Jump to content
Sign in to follow this  
Tomasz Nastały

Moja solanka ;)

Recommended Posts

Witam chciałbym pokazać jakie akwarium stworzyłem do tej pory , aktualnie akwarium ma miesiąc po przenosinach i walczę jak narazie nieskutecznie z no3 i po4 ;/ ale nie można się podawać hehe img-20191201-175733.thumb.jpg.ab84003a38c4ebb6a6df5e06d857888c.jpg

W jaki sposób walczysz z azotanami i fosforanami? Szukałeś przyczyny?

Witam ale wcześniej nie mogłem napisać jeśli chodzi o no3 to mam w sumpie microbe-lift.  bio-pure  no3/po4 pellets  a jeśli chodzi o po4 to jeszcze leje microbe-lift.  phos-out4  wata jest wymieniana reguralnie odpieniacz jest ustawiony na pianę mokra  mam też węgiel aktywny leje też wódkę ale po wódce to Dino lekko wyskakuje ;) mam 7 rybek narazie małych ale karmię je przeważnie Artemis plus jakieś płatki suche lub jakiś kryl itp. karmię ok 2-3 kostek dziennie .

Edited by Tomasz Nastały (see edit history)

2 minuty temu, Tomasz Nastały napisał:

Witam ale wcześniej nie mogłem napisać jeśli chodzi o no3 to mam w sumpie microbe-lift.  bio-pure  no3/po4 pellets  a jeśli chodzi o po4 to jeszcze leje microbe-lift.  phos-out4  wata jest wymieniana reguralnie odpieniacz jest ustawiony na pianę mokra  mam też węgiel aktywny leje też wódkę ale po wódce to Dino lekko wyskakuje ;) mam 7 rybek narazie małych ale karmię je przeważnie Artemis plus jakieś płatki suche lub jakiś kryl itp. karmię ok 2-3 kostek dziennie .

Jak dla mnie za dużo karmisz. Ja przy 3 rybach kilku ślimakach i weżowidle  karmie ok 0,5 kostki dziennie na zmianę artemia i kryl.

Faktycznie chyba za dużo karmisz. U mnie 4 kostki starczają na 20 ryb ( w tym 5 pokolców ). W pierwszej  kolejności odpuścił bym suchy pokarm - on najbardziej podbija PO4.

Do do samego zbiornika to widać, że ma potencjał :)

Widzę, że bardzo "miękko" u ciebie. Planujesz też LPSy? Cudnie by się prezentowały na tych skałkach :rolleyes:

Nie "zapuszczaj" całego akwa jednym rodzajem zwierzaka - im większa różnorodność tym ciekawiej.

Powodzenia

Po dzisiejszych testach to  no3 spadło z 40 do 25 salifert a po4 z 0.25 na 0.08  mierzone Hanka chciałbym   mieć lps i też jeśli będę mógł to sps ale to się zobaczy połowa tych koralowców będzie sprzedana bo poco mi takie duże anthelie  ;)

Edited by Tomasz Nastały (see edit history)