Skocz do zawartości
myszon123

Dolewanie i podmiana wody

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa z Ebay to ok 60zł. Zasilacz 12 V.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste rozwiązanie

Na dolewce pompa jelitowa.

Dolewka podłączona do zegara czasowego- mechanicznego. Zegar ustawiony np. 6-8 razy na dobę po 45min.

Poziom wody w obiegu stały , wahania minimalne. A zasolenie - dosypujemy co 2 dni niewielką ilość soli,oczywiście po kontroli zasolenia.

pozdrawiam

Oświeć mnie


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przestańcie proszę panikować. Jakie zmiany zasolenia? Przy 400-stu litrach w obiegu?

Prowadziłem kiedyś 540 z dolewką ręczną. Parowanie jakieś 5 litrów na dobę. Raz mi się zdarzyło nie dolać przez dwa dni. Sprawdziłem zasolenie - drgnęło minimalnie, pól podziałki.

Ile tutaj więcej wody wejdzie zanim spłynie w dół i przez sump do komory pompy? Litr? Jakie to będzie miało wpływ na zasolenie? Żaden. Pompki dolewki to nie obiegówki, nie napierdzielają kilkunastu litrów na minutę. Nie bawmy się w aptekarzy.

Dawaj spokojnie dolewkę do zbiornika, spłynie sobie do sumpa w kilka sekund, poziom podniesie pływak i się wyłączy. Litr przelany osmozy będzie miał taki wpływ na zasolenie jak my na fazy księżyca.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komarek jedyny minus to że od czasu do czasu trzeba wprowadzać korektę jak wody będzie więcej parować lub mniej


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Po to są automaty z czujnikami.

Dosypuje u siebie sól by utrzymać stałe zasolenie. Latem przy 200l w obiegu paruje mi 20-25l na tydzień. A odpieniacz na mokro cały czas. Zasolenie latem spadało mi o 2 PSU na tydzień. Więc jak tu nie dosypywać soli...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje akwarium ma już prawie 4 miesiące. Czy zacząć już robić podmiany wody?? Ile i co ile?? Akwarium 128l.

Jak przygotować taką podmianę??

Czy zacząć już coś dolewać jakieś makro i mikroelementy?? No3 na poziomie 20 może ciut więcej.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Panowie mam pytanie co do sposobu podmian tzn. w pierwszym przypadku standardowo wylewamy przykładowo 50l i wlewamy 50 litrów świeżej solanki, a w drugim przypadku posiadając przelew nadmiarowy np: w sumpie wlewając powiedzmy 50l do akwarium tyle samo się wyleje do ścieku, było by to automatyczne rozwiązanie tylko pytanie czy to rozwiązanie nie spowoduje wylewania do ścieku, również świeżej wody i w jakim stopniu?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile podmieniacie wody na tydzień? W obiegu będę miał 80l plus odpieniacz plus 2,5l siporaxu i myślałem o podmianach 5%na tydzień.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktoś automatyczną dolewkę w akwarium bez sumpa i panela filtracyjnego???

Zastanawiam się jak to będzie działało przy falowaniu wody?

Dolewka aquatrend v2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmolator nano z Tunze w akwarium bez sumpa i panela działa rewelacyjnie. Dodatkowo cyrkulator faluje lusterm wody. Mam kilka dolewek dziennie.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktoś automatyczną dolewkę w akwarium bez sumpa i panela filtracyjnego???

Zastanawiam się jak to będzie działało przy falowaniu wody?

Dolewka aquatrend v2...

Ja mam Tunze z czujnikiem optycznym i spisuje się znakomicie.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Posiadam kostkę 49l. 40l w obiegu. 6l podmianki na tydzień będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kiks napisał:

Witam mam pytanie. Posiadam kostkę 49l. 40l w obiegu. 6l podmianki na tydzień będzie ok?

Będzie.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.