Skocz do zawartości
Gość

Vodka method

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

witam

jak to jest dokladniej z tym dawkowaniem ? przez 1, 2, i 3 dzien wiem ze 0.1 ml vodki na 100 litrow wody, przez 4, 5, 6, i 7 dzien podwoic dawke, czyli 0.2 ml vodki na 100 litrow wody, a dalej to juz sie troche gubie. jak dawkowac w kolejne dni ? z gory dzieki i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,kazdy nastepny tydzien dodajesz 0,5ml,czyli drugi tydzien 0,7,trzeci 1,2,potem 1,7...Ja dawalem troche wiecej na wlasna odpowiedzialnosc,obserwujac zbiornik...szybko zauwazysz ze odpieniacz wywala pare razy tyle syfu co zazwyczaj...u mnie nastawiony byl na mokro i wywalal brazowo-zolta lure...acha,te dawkowanie sie tyczy vodki 40 watt...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg - jakie spostrzeżenia podczas stosowania tej metody - chodzi mi o Twoje akwa

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim super klarowna woda,wzmozona praca odpieniacza,sam sie dziwilem skad on ten syf ciagnie,potem bledniecie glonow,wygladaly bardzo oslabione,ale to zasluga bakteri karmiacych sie azotanami a nie samej vodki...tam gdzie byly brazowe glony pojawil sie siwy osad,jakby szron,ktory latwo schodzi.Mysle ze ten szron to przedawkowanie etanolu,kiedy zmniejszylem konska dawke o polowe wszystko doszlo do normy.Wedlug misia ,ktory opisal te metode ,nalezy sprawdzac azotany i w momencie ,kiedy sa niewykrywalne zmniejszyc dawke o polowe...ja teraz leje na akwa 160l 1ml rano i 1ml wieczorem...azotany ciagle sa zerowe.Sam jestem ciekawy jak to przebiegalo u innych,ale mam wrazenie ze jest to jakis temat tabu,co mnie dziwi,gdyz mysle ze dzieki tej metodzie nie musimy sie bawic w DSB czy jakies adsorbery i dodatkowe filtry...moge sie mylic,nie mam duzego doswiadczenia,ale z tego co widze,jest to bardzo wygodne a jakie beda nastepstwa...nie wiem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat tabu bo wódki szkoda:clowning

a tak swoją drogą to ciekawe rozwiązanie


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję co rano 1.5 ml na 144 litry. Przykrych glonów na razie brak, było cyjano gdzies przez miesiąc, ale se poszło. Troszkę w jednym miejscu rośnie calurepa, ale niezbyt szybko. Rybki pływają prosto, ale mają okropny chuch, i domagaja się ogórca ;)

EDIT: Ale leję spiryt 95%, nie jakąś nędzną wódkę'40V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie bo juz mam dosc tych glonow wiec chce zaczac ta metode al czy to mozliwe by wodka zamarzala w zamrazalce 37,5% czy jakas lipna jest


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wodki nie chlodzicie w UK??;) W -27oC zamarza wodka 40%, twoja troche slabsza wiec szybciej:)

Co do eksperymentow z wodka, teraz leje do baniaka mieszanke wg reefcentral, czyli wodka, ocet i cukier. Jestem zadowolony, woda krysztal i zahamowalem wzrost valonii, ba nawet powoli ustepuje:) Polecam. Warto metode wzbogacic o dozowanie szczepow bakterii, np prodibio.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowalem z octem i cukrem ale efektow nie bylo wiec postanowile sprobowac samej wodeczki


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

,potem bledniecie glonow,wygladaly bardzo oslabione,ale to zasluga bakteri karmiacych sie azotanami a nie samej vodki...tam gdzie byly brazowe glony pojawil sie siwy osad,jakby szron,ktory latwo schodzi.Mysle ze ten szron to przedawkowanie etanolu,

błąd w rozumowaniu.

Bakterie denitryfikacyjne nie żywią się azotanami. Azotany potrzebne są im tylko do oddychania azotanowego.

Aby mogly się rozmnażać musza coś jeść. A uwielbiają związki węgla ( polskie OWO, z ang. DOC). mozna go im podać na kilka sposobów - deniballs, cukier, oraz VODKĘ ( C2H5OH ) - czyli po prostu proste związki węgla.

Bakterie dobrze nakarmione oddychają "pełną piersią" przy okazji zaczną obrastac w tłuszczyk ( PO4).

Ale jak już zauwazyłeś, to się ze sobą wiąże. Bakterie mają co jeść, więc oddychają zużywając pokarm dla roślin ....

ale to taka mała dygresja.

Przedawkowanie VODKI może prowadzic do:

- zakonserwowania ryb i zwierząt, ale już martwych (znane z lekcji biologi słoiczki)

- zakłócenie równowagi elektrolitowej, wywoływać podrażnienia u koralowców czy wpływ na zachowania ryb (podrażnienie skrzeli, tworzenie grubszej błony ochronnej - efekt wizualny zmatowienie ryb)

- nadmierny rozwój bakteri, a co za tym idzie zmętnienie wody.

Na wykresie najlepiej ten stan rzeczy prezentuje parabola. początkowo opada, uzyskujemy coraz lepsze wyniki, super klarowną wodę, dochodzimy do punktu przegięcia i wszystko idzie w pierod .......


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams,

jesli Ci sie nie spieszy, to zwiekszaj dawkowanie wodki 3 x wolniej (lub jeszcze wolniej ;)), niz to jest opisane w metodzie. Moze sie okaze, ze wcale nie musisz doprowadzac do "zakwitu" bakterii. Czyli - powolutku i czesto testujac wode (rowniez na PO4). Gdy ktoras z wartosci zacznie spadac, to powinien Ci sie wlaczyc alarm! Bo gdy osiagniesz "0", to na zmniejszanie dawki moze byc za pozno.

Takze - metoda jest super, tylko dawki zwiekszaj naprawde powolutku. Chocby to mialo trwac kilka miesiecy.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bo stosuje ta metode ale chyba przesadzilem albo zle zrozumialem dawkowanie

0.1ml to na tej szczykawce to jest

3b9846204b076a63m.jpg

linia 1

czy linia 2

prosze w miare szybko odpowiedziec bo nie chce ryb i korali


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ostro przesadzilem lalem 2ml na start przez 3 dni adzisiaj chcialem podwoic dawkowanie ale mnie olsnilo ze chyba cos nie tak robie , ale jakos nie widze skutkow ubocznych ale trzeba dostosowac dawkowanie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) bo rybka pływac musi zauwazyles jakies niedobre objawy

nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem nic sie nie zmienilo tylko nemo atakuje mni jak karmie korale


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej kupić strzykawki takie po 1-2 ml ? wtedy skala jest bardzo dokładna i nie musisz sie zastanawiać czy w strzykawce jest więcej czy mniej niż połowa miedzy kreskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka mala jest niewygodnie nabierac, gdy sie poziom w butelce obnizy ;)

Choc, jak sie obnizy, to mozna samemu wytrabic do konca, i kupic nowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam

no faktycznie po kilku juz dawkach widac wyraznie ze odpieniacz wiecej wywala niz zwykle i nie chce jeszcze krakac, ale glony chyba przestaly rosnac, a te co sa traca kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie dodawania wódeczki zaczęły schodzić wam glony? U mnie na razie po tygodniu nie ma różnicy. Daję na 500L 0,5ml.Dzisiaj zwiększyć mam zamiar do 1 ml.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi glony zaczely schodzic po okolo tygodniu ale ja przesadzilem z dawka a gdy zmiejszylem zaczely sie pojawiac nowe a wiec leje 1ml rano i 1ml wieczorem i jest ok(mam taka nadzieje)


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja zaczalem jakies 3 tygodnie temu i dopiero teraz widac wyrazne zanikanie glonow, oby tak dalej. jednak juz pare dni po zaczeciu widzialem ze odpieniacz wiecej syfu wywala. moze warto tez wziac pod uwage fakt ze jakos w tym samym czasie zmienilem sol z instant ocean na tropic manin, dokupilem kilka miekkich korali i powiesilem w kacie woreczek z granulkami o nazwie green-x , co tez moglo sie jakos przyczynic do ustapienia glonow.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...to ze odpieniacz przy "vodka method" jest zupelnie naturalne.Ja juz leje od chyba dwoch miesiecy,zaczalem od minimalnych dawek,kiedy za mocno zwiekszylem,chyba do 6ml na dobe zaczely sie robic gluty,niewiele ale jednak.Wedlug przepisu zmniejszylem dawke o polowe czyli 3ml na dobe.Potem zmniejszylem do dwoch ml.W tym momencie "zalapalem" ilosc vodki ktora jest najbardziej optymalna czyli 1.3 ml rano i 1.3 wieczorem.Akwa wyglada dobrze,super klarowna woda,pomimo ze nie uzywam wegla,glony oslably,zrobily sie przezroczyste i wygladaja jak przezedzone wlosy dziada brodatego co cale zycie nosil kapelusz.Pomimo ze Rebcio pisal cos o niebezpieczenstwach lania vodki ,biore ryzyko...trzeba byc optymista,nawet jak zabiora mnie do szpitala z powodu zakazenia "zlymi" bakteriami zawsze to szpital a w szpitalach sa piekne pielegniarki...a ja lubie flirtowac...hehe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie obserwacje macie dotyczace kolorow sps?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.