Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób,które mają piasek w swoim akwa.

Jakiej firmy piasek jest najlepszy,który polecacie?oraz jaka warstwa jest optymalna.Za wszystkie porady z góry dziękuję.

Pozdrawiam Marian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sypnij z 8 - 10 cm Nature Ocean - Bio Active Live Aragonite a na pewno nie pożałujesz :D


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Nature Ocean - Bio Active Live Aragonite możesz go pomieszć z mrtwym żeby nie wyniosło cię za dużo.

Bakterie masz w żywym i jak pomiezasz IMHO będzie ok


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniello dlaczego lekka reka proponujesz poczatkujacemu DSB?

Marian jesli nie zdecydujesz sie na DSB (co odradzam poczatkujacemu) to sypnij tak z 1-2 cm drobnego aragonitu, w sumie nie wazne jakiej firmy, one sa wszystkie prownywalne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesledzilem wszystkich wątków Mariana, nie wiedziałem że jest poczatkujący...to może inaczej - miałem na poczatku 1-2cm warstwę aragonitu, dopiero pozniej naczytalem sie o DSB i doszedlem do wniosku ze nic by sie nie stalo jakbym ulozyl od razu grubsza warstwe.

:AquaManiac ...

MARIAN CZYTAJ!


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na temat DSB i nie jestem do końca przekonany do tej metody,są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy.W pytaniu chodziło mi o grubość warstwy do celów dekoracyjnych,a zarazem żeby przekopywacze miały gdzie podziałać.Zastanawiam się nad wyborem jednego z takich piasków:

- Nature Ocean Bio-Active-Live Aragonite

- CoribSea-Ocean Direct Live Sand

- CoribSea-Argalive Sand

który polecacie,który jest najbielszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stawiam swoje pierwsze słone akwarium i kupie Ocean Direct. Śnieżno biały, kawałki skałek, muszli. Idealna jak dla mnie drobna ziarnistość. Ładny jest, a ja też chcę stosować go jako element dekoracji i miejsce pracy dla babek i rozgwiazd piaskowych.


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sypać Live Sand bo ma bakterie i jest ładny:D

Dlaczego piwo jest dobre? Bo jest zimne i dobre:D

Dużo było już na forum o tym.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja twardo napisze, ze nie zaleznie do tego czy chcemy DSB czy SSB czy piasek w kupkach to nie sypac "Live Sand" tylko zwykly, martwy aragonit. Za zaoszczedzone pieniadze mozna kupic mala butelke z bakteriami, a za reszte piwo. Albo wszystkie zaoszczedzone pieniadze wydac na piwo i poczekac kilka dni dluzej przy dojrzewaniu ( osobiscie preferuje ta metode:)). Pozdrawiam,

Maciek


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z DSB to już bym sie kłócił, ale jeśli warstwa ma mieć 2 cm to też nie widzę sensu w żywym piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi,ale teraz to dopiero mam mętlik w głowie,to w końcu sypać czy nie sypać żywego piasku,jeśli nie DSB to co zostawić gołe dno?

Sam już niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim akwa 2cm grysu a w nowym akwa naklejam czarną plexi na dno i nie robię piasku wcale (w sumpie DSB)

teraz mam z piaskiem problemy i chcę je wyeliminować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marian - nasyp 2 cm (pompy potem i tak go poukładają po swojemu) i święto. Kup żywy z Nature's Ocean czy z tej drugiej firmy (zapomniałem nazwy) i tyle. Tu nie ma co bandrować - zasada jest prosta - tak cienko jak się da, żeby było ładnie. Im cieniej tym lepiej. A gatunek jest całkowicie obojętny. Słyszałem coś o zbrylaniu się piasku z tej drugiej firmy co zapomniałem nazwy, ale to mieli tylko ci, co lali wode wapienną.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę do wątku jeśli można.

planuję zwiększenie sumpa na 450l.Tam wygenerowałem kawałek dna o wym.55/70cm.Początkowo zamierzałem dać DSBw głównym ale może lepiej tylko w sumpie(mam miejsce na 12 cm)Wgłownym dałbym 2 cm piasku dla oka.

Co myślicie nza ten temat?


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, temat 10 lat nieczynny, postanowiłem odświeżyć, startuje nowy baniak red sea reefer 250 i tu moje pytanie czy jest gdzieś jakiś kalkulator ile piasku wyjdzie? Jeśli nie to pomożecie z doświadczenia jakoś wyliczyć? 

Interesuje mnie warstwa max 2,5 cm. 

 

I jaki najlepiej wybrać? Nie chce żywego. 

 

Dzięki z góry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanka.

1. Czy piasek Nature Ocean - Bio Active Live Aragonite trzeba płukać ? Czy od razu do akwarium wrzucamy ? Chodzi mi o wypłukiwanie ewentualnego życia które podobno tam jest.

2. Ile czasu może taki worek z tym piaskiem leżeć przed użyciem ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie płucz

2. Na odwrocie jest data przydatności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym piachu nie ma żadnego życia, poza (podobno) bakteriami. Płukanie na pewno cześć z tych bakterii, jeśli tam są, usunie.

Wydaje mi się, że lepiej kupić zwykly, suchy piach, porządnie go wypłukać, aby nie pylił i dodać bakterii. Ja miałam taki 'żywy" piach, tylko z innej firmy. Sam piach byl super, lekko różowej barwy, pięknie wyglądał, ale przez prawie 3 tygodnie miałam w akwarium breję  straszną. Z powodu samego wyglądu piachu i tego, że dostałam go w prezencie od forumowicza nie żałuję, jednak uważam, że kupowanie ekstra takiego piachu nie ma sensu. Zakup zwykłego piachu, dużo tanszego, który można płukać i dodanie bakterii da podobny efekt, a przynajmniej mleka w akwarium nie będzie.

A jeśli chcesz mieć faktycznie życie w piachu szybciej, niż zaszczepi się ono ze skał czy szczepek koralowcow, to poproś kogoś o garsc piachu z działającego już akwarium.

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady.

Fajnie by było zdobyć taki piasek od kogoś albo też skałę ale u mnie w okolicy to bida z nędzą w tych sprawach. 

Ewentualnie tylko turystyka akwarystyczna.

Edytowane przez anwilowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli masz kupować specjalnie ten niby żywy piach, to szkoda kasy, a może być problem z pyleniem.  Kup zwykły i dodawaj bakterii. Jeśli chodzi większe  organizmy piaskowe, to z czasem je przyniesiesz na szczepkach, ale na pewno nie znajdziesz ich w tym "zywym" piachu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, anwilowiec napisał:

Czy piasek Nature Ocean - Bio Active Live Aragonite trzeba płukać

Jak wyżej, daj sobie spokój i kup suchy koralowy. A jak już kupiłeś, to płucz do skutku. "Żywotność" tego piasku to bajka, a pylenie do końca życia akwarium (lub do czasu odessania tych wszystkich drobnych frakcji) murowane. Nie mówiąc już o cenie. To nie teoria, tylko własne doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słony leszcz zauważyłem u Ciebie w akwarium że na początku miałeś założoną na cyrkulatorze siatkę . Czemu to ma służyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.