Jakież było moje zdziwnie gdy okazało się, że lampa nie pracuje "płynnie". Ustawianie w czasie odbywa się wyłącznie w cyklach co godzinę i po każdej kolejnej godzinie następuje gwałtowny przeskok do wartości zadanej na wykresie. Byłem przekonany że lampy LED działają płynnie tzn., że natężenie światła wzrasta stopniowo w czasie, a nie gwałtownie przeskakuje.

Szczerze - nie podoba mi się takie gwałtowne przeskakiwanie.

Jak to jest u Was? To kwestia lampy, sterowania, a może zależne jest to od filozofii firmy?

Program na którym steruję lampą to Jebao Aqua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzą płynnie(sterowanie jest za pomocą pwm). Widać delikatny przeskok ale to dlatego bo jest mocniejsze światło.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawmar Nie wie jaką lampę kupiłeś, ale wszystko zależy od producenta... Widać Jebao trochę przyoszczędziło na inżynierach i programistach, bo zdecydowana większość działa płynnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem że to standard, bo na myśl by mi nie przyszło że tak może lampa działać.

mib86 uwierz... to nie jest delikatny przeskok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, pawmar napisał:

Zakupiłem niedawno

Szczerze - nie podoba mi się takie gwałtowne przeskakiwanie.

 

53 minuty temu, pawmar napisał:

No właśnie tak myślałem że to standard

zależy od budowy / elektroniki i oprogramowania

kupione przez internet ? to masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny

albo po prostu ją reklamuj że nie napisano w opisie / instrukcji "dość" ważnej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam DIY na sterowniku od @magu i działa płynniutko ;) takie dodatkowe bajery jak burze i włączanie czy wyłączanie gwałtowne światła bardzo stresuje ryby i bezkręgowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest odkupiona więc pewnie nie ma mowy o zwrocie. Muszę w takim razie ogarnąć tylko czy to wada czy ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, pawmar napisał:

Program na którym steruję lampą to Jebao Aqua.

spróbuj najnowszą wersją

https://apkpure.com/pl/jebao-aqua/com.jebao.android

 

i pokombinuj z  ręcznymi ustawieniami (o ile wiem jest taka opcja)

to chyba starsza wersja programu ale zerknij na okolice 4 minuty

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki silvia ale mam najnowszą wersję właśnie.

Wcześniejszy właściciel mówi że ta lampa tak miała od zawsze. Aż nie chce się wierzyć, a mi nawet nie przyszło do głowy żeby o to pytać.

Lampa jest jeszcze na gwarancji i nie wiem czy jej nie zareklamować choć, dadario pewnie ma rację,  że chyba inżynierowie przyoszczędzili.

Ma ktoś z Was lampę (albo miał styczność) z Jebao AL-150 żeby potwierdzić to jeszcze z innego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak się patrzy na filmiki to kurcze trochę dziwne że można ustawić niby program i moc poszczególnych kanałów, a Ty piszesz że one się uruchamiają tak jakby od razu na pełnej mocy. Na pewno wszystko dobrze robisz? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Kanały narastają lub maleją tak jak są zaprogramowane na wykresie nawet od zera. Tyle że skokowo co godzinę.

Innymi słowy, po każdej kolejnej godzinie następuje przeskok na kolejną kropkę, po czym moc lampy utrzymuje się bez zmiany do następnej godziny, po upływie której znów przeskakuje na kolejną kropkę. Nie ma płynnej zmiany mocy w trakcie "trwania tej godziny".

Nigdy wcześniej nie miałem lampy sterowanej i stąd moje pytanie czy niektóre lampy tak mają czy jest to wyjątkowo lipna lampa :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, pawmar napisał:

Ma ktoś z Was lampę (albo miał styczność) z Jebao AL-150 żeby potwierdzić to jeszcze z innego źródła?

weź zapytaj jakiegoś sprzedawcę , może na @ jakaś (dokładana) instrukcja ? - tak będzie najszybciej

40 minut temu, pawmar napisał:

, po każdej kolejnej godzinie następuje przeskok na kolejną kropkę, po czym moc lampy utrzymuje się bez zmiany do następnej godziny,

jeśli tak ma pracować lampa led

40 minut temu, pawmar napisał:

to wyjątkowo lipna lampa

bo takie "cuda" to można samemu zrobić na zwykłych czasówkach

czasowka.JPG.eccd1349f4f1ce64a6361526862651fa.JPG

masz zaprogramowane takie coś ?

czy lecisz na ustawieniach fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że teraz Jebao Aqua wygląda inaczej. Ten program który prezentowany jest na filmikach nie działa. Tzn nie da się go ściągnąć już.

Ale tak. Mam 6 kanałów które stworzyłem wg. swoich upodobań. Minus że nie da się nałożyć wszystkich na raz. Ale powiedzmy że to nie jest takie istotne.

Każdy z kanałów ustawiam oddzielnie i co godzinę lampa przeskakuje.

Nie wiem czy nie ma wpływu fakt że lampa musi mieć stały dostęp do Wifi. Nie próbowałem jeszcze odłączać rutera żeby zobaczyć co się stanie, ale tak podają w opisach.

Poniżej przykładowe screeny z programu.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych... Lampa okazała się zepsuta. Gwarancja uznana. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy służyli dobrą radą w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.