Skocz do zawartości

Historia edycji

Robert-reef

Robert-reef

Cześć

Czy może mi ktoś napisać co mi się narobiło w reaktorze?

Dzisiaj zobaczyłem że cały zasyp wraz z dolną gąbką poszedł do góry reaktora. Po wyłączeniu pompy opadł. Myślałem że się zapchał gąbka więc chcałem ją wypłukać. Po wyłaczeniu reaktora i wysypaniu zasypu zobaczyłem taki szlam. Jest tego bardzo dużo. To fotki tego szlamu po zlaniu wody z wiadra w którym płukałem resztę zasypu i gąbkę.

Miałem rozkalibrowana sondę pH. Normalnie pH jest ustawione na jakieś 6,5 ale jak wlałem świeżą wodę do reaktora i przepłukanego zasypu to pH wskazywało 10 na skalibrowanej sondzie.

Zasyp ARM + dodatek magnezowy.

Czy to przez rozkalibrowaną sondę mam taki syf w reaktorze? Czy musiałem płukać to wszystko czy wystarczyło by jak bym skalibrował sondę i zostawił aby samo "się naprawiło"?

Jak postępować w takich przypadkach w przyszłości? 

Filmik 20 sekund jak to wygląda https://photos.app.goo.gl/9GLuDX1h5H84SSFJ8

20191129_190537.jpg

20191129_190542.jpg

20191129_190549.jpg

20191129_190720.jpg

Robert-reef

Robert-reef

Cześć

Czy może mi ktoś napisać co mi się narobiło w reaktorze?

Dzisiaj zobaczyłem że cały zasyp wraz z dolną gąbką poszedł do góry reaktora. Po wyłączeniu pompy opadł. Myślałem że się zapchał gąbka więc chcałem ją wypłukać. Po wyłaczeniu reaktora i wysypaniu zasypu zobaczyłem taki szlam. Jest tego bardzo dużo. To fotki tego szlamu po zlaniu wody z wiadra w którym płukałem resztę zasypu i gąbkę.

Miałem rozkalibrowana sondę pH. Normalnie pH jest ustawione na jakieś 6,5 ale jak wlałem świeżą wodę do reaktora i przepłukanego zasypu to pH wskazywało 10 na skalibrowanej sondzie.

Zasyp ARM + dodatek magnezowy.

Czy to przez rozkalibrowaną sondę mam taki syf w reaktorze? Czy musiałem płukać to wszystko czy wystarczyło by jak bym skalibrował sondę i zostawił aby samo "się naprawiło"?

Jak postępować w takich przypadkach w przyszłości? 

Filmik 20 sekund jak to wygląda https://photos.app.goo.gl/9GLuDX1h5H84SSFJ8

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.