Skocz do zawartości
Robert-reef

Co mi się narobiło w reaktorze?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy może mi ktoś napisać co mi się narobiło w reaktorze?

Dzisiaj zobaczyłem że cały zasyp wraz z dolną gąbką poszedł do góry reaktora. Po wyłączeniu pompy opadł. Myślałem że się zapchał gąbka więc chcałem ją wypłukać. Po wyłaczeniu reaktora i wysypaniu zasypu zobaczyłem taki szlam. Jest tego bardzo dużo. To fotki tego szlamu po zlaniu wody z wiadra w którym płukałem resztę zasypu i gąbkę.

Miałem rozkalibrowana sondę pH. Normalnie pH jest ustawione na jakieś 6,5 ale jak wlałem świeżą wodę do reaktora i przepłukanego zasypu to pH wskazywało 10 na skalibrowanej sondzie.

Zasyp ARM + dodatek magnezowy.

Czy to przez rozkalibrowaną sondę mam taki syf w reaktorze? Czy musiałem płukać to wszystko czy wystarczyło by jak bym skalibrował sondę i zostawił aby samo "się naprawiło"?

Jak postępować w takich przypadkach w przyszłości? 

Filmik 20 sekund jak to wygląda https://photos.app.goo.gl/9GLuDX1h5H84SSFJ8

20191129_190537.jpg

20191129_190542.jpg

20191129_190549.jpg

20191129_190720.jpg

Edytowane przez Robert-reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW. Cały zasyp zmieniło ci w breję?

Niezależnie jakie pH miałem w reaktorze nic złego się nie działo. Jak za bardzo zadozowało CO2 to potrafiło "zagazować" pompę obiegową, jak wyłączyłem przekaźnik od cewki zaworku i o nim zapomniałem to przelewało wodę akwariową ( czyli pH około 8 ) przez reaktor - zero uszkodzeń zasypu.

Nie potrafię sobie wyobrazić co poszło u Ciebie nie tak :(


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Robert-reef napisał:

Cześć

Czy może mi ktoś napisać co mi się narobiło w reaktorze?

Dzisiaj zobaczyłem że cały zasyp wraz z dolną gąbką poszedł do góry reaktora. Po wyłączeniu pompy opadł. Myślałem że się zapchał gąbka więc chcałem ją wypłukać. Po wyłaczeniu reaktora i wysypaniu zasypu zobaczyłem taki szlam. Jest tego bardzo dużo. To fotki tego szlamu po zlaniu wody z wiadra w którym płukałem resztę zasypu i gąbkę.

Miałem rozkalibrowana sondę pH. Normalnie pH jest ustawione na jakieś 6,5 ale jak wlałem świeżą wodę do reaktora i przepłukanego zasypu to pH wskazywało 10 na skalibrowanej sondzie.

Zasyp ARM + dodatek magnezowy.

Czy to przez rozkalibrowaną sondę mam taki syf w reaktorze? Czy musiałem płukać to wszystko czy wystarczyło by jak bym skalibrował sondę i zostawił aby samo "się naprawiło"?

Jak postępować w takich przypadkach w przyszłości? 

Filmik 20 sekund jak to wygląda https://photos.app.goo.gl/9GLuDX1h5H84SSFJ8

20191129_190537.jpg

20191129_190542.jpg

20191129_190549.jpg

20191129_190720.jpg

Z tego co wiem a ostatnio czyściłem ze znajomym reaktora tez z zasypem Arma to nic nadzwyczajnego. To co się nie rozpuści zamienia się w szlam ;)

A sondę przez okno proponuje bo to nadmiarowa zabawka ;) 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sith114 napisał:

Z tego co wiem a ostatnio czyściłem ze znajomym reaktora tez z zasypem Arma to nic nadzwyczajnego. To co się nie rozpuści zamienia się w szlam ;)

Wcześniej też miałem zasyp ARM, powstawał taki szlam ale było go niewiele. Chodził w reaktorze ponad 2 lata i teraz niedawno zasypałem nowy a właściwie dosypałem do tego co zostało. To co tu zobaczyłem to szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi taki pył   zrobił się  jak pompa w reaktorze zaczęła niedomagac i przepływ przez złożę zmniejszył się.  Może też powstać przez niskie ph u mnie jest ok 6.1 i trochę się tego wytrąca ale najgorsze jest to że pompy padają jak muchy bo wirniki się wycierają . Zasyp też AMR 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.