Skocz do zawartości
piebald.ball

sirius nano 36w - reanimacja

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem na olx lampe sirius nano 36w jednak okazało się że lampa ma popalone diody w paśmie niebieskim.

czy wie ktoś z Was jakie dokładnie diody tam są? gdzie takie można kupić ?
pasmo białe jest ok ale w sumie też mogę wymienić tylko potrzebuje info jakie konkretnie tam są ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lampka ma 36 diodek? to są 1w ;) i są na allegro. Kup kolory royal blue i blue z przewagą tych blue w nitce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa ma 4 diody białe i 8 niebieskich 
mogę wymienić na inne tak by to banglało z tymi zasilaczami - dwa kanały
tylko jakie diody polecacie :)

tak lampa wyglada jak na zdjeciu 

lampa-led-sirius-nano-36w-do-kostki-40-cm-31489856.jpg

Edytowane przez piebald.ball (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też podpytać twórcy - @CNA:-)

Teraz, piebald.ball napisał:

lampa ma 4 diody białe i 8 niebieskich 
mogę wymienić na inne tak by to banglało z tymi zasilaczami - dwa kanały

Czyli masz power ledy 3W. Wpisz sobie na allegro "power led 3W royal blue" i "power led 3W niebieskie" i na pewno coś tam Ci wyskoczy.

Royal blue - pasmo 440-450nm

Blue - pasmo 460-470nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, piebald.ball napisał:

ok. czyli @Słony leszcz polecasz dać same royal blue i blue w jakiej konfiguracji? 

Tak jak Ci freszu pisze, pół na pół mniej więcej. A tak na prawdę to zależy jak Ci się podoba. Royal blue to taki głęboki niebieski wpadający już prawie w filet, coś jak kogut policyjny. Blue to zwykły niebieski, taki bardziej naturalny kolorek. Niektórzy kochają RB, dla innych (dla mnie np, i dla fresza też chyba) czysty RB jest trochę kiczowaty, sztuczny.

Osobiście to bym te 8 diód pomieszał jak najmocniej, od 440nm do 470nm (2x440, 2x450, 2x460, 2x470). Też nie ma się co nad tym doktoryzować za bardzo:-) Jak nie będzie 440, to daj 4x450. W power ledach to i tak to pasmo to mniej więcej jest tylko określone, każdy egzemplarz się będzie ciut różnił pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Słony leszcz napisał:

Osobiście to bym te 8 diód pomieszał jak najmocniej, od 440nm do 470nm (2x440, 2x450, 2x460, 2x470). Też nie ma się co nad tym doktoryzować za bardzo:-) Jak nie będzie 440, to daj 4x450. W power ledach to i tak to pasmo to mniej więcej jest tylko określone, każdy egzemplarz się będzie ciut różnił pewnie.

oki czyli 8 ledów pomieszać pół na pół royal blue i blue. a te 4 białe zostawić a jakbym chciał dać nowe to jak to barwa? 6500 czy 10 000K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz=właśnie czytałem Twój temat. zdecydowanie lepiej pół na pół. a te 4 białe myślałem by zmienić na 2x6500 i 1x full spectrum i 1x 12000-15000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj z przewagą niebieskich nad tymi royal blue. Zrób raz a porządnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diody full spectrum to dla roślin do słodkiego albo do doniczkowych z białych ja bym dawał coś koło 10000k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, fannadil napisał:

diody full spectrum to dla roślin do słodkiego albo do doniczkowych z białych ja bym dawał coś koło 10000k

Upss a ja mam w lampie 2 diody full spectrum (Dioda POWER LED 3W White Full Spectrum EPISTAR) :P odnośnie tych białych to ja mam też wymiksowane i to takie do 20000k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, są już przecież "white full spectrum". Z tym że one finalnie raczej ciepłe światło dają, tak ze 4500K, co wizualnie jest już mocno żółte. Ale jedną spoko można dać jako "ciepłą" składową. Generalnie, to też bym pomieszał, np 1x wfs, 1x10 000K, 1x13 000K, 1x 15 000K. Wg mnie 20 000K to już praktycznie niebieskie jest, a nie białe, i aż tak daleko bym nie szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy full spectrum rybki bedą mieć ładne , maturalne kolorki. Również miałem je w lampie i z czystym sumieniem polecam.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam wszystkim za porady. zamówię kilka sztuk więcej z różnego rodzaju w razie czego przelutuje nie duza lampa więc mało roboty. 
kolimatory z jakim kontem kupić? lampa będzie stała na nóżkach więc do lustra nie będzie daleko a głębokość akwarium 40cm.  

 

Edytowane przez piebald.ball (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piebald.ball napisał:

zamówię kilka sztuk więcej z różnego rodzaju w razie czego przelutuje

I to jest właściwe podejście właśnie. Nikt Ci nie powie, jak Ci się będzie podobało, sam musisz się przekonać:-)

2 godziny temu, piebald.ball napisał:

kolimatory z jakim kontem kupić?

Ja bym całkiem bez kolimatorów robił, tylko kawałek pleksy od dołu założył, żeby ledy od wilgoci chronić. Z soczewami możesz mieć disco-bliki, czyli takie kolorowe cętki wszędzie w akwarium, bo światło różnych kolorków się nie wymiesza dostatecznie. Z resztą, siriusy chyba trochę właśnie miały z tym problem. Tu trochę lepiej, bo same białe i niebieskie, to aż takiej dyskoteki być nie powinno jak przy innych kolorach (zielone, czerwone itp). Chociaż biała full spectrum daje już dość żółte światło, więc już disco z tego może być. Jeśli masz jakąś koronę i w oczy oraz na pomieszczenie nie będzie świeciło, to się nawet nie zastanawiaj. Jeśli akwa odkryte i koniecznie chcesz soczewki, to z 60st kąt, nie mniej wg mnie.

Choć disco bywa też przydatne. Nawet najbardziej bura szczepka na handel pod takim światłem na zdjęciach będzie wyglądała jak "tricolor";)

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, piebald.ball napisał:

kolimatory z jakim kontem kupić?

Żadnych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piebald.ball napisał:

Lampa zreanimowana. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc. 

Zdjecia przed i po 

Screenshot_20191215_141638.jpg

Screenshot_20191215_141819.jpg

Jaki masz teraz setup ledów w tej lampie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sith114 napisał:

Jaki masz teraz setup ledów w tej lampie? ;)

5 blue, 3 royal blue, 1 WFS, 3 12000-15000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.